کد خبر 1124350
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
محمدرضا عارف نمایه

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: در مجلس دهم، با جریان سوم هم روبه‌رو بودیم. این جریان می‌خواست با هر دو طرف کار کند و پیروزی روحانی را به نام خود بنویسد.

به گزارش مشرق، محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نشستی که به‌مناسبت روز خبرنگار با برخی خبرنگاران داشت که ویدئوی این دیدار امروز منتشر شده است.

نحوه ساخت این کلیپ و اظهارات خبرنگاران در آن رنگ و بوی انتخاباتی دارد و برخی کانال‌های خبری اصلاح‌طلب آن را "اولین پیام ویدئویی انتخاباتی عارف" دانستند. 

بیشتر بخوانید:

روایت عضو کارگزاران از رفتار بنی‌اسرائیلی اطلاح‌طلبان

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در بخشی از صحبت‌هایش در این ویدئو می‌گوید: من رسالت خود را به قدرت رسیدن شخص خود نمی‌دانم؛ بلکه رسالت خود را حرکت در قالب سازمان، نظام و سیستم می‌دانم و بابت آن هزینه هم داده‌ام که همین توهین‌هایی است که به من می‌شود.

وی افزود: راهبرد ما در مجلس دهم به نتیجه رسیدن مسایل بود. در مسایل حساس و مسایل سیاسی و امنیتی راهبرد ما این بود که اگر امضای اول و دوم متعلق به فراکسیون امید است، امضای سوم برای اصولگرایان باشد زیرا ما دنبال نتیجه بودیم.

عارف با بیان اینکه من می‌توانستم از جایگاه خود به عنوان رای اول تهران بهترین استفاده را کرده و اقدامات خوب فراکسیون امید را به نام خودم تمام کنم، گفت: از هرکدام از اعضای فراکسیون اگر می‌خواستم وقت خود را در مجلس به من بدهند، دریغ نمی‌کردند؛ اما این کار اخلاقی نبود و مبنای کار من اخلاق است‌ و نمی‌خواهم از جایگاه خود سوءاستفاده کنم.

بیشتر بخوانید:

بهانه‌های اصلاح‌طلبانه برای شکست به‌دلیل ناکارآمدی

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه بعد از پیروزی در مجلس دهم، جناح چپ اصلاح‌طلبان فشار زیادی وارد کردند و کسانی روبه‌روی ما قرار گرفتند که اصلاح‌طلب بوده و ما آنها را قبول داشتیم، اظهار داشت: در مجلس دهم، با جریان سوم هم روبه‌رو بودیم. این جریان می‌خواست با هر دو طرف کار کند و پیروزی  روحانی را به نام خود بنویسد. آنها دنبال اصلاح‌طلب و اصولگرای میانه بودند. من به آنها گفتم شما کجای کار بوده‌اید؟ در انتخابات۹۶ آنها به التماس ما افتادند؛ اما بعد از پیروزی روحانی، کاملا روی خود را چرخاندند. 

وی افزود: آقای روحانی بعد از انتخابات ۹۶ کاملا از اصلاح طلبان فاصله گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سید IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
  1 0
  جناب عارف آن قدر به پای اصلاح طلبان تهوع آور آبرو و اعتبار و حتی آخرتش را خرج کرده است که دیگر ترمیم پذیر نیست!!
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
  2 0
  زرشک . روحانی بد بد بد
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
  1 0
  زرشک.......
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
  0 0
  تفاوت تان در شکل و صورت پوپولیست بودن تان است . هر کدام یک روش رو برای منافع تان انتخاب کردید و الا سر و تا یک کرباسید . علت بروز تهوع در هر جامعه ای