بهرام قاسمی نمایه

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه عنوان کرد: عدم همراهی شورای امنیت و طرف های برجامی ایران از جمله سه کشور اروپایی با رویکرد ضد برجامی آمریکا، شکست سه باره ای را برای این کشور رقم زد.

به گزارش مشرق، بهرام قاسمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه امروز (دوشنبه) در اظهاراتی در پی بیانیه وزیر خارجه آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران عنوان کرد: جهان بار دیگر ناکامی و عدم موفقیت ایالات متحده در اتخاذ و پیشبرد سیاستهای نابخردانه، یکسویه و یکجانبه گرایانه مبتنی بر خودقدرت محوری متوهمانه در جهان و مناسبات عصر حاضر را به تماشا نشست.

بیشتر بخوانید:

قاسمی: تلاش های آمریکا محکوم به شکست است

وی افزود: فرجامی‌که همگان از آن آگاهی داشتند، جز سیاستمداران کم دان و ناپخته ای که زورمداری را رمز موفقیت خود می دانند و هنوز در دهه‌های پسین جهان تحت انقیاد قدرت های مستبد زیست و اندیشه می‌کنند.

قاسمی اضافه کرد: اقدامات بی جا و بی اعتبار آنان در شورای امنیت، استمرار لجاجت و کارشکنی پس از مخالفت اکثر اعضای شورای امنیت و ادعای دروغین بازگرداندن قطعنامه‌های تحریمی، بخش دیگری از یک سناریوی خودپرداخته برای به چالش کشیدن دستاوردهای متعالی جهان رو به رشد در حوزه چند جانبه گرایی بود.

بیشتر بخوانید:

روایت قاسمی از کارایی که اینستکس می‌توانست داشته باشد

وی گفت: عدم همراهی شورای امنیت و طرفهای برجامی ایران منجمله سه کشور اروپایی با رویکرد ضد برجامی ایالات متحده، شکست سه باره ای را برای اقدامات نامشروع و غیر قانونی این کشور رقم زد. پایبندی سه کشور اروپایی به تعهداتشان در توافق هسته ای می‌تواند اولین پاسخ و اقدام عملی آنها در برابر حقانیت و تعهدپذیری ایران باشد.

وی ادامه داد: و اینک سرانجام این سناریوی آشفته خواهان هر چه باشد، یک واقعیت تغییر ناپذیر از آن برجای خواهد ماند: جهان به عقب باز نخواهد گشت و جهانیان چندجانبه گرایی متکی بر استقلال را بر یکجانبه گرایی توام با زور برخواهند گزید.

قاسمی در پایان بیان کرد:« آن نقطه عطف تاریخی در حال بروز و ظهور است

 آمریکا پیش از این در ارائه قطعنامه به شورای امنیت برای تمدید محدودیت های تسلیحاتی ایران ناکام ماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس