کد خبر 1148023
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
آمریکا کرونا نمایه

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۲۰۳ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به مرز ۲۶۰ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۲۰۳ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۵۹ هزار و ۸۷۴ نفر افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

افزایش نرخ بیکاری آمریکا در سایه اوج‌گیری کرونا

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۷۰ هزار و ۹۹۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۲ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۲۲۱ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا و قربانیان ویروس کرونا در این کشور روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۲ میلیون و ۹۵۵ هزار و هفت نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۶۵ هزار و ۸۹۱ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۹ میلیون ۲۰۰ هزار و ۲۱۹ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۳۲ هزار و ۱۶۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۵۹۵ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۲۴۵ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۰۹ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۸۵۶ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۶۰۷ هزار و یک مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۳۶۲ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۹ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۹۹۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۸۷۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۸ میلیون و ۲۱۱ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۱۶ مورد ابتلا و ۱۳۴ هزار و ۷۴۳ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۴۹ مورد ابتلا و ۱۷۰ هزار و ۱۷۹ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس