کد خبر 1142344
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵
ای اف سی

کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ برگزاری بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیای سال ۲۰۲۳ چین را اعلام کرد.

به گزارش مشرق، کمیته برگزاری مسابقات این سازمان امروز (چهارشنبه) در سومین اجلاس خود برای مسابقات بازه زمانی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳، زمان برگزاری بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را مشخص کرد.

در این جلسه که به صورت آنلاین و با ریاست دکتر تران کوک توان برگزار شد، مقرر شد که تمامی بازی‌های دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا باید حداکثر تا تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۶ خرداد سال ۱۴۰۰) انجام شده‌ باشند. بر این اساس هفته‌های هفتم و هشتم این دور در ماه مارس سال ۲۰۲۱ و هفته‌های نهم و دهم در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ برگزار خواهند شد و دور نهایی مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا نیز در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

همچنین طی هماهنگی با فیفا توافق شد که ۱۰ هفته دور نهایی (دور سوم) بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا باید تا انتهای ماه مارس سال ۲۰۲۲ به پایان رسیده باشد و ماه‌های می و ژوئن همان سال نیز به‌عنوان فرصتی برای برگزاری بازی‌های پلی‌آف بین قاره‌ای به فیفا پیشنهاد داده شده است. پیشنهاد دیگر AFC به فیفا تک بازی شدن مصاف پلی‌آف دور نهایی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ است (مصاف میان تیم‌های سوم دو گروه اول و دوم دور سوم مرحله انتخابی).

در همین حال در مورد زمان برگزاری مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ ساله‌های آسیا در سال ۲۰۲۲ هم توافق‌هایی صورت گرفته است. این تورنمنت در ابتدا قرار بود سال ۲۰۲۲ در چین و به عنوان یک تورنمنت آماده‌سازی برای میزبانی چینی‌ها از جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ برگزار شود، اما اکنون اتحادیه فوتبال چین اعلام کرده است که دیگر قادر به برگزاری آن نخواهد بود. از این رو اکنون کمیته برگزاری مسابقات AFC توافق کرده است که برای مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ ساله‌های آسیا در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ میزبانانی جدید تعیین خواهد شد و اتحادیه‌ها و فدراسیون‌ها عضو در منطقه غرب امکان گرفتن این امتیاز را خواهند داشت.

در همین حال AFC قصد دارد میزبانی از مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ ساله‌ها در سال‌های غیرالمپیکی را به فدراسیون‌هایی محول کند که سال پس از آن میزبان جام ملت‌های آسیا خواهند بود. البته هنوز درباره زمان برگزاری این تورنمنت در سال ۲۰۲۲ تصمیم‌گیری نشده است

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس