کد خبر 1132883
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
مراجع

مراجع عظام تقلید در دیدار فرمانده ناجا، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، تلاش‌های پلیس در حفظ امنیت کشور را ستودند.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا، امروز در سفر به شهر مقدس قم به مناسبت هفته نیرو انتظامی با برخی علما و مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار فرمانده ناجا ضمن تبریک ایام ربیع الاول عنوان داشت: از دیدار شما بسیار خوشحالم و از ارائه گزارش شما تشکر می‌کنم.

وی عنوان کرد: مسئله مهمی که باید مورد توجه شما باشد بحث پیشگیری است چرا که پیشگیری بهتر از درمان است .

بیشتر بخوانید:

قدردانی رهبر انقلاب از ناجا

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی بایستی عوامل جرم زا و آسیب زا را در سطح جامعه شناسایی کند و به آنها توجه داشته باشد، گفت: توجه به مسائل فرهنگی و ارتقاء فرهنگ عمومی در این خصوص بسیار حائز اهمیت است گرچه سازمان‌های فرهنگی مانند صدا و سیما و وزارت ارشاد در این خصوص برای ارتقاء آموزش همگانی بایستی در کنار نیروی انتظامی قرار بگیرد.

این مرجع تقلید با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی یک نیروی محبوب مردمی است و اقدامات آن مورد تایید و حمایت است گفت: شما بیشترین سطح تماس با مردم را دارید و به همین دلیل اقدامات شایسته شما موجب شده که مردم شما را دوست داشته باشند؛ گرچه عواملی هستند که در کار شما خلل وارد می‌کنند نبایستی به آنها اعتنا کنید و کار خودتان را انجام دهید.

وی با اشاره و تاکید بر بحث فضای مجازی عنوان کرد: بایستی در مقابل سم پاشی‌های فضای مجازی بسیار هوشمندانه برخورد کنید گرچه خوشبختانه مردم ما به آنها اعتنایی نمی‌کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اهمیت قم به عنوان پایگاه علمی تشیع گفت: مردم انتظار دارند که قم یک شهر پاک و عاری از آسیب‌های اجتماعی باشد که در این زمینه گرچه همکاران شما تلاش‌های خوبی انجام داده اند اما بایستی بیشتر توجه شود.

وی عنوان کرد: حفظ نظام عبادت است و نیروی انتظامی سهم مهمی در حفظ نظام جمهوری اسلامی دارد و این حساسیت را باید برای نیروهای تحت امر خود ایجاد کنید.

امنیت کشور مرهون زحمات ناجا است

آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با فرمانده ناجا با تبریک اعیاد ماه ربیع الاول عنوان داشت: امنیت امروز کشور مرهون تلاش و زحمات شما است.

وی گفت: قوای انتظامی خدمات بسیار بالایی به مردم ارائه می‌دهد و الحمدلله عملکرد شما در این زمینه بسیار درخشان است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه برای بنده مایه افتخار و خوشبختی است که درخدمت شما و مجموعه نیروی انتظامی باشم عنوان داشت: در اسلام برای هر فرد سه نوع مسؤولیت مشخص شده است یک؛ مسؤولیت فردی یعنی اینکه هر شخصی باید برای رسیدن به کمال با توجه به نعمت‌هایی که خداوند در این دنیا در اختیار او گذاشته است تلاش کند.

وی بیان کرد: مسؤولیت دوم مسؤولیت اجتماعی است؛ از نظر اسلام هر انسانی مسؤولیت اجتماعی دارد یعنی اینکه هر کس از ابتدای صبح که مشغول کار می‌شود در قبال دیگران مسؤول است و نباید نسبت به آنها بی تفاوت باشد.

این مرجع تقلید مسؤولیت سوم را مسؤولیت شغلی دانست و یادآور شد:، هر انسانی که شغلی اختیار می‌کند مسؤولیتی بر عهده دارد؛ مولی متقیان در این زمینه می‌فرماید: «عمل شما و کار شما وسیله امرار و معاش نیست عمل و کار شما یک امانت الهی بر عهده شما قرار داده است» و اگر کسی در مسؤولیتش کوتاهی کند به میلیون‌ها انسان خیانت کرده است .

آیت الله نوری همدانی با تقدیر و تشکر از اقدامات خوب ناجا گفت: الحمدلله کار شما خدمات بسیار بزرگی است که در آن موفق بوده‌اید .

وی گفت: امروز در زمان بسیار خاصی قرار داریم و دشمنان زیادی داریم بایستی بسیار هوشیار باشیم چرا که انقلاب اسلامی خاری است در چشم دشمنان؛ بنابراین بایستی به داشته‌های خودمان تکیه داشته باشیم و دشمنان خود را بشناسیم و در برابر آنها محکم باشیم.

وی در خاتمه با اشاره به مشکلات عدیده مردم خصوصا در مسئله گرانی گفت: خدمت به مردم عبادت است و همه ما و آحاد مردم بایستی در مقابل مشکلات مقاوم باشیم تا ان شاء الله هر چه زودتر این مشکلات برطرف گردد.

برخورد قاطعانه پلیس با قاچاقچیان و محتکران دارو

آیت الله جعفر سبحانی نیز در دیدار فرمانده نیروی انتظامی، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و اعیاد پیش رو، اظهار کرد: امیدوارم در این ایام مردم شاهد خبرهای خوبی باشند؛ امروز مشکلات مردم بیشتر شده و طبیعتا ماموریت و زحمات ماموران ناجا نیز زیاد شده است .

وی با بیان اینکه موضوع گرانی برای مردم آزار دهنده است، گفت: متاسفانه کمبود دارو و احتکار مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده که نیروی انتظامی باید با این پدیده شوم قاطعانه برخورد کند البته اقدامات شایسته و خوبی از سوی پلیس در این امر صورت گرفته است.

این مرجع تقلید ضمن تقدیر از مجاهدت های شبانه روزی ناجا و حمایت از ماموریت‌های این نیرو، عنوان کرد: بایستی در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با موضوع فاصله گذاری اجتماعی به صورت قاطعانه عمل کنید تا ان شاء الله هر چه زودتر این ویروس منحوس از کشور ما رخت برکند.

مردم قدردان ناجا هستند

آیت‌الله سید محمد سعیدی صبح امروز به مناسبت هفته نیروی انتظامی با سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت دیدار و گفتگو کرد .

وی ضمن خیرمقدم و تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی با اشاره به مقوله امنیت آن را یک کار چند جانبه دانست و افزود: در این کار مهم یک عده باید با محوریت  نیروی انتظامی به صورت هماهنگ و همراه کار کنند تا معنا و مفهوم امنیت  تحقق پیدا کند چون کار نظم و امنیت یک کار جمعی است و می‌طلبد که همه با هم همکاری داشته باشند.

امام جمعه قم شاخص را در بحث امنیت نیروی انتظامی بر شمرد و مسؤولان و مردم را سه ضلع این مثلث دانسته که با همکاری و هماهنگی هم این امنیت را در جامعه برقرار می‌کنند.

وی با اشاره به وظیفه مردم و مسؤولان اظهار کرد: درست است که مسؤولان جزئی از نیروی انتظامی نیستند ولی اگر کمک کنند و در تنگناها اظهار نظر های درست و به‌جا انجام دهند از خیلی حواشی در جامعه  جلوگیری می‌شود.

آیت الله سعیدی با اشاره به نقش مردم گفت: مردم هم با ید بدانند این قوانین و مقررات همه برای امنیت و آسایش آنان وضع شده و جامعه برای ایمنی و آسایش لازم است هشدارها و توصیه‌های پلیس و نیروی انتظامی را جدی گرفته و به آن عمل کند.

وی افزود: پلیس ایران اسلامی امروز با برخورداری از معنویت و اخلاق در پرتو قرآن و عترت به یک پلیس سرآمد در کل جهان تبدیل شده و متمایز از پلیس سایر کشورهای جهان است.

تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) افزود: هرچه ایمان مردم بیشتر شود امنیت جامعه هم بیشتر خواهد شد و مردم باید قدرشناس باشند که نیروی انتظامی و پلیسی با این تراز در خدمت آنهاست.

ارائه 70 میلیون خدمت در سال توسط ناجا

بر اساس این گزارش سردار حسین اشتری در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی با تبریک حلول ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی از توجه ایشان به پرسنل ناجا تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: الحمدلله  ناجا به لطف الهی و هدایت‌های رهبری انقلاب و تلاش همه همکاران در اقصی نقاط کشور با تمام توان در حال خدمت به مردم است.

فرمانده ناجا عنوان کرد: هیچ سازمانی مانند نیروی انتظامی وجود ندارد که در همه جا باشد و در عین حال پاسخگوی مردم نیز می‌باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند «نیروی انتظامی یک نهاد خدمتگزار است» عنوان کرد: ما سالانه بیش از 70 میلیون خدمت به مردم ارائه می‌دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به وضعیت مطلوب امنیت در کشور گفت: نگرانی‌هایی در بحث سرقت‌های خرد داریم که اینها نشأت گرفته از وضعیت اقتصادی حال حاضر است لذا ما تمام تلاش خود را برای کاهش آنها و رفع دغدغه مردم انجام خواهیم داد.

اشتری در ادامه عنوان کرد: در بحث ارتقاء مبادی دینی تلاش‌های زیادی کرده‌ایم و سعی ما در این است که به یک پلیس مقتدر و هوشمند در تراز انقلاب اسلامی برسیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بحث اقدامات ناجا در فضای مجازی گفت: متاسفانه فضای مجازی فضای مطلوبی نیست البته ما در برخورد با سایت‌ها و شبکه‌هایی که منشا داخلی دارند اقدامات بسیار مطلوبی انجام داده ایم اما وظیفه سازمان‌های دیگر خصوصا وزارت ارتباطات در بحث برخورد با شبکه‌ها و سایت‌های خارجی بسیار مهم است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اقدامات ناجا در بحث پیشگیری از ویروس کرونا افزود: با تمام امکانات و ظرفیت در کنار وزارت بهداشت و درمان هستیم و امیدواریم بتوانیم در این زمینه نیز خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهیم.

با تمام توان در کنار وزارت بهداشت هستیم

اشتری همچنین در دیدار با آیت الله سبحانی عنوان داشت: تمام سعی و تلاش ما این است که براساس مبانی دینی ماموریت خود را انجام دهیم و بنا بر تعبیر مقام معظم رهبری یک پلیس در تراز انقلاب باشیم.

فرمانده ناجا با گله مندی از ستاد ملی کرونا در اعلام محدودیت‌های تعطیلات پایان هفته گذشته عنوان کرد: با وجود اینکه دیر هنگام  به نیروی انتظامی این ماموریت اعلام شد اما با تلاش همکارانم توانستیم آن را به خوبی انجام دهیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به فعالیت نیروی انتظامی در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا عنوان کرد: ناجا در کنار کادر بهداشت و درمان بسیار خوب عمل کرد و در این راه متاسفانه تعدادی از همکاران را از دست دادیم و شاید بعد از حوزه بهداشت و درمان از جمله سازمان‌هایی بودیم که بیشترین آسیب را دیدیم امیدواریم بتوانیم با ظرفیت بیشتری در خدمت مردم باشیم.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس