کد خبر 1149642
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

به گزارش مشرق، ابوذر گوهری، فعال رسانه‌ای درباره ترور شهید فخری‌زاده در کانال تلگرامی خود نوشت: ترور شهید فخری زاده بر اساس ارزیابی مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی از رفتار ایران مبنی بر عدم واکنش در دوره انتقالی ریاست جمهوری آمریکا به امید مذاکره صورت گرفت.

درواقع آن‌ها این مقطع و احتمالاً در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب پس‌ از آن را فرصتی مناسب برای تثبیت رویکرد خود در قبال ایران می‌دانند که بر این اساس ضمن تصویرسازی از ایران به‌عنوان بازیگری آسیب‌پذیر، عملاً توان بازدارندگی کشور را در ابعاد مختلف امنیتی، نظامی، سیاسی، اقتصادی و... به چالش می‌کشند.

هدف رژیم صهیونیستی از این ترور نشان دادن ارتباط برنامه هسته‌ای ایران به برنامه‌های نظامی و برجسته‌سازی این مسئله برای اروپا و آمریکا و افزایش هزینه بازگشت احتمالی آن‌ها به برجام و افزایش توان چانه‌زنی متحدانش در راستای کسب منافع بیشتر و تحمیل محدودیت بیشتر بر تهران است.

فضای پیش رو در مدت باقیمانده اتمام دولت ترامپ، فرصتی مناسب برای احیای بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران از طریق اقدام قاطع، فوری و متناسب، در عین استمرار این روند علیه منافع مستقیم دشمن است.

آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال افول، از توان لازم برای درگیری گسترده با جمهوری اسلامی برخوردار نیستند و تنها از طریق اقدامات ایذائی به دنبال پیروزی در جنگ اراده‌ها هستند. راه مؤثر مقابله، تغییر ارزیابی و درک راهبردی دشمن با استفاده از تمامی ابزارهای در دسترس است. در صورت عدم تثبیت توان بازدارندگی کشور هیچ‌کدام از اهداف موردنظر محقق نخواهد شد.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس