کد خبر 1142624
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
اسکوچیچ مقابل ازبکستان روی نیمکت تیم ملی ایران می‌نشیند

طبق اعلام رسمی سایت AFC چهره نمایندگان آسیا برای شرکت در جام جهانی قطر تا تاریخ اسفند ۱۴۰۱ مشخص خواهند شد.

به گزارش مشرق، بر اساس اعلام رسمی AFC مرحله دوم رقابت های انتخابی تا ۱۵ ژوئن سال ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) به پایان می رسد.

طبق برنامه، بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران برابر هنگ کنگ و کامبوج در هفته های هفتم و هشتم بازی‌ها در ماه مارس سال ۲۰۲۱ (اسفند سال جاری) برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تاریخ جدید بازیهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام شد

همچنین بازی‌های تیم ملی مقابل عراق و بحرین در هفته های نهم و دهم در ماه ژوئن(خرداد ۱۴۰۰) انجام می شود و بازی‌های مرحله نهایی دور مقدماتی در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) آغاز خواهد شد.

۱۰ هفته رقابت های مقدماتی در مرحله نهایی بر اساس هماهنگی و موافقت فیفا تا ماه مارس سال ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۱) به پایان می رسد و چهره نمایندگان فوتبال آسیا در جام جهانی مشخص خواهد شد.

همچنین کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا اعلام کرد مسابقات قهرمانی جوانان آسیا که به تعویق افتاده بود از سوم تا ۲۰ ماه مارس سال ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۳۰ اسفند) به میزبانی ازبکستان برگزار خواهد شد. 

این کمیته با تغییر شرایط سنی بازیکنان جهت حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در بحرین نیز به دلیل تعویق بازی ها موافقت کرد که بر اساس شرایط جدید متولدین بعد از تاریخ اول ژانویه سال ۲۰۰۴ می توانند در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در بحرین شرکت کنند. با این وجود تاریخ جدید برگزاری بازی ها هنوز اعلام نشده است.

دور نهایی مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا نیز که قرار بود به میزبانی چین در سال ۲۰۲۲ برگزار شود، به دلیل اعلام کشور میزبان دچار تغییر خواهد شد و چین دیگر قادر به برگزاری این بازی ها نیست و بر این اساس پروسه انتخاب میزبان این بازی ها مثل انتخاب میزبان مسابقات سال ۲۰۲۴ مجددا از بین کشورهای داوطلب انجام خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس