ورود نیروهای گارد ملی آمریکا به فیلادلفیا برای سرکوب اعتراضات

یگان‌هایی از گارد ملی آمریکا به درخواست شهردار فیلادلفیا برای سرکوب اعتراضات به قتل یک شهروند سیاه‌پوست توسط پلیس وارد این شهر شدند.

به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتد پرس، یگان‌هایی از گارد ملی آمریکا در ایالت پنسیلیوانیا روز جمعه به‌منظور مقابله با معترضان به قتل یک شهروند سیاه‌پوست توسط پلیس در شهر فیلادلفیا وارد این شهر شدند.

در پی ورود نیروهای گارد ملی به فیلادلفیا، دفتر شهردار فیلادلفیا اعلام کرد که اعزام این نیروها به درخواست شهرداری و به‌منظور کمک به «کنترل اوضاع فعلی و آماده‌سازی مقدمات برگزاری انتخابات» صورت گرفته است.

مقامات فیلادلفیا به آسوشیتد پرس گفته‌اند که نیروهای گارد ملی تا هفته آینده در فیلادفیا حضور خواهند داشت.

شهردار فیلادلفیا روز چهارشنبه در واکنش به تشدید اعتراضات ضد نژادپرستی دستور منع آمد و شد در این شهر را به مدت ۹ ساعت صادر کرد.

فیلادلفیا از روز دوشنبه شاهد اعتراضات گسترده به قتل یک شهروند سیاه‌پوست توسط مأموران پلیس بوده است، به‌طوری که تام ولف فرماندار دموکرات ایالت پنسیلوانیا مجبور به اعزام نیروهای گارد ملی برای کمک به مهار اعتراضات شده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد یک فرد سیاهپوست ۲۷ ساله به نام والتر والاس به سوی ۲ مامور پلیس در حال حرکت است و پلیس ها اسلحه خود را به سوی او نشانه رفته و هشدار می دهند تا چاقویش را کنار بگذارد.

شهردار و رئیس اداره پلیس فیلادلفیا مدعی شده‌اند که تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده و مأمورانی که نقش مستقیمی در این تیراندازی داشته‌اند، تحت بازجویی قرار می‌گیرند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس