اصلاح طلبان نمایه

اخبار بدست آمده از تصمیمات جدید حلقه تصمیم ساز جریان اصلاحات در خصوص کنشگری در فضای موجود و برنامه ریزی برای انتخابات 1400 حکایت دارد.

به گزارش مشرق، اصلاح طلبان که پیش از این با شکست در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نزاع های درونی میان دو طیف اصلاح طلبان قدرت محور و جامعه محور روبرو و حتی با دامنه ای از احتمال حضور یا تحریم انتخابات 1400 مواجه بود، اخیرا با بررسی و پایش های اخیر خود نسبت به احیای جریان اصلاح طلبی و موفقیت در انتخابات سال آینده امیدوارتر از گذشته شده است.
 
ماجرا از این قرار است که هسته تصمیم ساز و تصمیم گیر جریان اصلاحات در بررسی های خود برخی حواشی بوجود آمده در مجلس شورای اسلامی را پایه تحلیل های خود قرار داده و تاکید کرده اند برخی تندروی های نمایندگان مجلس را باید سریعا در جامعه به قدرت طلبی و دوری از توجه به مردم ترجمه کرد.

بیشتر بخوانید:


 این هسته تصمیم ساز جریان اصلاحات با تاکید بر این که حواشی مجلس یازدهم بهترین فرصت را در اختیار جریان اصلاحات قرار داده چند نکته را به این شرح مورد اشاره قرار داده اند:
 
- نزاع ها و جنگ قدرت برخی طیف های جریان اصولگرا، کانون مطالبه گری را از دولت و اصلاح طلبان به سمت مجلس پرهیاهو تغییر داده است.
 
- به دلیل حافظه کوتاه مدت مردم، جریان اصلاحات نه تنها فاصه گذاری از دولت را با کمترین هزینه دنبال می کند بلکه مجلس یازدهم موجب شده که با کمپرس شدن مشکلات به نام این مجلس، عملا جریان انقلابی در کانون مطالبه قرار گرفته و مسئول وضع موجود جریان راست و انقلابی تعریف شود.
 
- رسانه های اصلاح طلب ضمن ضریب دادن به نزاع های اصولگرایان و تصویر سازی از این مجلس به عنوان مجلس معطوف به قدرت، باید تلاش کنند با نزاع ها و ادعاهای اصولگرایان فضا را تسخیر کرده و آنقدر فضا اشباع شود که توده های مردمی نسبت به وعده ها و کنش های اصولگرایان بی حس شوند.
 
اصلاح طلبان معتقدند که باید توان، ایده و تمامی پتانسیل های جریان اصولگرا را با تحریک در حوزه های مختلف برون ریزی کنند.
 
از سوی دیگر این جریان مدعی است که اگر (اصلاح طلبان) هم بازسازی گفتمانی و تشکیلاتی خود را تسریع کند، می توان با ایده و حرف نو و در شرایطی که اصولگرایان و جریان انقلابی حرفی برای گفتن ندارند، وارد میدان 1400 شوند.
 
- رسانه های اصلاح طلب باید دستورکار مستمر خود را ایمیج سازی از مجلس به عنوان مجلس بدون دستاورد و بدون برنامه قرار دهند و...
 
در همین راستا با توجه به مطالب گفته شده شنیده می شود که برخی از بزرگان جریان اصلاحات تاکید کردند با همین دست فرمان مجلس یازدهم و کنشگری هوشمند طیف های اصلاح طلب می توان امیدوار بود که اصلاح طلبان سال بعد در پاستور باشند.
به باور این افراد، حداقل آورده این کنشگری می تواند پایان آزمون جوانان مومن انقلابی و گام دوم نیز می باشد.
 
در این میان مروری بر این مطالب نشان می دهد که جریان اصلاحات چگونه بدنبال بهره گیری از برخی حواشی مجلس یازدهم برای احیای خود و یک کلاهبرداری دیگر سیاسی از مردم برای رسیدن به قدرت بوده و در این مسیر سهل انگاری و عدم توجه برخی طیف های جریان اصولگرایی به وضعیت، موقعیت و شرایط کنونی می تواند اصلاح طلبان را امیدوار به برنامه های خود نماید.
منبع: دانا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  7 15
  اطلاح طلبهای عاشق انگلیس = تفرقه بینداز و حکومت کن
  • سید IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
   5 3
   دقیقاً نقطه قوت اصلاح طلبان تهوع آور همین تبحر و مهارت این قبیله در عوام فریبی است! مسلم است که اهل خرَد مفتون و مسحور ایشان نمی شوند و اگر کسانی را بتوانند بفریبند همان عوام کم خرَد جامعه هستند که به هر طرف باد بوزد باخود می بردشان!!!
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  10 13
  جواستون. باشه که اگر مجلس انقلابی را بی خاصیت نمایی کردند اهداف بزرگتری چون تخریب کلام رهبری و بی خاصیت نشان دادن ایشان و بعد از اینها دردست گرفتن دولت است هدف اصلیشون چیز دیگری است همیشه اصل نظام نشانه است مابقی بهانه است
 • DE ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  7 13
  تله های اصلاح طلبانه برای اصولگرایان--// با قطع شریان و جریان پولهای کثیف و حرام و رانت و دزدی و کلاهبرداری شریان و جریان اصلاحات قطع خواهد شد .مبارزه با اصلاحطلبان همان مبارزه با شتیل بگیران رانتخواران و دزدان بیت المال است که جناب ریسسی شروع کرده است تا 1400 اصلاح طلبی باقی نمیماند که بخواهد برای کسی نقشه شوم بکشد.
 • مرصاد IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  7 10
  قابل توجه اصول گرایان ! هرچند که ؛ مانند اصلاح طلبان ، از هر وسیله مشروع و نامشروعی ، برای پیروزی ، استفاده نمی کنند ، اما در تبلیغات و بیان نقاط قوت خود ، ضعف دارند !!
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  6 9
  ایده و طرح نو اصلاح طلب ها؟ غیر مذاکره, آزادی های اجتماعی و تخریب رقبا چه ایده ی دیگه ای میتونن داشته باشن؟ چه کار دیگه ای بلدن کلا؟
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  6 3
  مجموع این کارهایی که میگید اگر توسط اصلاح طلبان انجام بشه به کاهش مشارکت منجر خواهد شد نه پیروزی اصلاح طلبان.
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  8 12
  شتر در خواب بیند پنبه دانه ...!
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
  4 4
  اینا فقط با تحریف زنده هستند ورزقشون تحریفه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس