کد خبر 1111124
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
مخالفت دوباره چین با فعال کردن مکانیزم ماشه: درخواست آمریکا غیرقانونی و غیرمنطقی است

به گفته نماینده چین در سازمان ملل اعضاء برجام و بیشتر اعضاء شورای امنیت معتقدند آمریکا حق عضویت در برجام را از دست داده و درخواست این کشور برای فعال کردن مکانیزم ماشه غیرقانونی است.

به گزارش مشرق به نقل از رادیو بین المللی چین، جانگ جون، نماینده دائمی چین در سازمان ملل دیروز سه شنبه در نشست شورای امنیتی بار دیگر بر مخالفت چین با درخواست آمریکا برای فعال کردن مکانیزم ماشه علیه ایران از سوی شورای امنیت تاکید کرد.

جانگ جون اظهار داشت: آمریکا با ارسال نامه ای به رییس شورای امنیت، به طور یکجانبه و غیرقانونی درخواست فعال کردن مکانیزم ماشه را داده است. اعضاء برجام و بیشتر اعضاء شورای امنیت معتقدند که آمریکا حق عضویت در برجام را از دست داده و درخواست این کشور از سازمان ملل برای فعال کردن مکانیزم ماشه غیرقانونی و غیرمنطقی است. بدین جهت مکانیزم ماشه فعال نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:

جانگ جون تاکید کرد: چین قاطعانه با درخواست آمریکا مخالف و معتقد است نامه ای که آمریکا ارسال کرده نباید به عنوان «اطلاعیه ای» که در بند 11 قطعنامه 2231 شورای امنیتی ذکر شده، تلقی شود. بنابراین از رییس شورای امنیت خواست طبق درخواست آمریکا هیچ اقدامی انجام ندهد.

وی گفت: شورای امنیت باید به طور کامل به نظرات جامعه جهانی احترام بگذارد و قاطعانه اطمینان و اعتبار خود را حفظ کند و به طور عملی مسؤولیت خود برای دفاع از صلح و امنیت جهانی را اجرا کند. چین تمایل دارد همراه با دیگر طرفها به حل و فصل سیاسی مسأله هسته‌ای ایران ادامه دهد.

دیجانی، رئیس دوره ای ماه جاری شورای امنیت و نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل بعداً گفت: اگر اعضای شورای امنیت در مسائل مربوط اختلاف نظر داشته باشند، رئیس شورا دیگر در مورد درخواست آمریکا اقدامی نخواهد کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس