انتقاد محافل رسانه‌ای سودان از مقامات سازشکار و افشاگری درباره عادی‌سازی

یک روزنامه‌نگار سودانی به انتقاد از مقامات سازشکار دولت و شورای حاکمیت انتقالی به سبب عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پرداخت.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری عربی 21،عمارمحمد آدم روزنامه‌نگار سودانی در یک گردهمایی سیاسی که از سوی روزنامه التیار برگزار شد، با اظهارنظر علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شدت از قمرالدین وزیر خارجه سودان انتقاد کرد.

وی خطاب به این مقام دولت انتقالی سودان گفت : شما روابط خود را با اشغالگران اسرائیلی عادی می‌کنید و از آن طفره می‌روید، تمام دنیا می‌گوید که سودان روابط خود را با اسرائیل عادی کرده، ولی از شما هیچ بیانیه‌ و اظهار نظر واضحی که آن را تکذیب کند، صادر نشد، و حتی پا را فراتر گذاشتند و هیئت اسرائیلی به خارطوم آمد و چند ساعت ماند و با عبدالله حمدوک نخست وزیر در حضور عبدالفتاح البرهان(رئیس شورای حاکمیتی) دیدار کرد.

وی افزود به کرامت و عزت ما خدشه وارد شده است، شما کسانی هستید که از اروپا و آمریکا آمده اید، شما در خیابانهای اروپا و آمریکا پرسه می زدید و به پارلمانهایشان می رفتید و از آنها درخواست می کردید که نام سودان را در فهرست تروریسم قرار دهند، این از نظر عقلی و منطقی درست نیست، تو عامل اصلی قرار گرفتن نام سودان در فهرست تروریسم هستی.

این روزنامه نگار سودانی در ادامه انتقادهای خود از وزیر خارجه کشورش گفت تو شایستگی این منصب را نداری، تمام کسانی که از اروپا آمده اند، شایستگی حکومت بر این ملت بزرگ را ندارند، ملت سودان و امت اسلام به صراحت می‌گویند که «نه به اسرائیل و نه به عادی سازی روابط با آن»

سخنان حماسی عمار محمد آدم در انتقاد از مقامات سازشکار اماراتی با تشویق حاضران در این همایش روبرو شد.

این در حالی است که عمرقمر الدین وزیر خارجه سودان در همین همایش به دفاع از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پرداخت و مدعی شد عادی سازی با دیکته ها و فشارهای دولت آمریکا صورت نگرفت، بلکه به خاطر ارزیابی مسئولان شورای حاکمیتی و دولت انجام شد.

وی ادعا کرد هیچ گزینه ای در برابر ما جز بهره بردن از فرصت محدود فراهم شده با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پذیرفتن عادی سازی روابط وجود نداشت،‌ و اول شرط گذاشتیم که نام سودان از فهرست تروریسم حذف شود.

قمرالدین گفت آنچه تا کنون میان سودان و اسرائیل به دست آمده یک توافق اولیه درباره عادی سازی است نه توافق کامل و مجلس قانونگذاری باید آن را تصویب کند.

اعلام عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی حاکمان نظامی سودان با خشم گسترده مردم و احزاب و گروههای سیاسی مهم روبرو شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس