واکنش حماس به خوش‌خدمتی جدید آمریکا به رژیم صهیونیستی

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به تازه‌ترین اقدام جنایتکارانه آمریکا علیه ملت فلسطین و در راستی خوش خدمتی به رژیم اشغالگر قدس واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق به نقل از العهد، حازم قاسم سخنگوی حماس اظهارات مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا را بیانگر اصرار واشنگتن بر اجرای تمام گامهای مربوط به توطئه معامله قرن دانست که عادی سازی روابط از سوی برخی کشورهای عربی با  اشغالگران آنها را تشویق به این کار کرده است.

بیشتر بخوانید:

اقدام جدید آمریکا در حمایت از ادعای اشغالگران قدس

وی افزود: رفتار آمریکا و تشدید حمایت از اشغالگران به زیان حقوق ثابت ملت فلسطین بر تحقیر بیش از حد نظامهای رسمی عربی از سوی آمریکا دلالت می ‌کند.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در جدیدترین خودش‌خدمتی خود به رژیم صهیونیستی و در راستای حمایت از ادعای حاکمیت این رژیم بر قدس شریف اعلام کرد که اتباع آمریکایی متولد بیت‌المقدس می‌توانند محل تولدشان را در مدارک هویتی خود «اسرائیل» درج کنند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که دولت‌های قبلی آمریکا به اتباع آمریکایی متولد بیت‌المقدس صرفاً اجازه می‌دادند که شهر بیت المقدس را به‌عنوان محل تولد در مدارک هویتی خود درج کنند و قرار بود که این رویه تا زمانی که وضعیت حاکمیت بر بیت‌المقدس در مذاکرات مستقیم رژیم صهیونیستی و فلسطین به‌عنوان بخشی از «راهکار دو کشوری» مشخص شود، ادامه یابد.

اما دولت ترامپ که در سال ۲۰۱۸ سفارت آمریکا در تل‌آویو را به قدس اشغالی منتقل کرد، اکنون در در راستای تقویت ادعای حاکمیت رژیم صهیونیستی بر قدس اشغالی مجوز درج نام «اسرائیل» در مدارک هویتی اتباع آمریکایی متولد این شهر مقدس را نیز صادر کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس