جایزه جلال آل احمد - کراپ‌شده

دوره چهاردهم آموزش داستان‌نویسی «آل‌ جلال» به صورت آنلاین برگزار می‌شود. ۷۲۰ نفر برای حضور در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش مشرق، مصطفی جلالی، دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد با اعلام این خبر، دلایل استقبال گسترده داستان نویسان جوان از دوره‌های آموزشی را برشمرد و گفت: سطح علاقه‌مندی و تجربه موفق ادب‌جویان در بهره‌مندی از این کلاس‌های آموزشی و نیز پشتوانه مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در همکاری با داستان نویسان صاحب نام و مدرسان تراز اول داستان‌نویسی کشور سبب شد که در فاصله یک روز پس از انتشار فراخوان این دوره(آن هم نه به صورت سراسری و تنها در گروه‌های محدود داستان‌نویسی) ۷۲۰ علاقه‌مند و داستان نویس جوان از اقصی نقاط کشور درخواست شرکت در این دوره مجازی بدهند.

وی ادامه داد:‌ پیش بینی می‌کنیم که تا زمان آغاز این کلاسها، تعداد متقاضیان حضور در این دوره مجازی به یک هزار نفر برسد.

جلالی با بیان این که داستان‌نویسان جوان از اقصی نقاط کشور در این دوره مجازی هشت روزه شرکت خواهند کرد، گفت: ۱۳ کارگاه برخط با هدف ایجاد فرصت برابر آموزش برای ‌نویسندگان جوان و نیز پرورش استعدادهای این حوزه برگزار می‌شود.

وی افزود: شرکت‌کنندگان این دوره از میان اعضای «پایگاه نقد داستان» و با توجه به سطح کیفی آثار ارسالی آنان طی یک سال گذشته انتخاب شده‌اند. 

جلالی با برشمردن نام مدرسان دوره آموزش داستان‌نویسی یادآور شد: ادب‌جویان، در این دوره آموزشی از کلاس‌های درسی افرادی چون محمدرضا بایرامی، رضا امیرخانی، احمد شاکری، احسان عباسلو، حمیدرضا منایی، سعید تشکری، شیوا مقانلو، مجید قیصری، مهدی قزلی، خسرو باباخانی، شهریار عباسی، دکتر ابوالفضل حری و ابراهیم حسن‌بیگی بهره خواهند برد.

مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی تصریح کرد: در چهاردهمین دوره آموزش «آل جلال» که حسب ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی، به صورت مجازی برگزار خواهد شد، عنوان‌هایی چون «نقش اقلیم و جغرافیا در هنر رمان»، «ویژگی‌های داستان دینی»، «برش‌های زمانی در داستان کوتاه»، «داستان‌نویسی خلاق چیست؟»، «نقش و جایگاه اسطوره در داستان»، «ویژگی‌های رمان پست مدرن»، «خرده‌ریزی‌های مستندنگاری»، «اهمیت و چگونگی شخصیت‌پردازی در رمان»، «فلسفه ایده اولیه داستان»، «ویژگی‌های داستان‌نویسی در بستر وقایع اجتماعی»، «چگونه زاویه دید مناسب برای داستان انتخاب کنیم؟»، «چگونه سفرنامه بنویسیم؟» و «وجود روایتگری آشکار و پنهان» تدریس می‌شود.

وی در پایان گفت: چهاردهمین دوره داستان‌نویسی «آل‌جلال» از پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه، در قالب ۱۳ کارگاه مجازی در سامانه‌ای برخط برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس