40 اسیر فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی به کارزار اعتصاب غذا پیوستند

۴۰ اسیر از اعضای گروه‌های فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی طبق وعده خود به کارزار اعتصاب غذا در حمایت از ماهر الاخرس اسیر فلسطینی پیوستند.

به گزارش مشرق، چهل اسیر از اعضای گروه‌های فلسطینی که در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی به سر می‌برند، در حمایت از «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی که از۷۸ روز پیش اعتصاب غذا کرده است، دست به اعتصاب غذا زدند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، منابع مرتبط با امور اسرا اعلام کردند که ۴۰ اسیر از جنبش جهاد اسلامی، حماس و فتح و دیگر گروه‌های فلسطینی امروز در زندان عوفر به وعده خود در پیوستن به کارزار اعتصاب غذا عمل کردند.

منابع مذکور گفتند: این کار، گام نخست در حمایت و پشتیبانی از الاخرس است که دادگاه رژیم اشغالگر حقوق او را انکار کرده و با دور زدن خواسته‌های برحق و عادلانه این اسیر،   با آزاد کردنش مخالف است.

الاخرس اسیر فلسطینی است که از ۷۸ روز پیش در اعتراض به بازداشت موقت یا اداری دست به اعتراض غذا زده است.

 رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) دادگاهی برگزار کرد تا درباره وی تصمیم‌گیری کند که در این دادگاه با آزادی فوری الاخرس مخالفت شد.

در این دادگاه اعلام شد که بازداشت اداری ماهر الاخرس دوباره تمدید نشود و وی در ۲۶ ماه آینده میلادی آزاد شود اما الاخرس این را نپذیرفت و اعلام کرد به اعتصاب غذای خود تا آزادی ادامه خواهد داد.

 نهادهای متعدد مرتبط با مسائل اسرا هشدار داده‌اند که این اسیر با خطر مرگ تدریجی روبروست و به دلیل تشنج‌های مکرر و حالت بیهوشی‌های مقطعی و دردهای شدید در همه جای بدنش در معرض خطر مرگ قرار دارد و پزشکان هشدار داده‌اند که برخی ارگان‌های بدنش کم کم از کار خواهد افتاد.

گروه‌های مقاومت فلسطینی طی روزهای گذشته هشدار دادند که اسرای فلسطینی خط قرمز هستند و هر گونه آسیبی به آنها، به معنای اعلان جنگ است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس