کد خبر 1137957
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
با «فتح» برای دستیابی به یک توافق «شراکت ملی» درحال رایزنی هستیم

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» اعلام کرد که این جنبش با جنبش «فتح» به منظور دستیابی به بهترین توافق «شراکت ملی» درحال رایزنی است.

به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، «خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس از تداوم رایزنی‌های این جنبش با جنبش فتح خبر داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اعلام کرد که هدف اصلی و اساسی از این رایزنی‌ها دستیابی به بهترین شکل از توافق شراکت ملی است.

بیشتر بخوانید:

حماس: رژیم صهیونیستی قادر به حل بحرانهای بزرگ نیست

الحیه در ادامه افزود: فتح و حماس از طریق کانال‌های مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند و به رایزنی‌های خود ادامه می‌دهند تا در نهایت بهترین توافق حاصل شود.

وی بر لزوم تعیین یک نقشه راه کامل در زمینه شراکت ملی و مقاومت مردمی تأکید کرد و گفت: چالش‌های بزرگی در مقابل ما وجود دارند که باید با همکاری یکدیگر از آنها عبور کنیم؛ به ویژه در شرایط کنونی که آمریکا به شدت از صهیونیست‌ها حمایت می‌کند.

گروه‌های فلسطینی پیشتر تلاش‌های فراوانی را به منظور تحقق آشتی ملی در این کشور انجام داده اند. از جمله این تلاش‌ها می‌توان به برگزاری دو نشست مشترک در «رام الله» و «بیروت» اشاره کرد.

در نشست‌های مشترک بیروت و رام الله مقرر شد کمیته‌هایی مشترک به وجود آیند تا این کمیته‌ها مقدمات لازم برای تغییر ساختار سازمان آزادی بخش فلسطین را به گونه‌ای که تمام گروه‌های فلسطینی در آن عضویت داشته باشند، فراهم آورند. هدف از این ساختار جدید، تشکیل یک رهبری واحد برای فلسطین تحت عنوان سازمان آزادی فلسطین بوده است.

در همین ارتباط، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در جریان نشست بیروت تصریح کرده بود: مرحله‌ای بی‌سابقه قرار گرفته‌ایم که تهدید استراتژیک سه‌گانه‌ای متشکل از «معامله قرن»، «طرح الحاق» و «عادی‌سازی روابط» به دنبال جعل تاریخ و تغییر جغرافیای فلسطین است. استراتژی ما وحدت ملی و ایجاد یک ائتلاف عربی و اسلامی برای حمایت از مسأله فلسطین و طرح‌های عملی میدانی است.

افزون بر این، در بیانیه پایانی نشست گروه‌های فلسطینی در بیروت نیز، گروه‌های فلسطینی مخالفت خود را با تمامی طرح‌هایی که هدف از آن نابودی مساله فلسطین و خدشه وارد کردن به قدس و مقدسات آن است، اعلام و بر لزوم تحقق هرچه سریع‌تر آشتی ملی تأکید کردند.

گروههای فلسطینی در بیانیه پایانی این نشست همچنین بر تشکیل کمیته‌ای ملی متشکل از شخصیت‌های برجسته و منتخب به منظور ارائه رویکردی استراتژیک برای پایان دادن به دودستگی و اختلافات داخلی تاکید کردند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس