کرونا نمایه

نتایج بررسی مرکز تحقیقاتی «پیو» نشان می‌دهد دولت‌های آمریکا و انگلیس بدترین عملکرد را در مقابله با شیوع ویروس کرونا در بین کشورهای توسعه یافته و صنعتی دارند.

به گزارش مشرق به نقل از سی ان ان، نتایج تحقیق و بررسی مرکز پیو از ده ها کشور جهان حاکی است دولت های آمریکا و بریتانیا بدترین عملکرد را در مقابله با شیوع ویروس مرگبار کرونا داشته اند.

بیشتر بخوانید:

پارتی گرفتن آمریکایی به صرف کرونا +عکس و فیلم

بر اساس این گزارش در تحقیق و نظرسنجی مرکز پیو از مردم کشورهای مختلف این سئوال پرسیده شده است که "آیا کشور شما الان نسبت به قبل از بحران ویروس کرونا متحدتر شده است؟" شهروندان آمریکایی و بریتانیایی از جمله کسانی هستند که پایین ترین پاسخ مثبت را به این سئوال داده اند.

بیشتر بخوانید:

سفر تفریحی جانسون به اسکاتلند با وجود گسترش کرونا

مردم آمریکا و بریتانیا همچنین بر این باورند که دولت های آنها ضعیف ترین عملکرد را در مقابله با شیوع ویروس کرونا داشته اند.

کمتر از ۱۸ درصد آمریکایی ها اعلام کرده اند که این کشور اکنون نسبت به قبل از بحران کرونا متحدتر است. این رقم نسبت به آلمان که کمی بالاتر از آمریکا در این رتبه بندی قرار گرفته است، ۲۱ درصد اختلاف دارد. دانمارک بالاترین درصد را در این زمینه در اختیار دارد و ۷۲ درصد مردم اعلام کرده اند که این کشور نسبت به قبل از بحران کرونا متحدتر شده است.

اختلاف نظر شدیدی نیز بین طرفداران حزب جمهوریخواه، دموکرات و مستقل ها وجود داشته است. ۷۶ درصد جمهوریخواهان گفته اند که عملکرد دولت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا خوب بوده است و تنها ۲۵ درصد دموکرات ها از عملکرد ترامپ راضی بوده اند.

این تحقیق توسط مرکز پیو از ۱۴ کشور توسعه یافته در آمریکای شمالی اروپا و آسیا انجام شده است. در حالی که به طور کلی ۷۳ درصد مردم این کشورها اعلام کرده اند که عملکرد دولت های آنها برای مقابله با ویروس کرونا خوب و مناسب بوده است ولی این رقم در بریتانیا ۴۶ و آمریکا ۴۷ درصد بوده که پایین ترین رتبه در این جدول به شمار می رود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس