جام حذفی

به رغم حساسیت هایی که دیدار تیم های استقلال و سپاهان در لیگ برتر داشت هرگز نمی توان حساسیت تقابل دوباره این دو تیم در جام حذفی را با مصاف قبلی قیاس کرد.

سرویس ورزش مشرق - تیم های استقلال و سپاهان پس از دیداری که در لیگ برتر برگزار کردند بار دیگر دوشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۲۰:۳۰ در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم می‌روند. این دو تیم که در لیگ برتر بخت خود برای قهرمانی را از دست داده اند و آنجا دنبال کسب سهمیه آسیایی هستند با پیروزی در دیدار جام حذفی یک گام دیگر به فینال نزدیک شده و بخت بیشتری برای رسیدن به سهمیه مستقیم پیدا می کنند و این در حالی است که پرسپولیس هم با قدرت دنبال دبل کردن و کسب هر دو جام همزمان در این فصل است.

*استقلال پرافتخارترین!
تیم استقلال با ۱۱ بار حضور در فینال و کسب ۷ عنوان قهرمانی در این رقابتها پرافتخارترین تیم از این حیث محسوب می شود. استقلال در ۴ دوره هم تا فینال پیش رفته ولی با شکست در دیدار نهایی از دستیابی به این عنوان بازمانده است.


*آمار استقلال در فینال‌ها!
کارنامه آبی پوشان که پرافتخارترین تیم جام حذفی هستند به شرح زیر است(برخی از دیدارهای قبل از دهه ۹۰ به صورت رفت و برگشت برگزار شده است) :


۱- فصل۵۷-۵۶؛ استقلال ۲ – هما ۰
۲- فصل ۶۸-۶۷؛ استقلال ۰(۵) – ملوان بندرانزلی ۰(۶)
۳- فصل ۷۵-۷۴؛ استقلال ۵ – برق شیراز ۱
۴- فصل ۷۸-۷۷؛ استقلال ۱ – پرسپولیس ۲
۵- فصل ۷۹-۷۸؛ استقلال ۳ – بهمن کرج ۱
۶- فصل ۸۱-۸۱؛ استقلال ۴ – فجرشهید سپاسی شیراز ۳
۷- فصل ۸۳-۸۲؛ استقلال ۲ – سپاهان ۵
۸- فصل ۸۷-۸۶؛ استقلال ۳ – پگان گیلان ۱
۹- فصل ۹۱-۹۰؛ استقلال۰(۴) – شاهین بوشهر ۰(۱)
۱۰- فصل ۹۵-۹۴؛ استقلال ۱(۴) – ذوب آهن ۰(۵)
۱۱- فصل ۹۷-۹۶؛ استقلال ۱ – خونه به خونه ۰

*سپاهان فینالیست قهرمان!
استقلال در حالی باید با سپاهان در جام حذفی دیدار کند که این تیم هربار در این رقابت‌ها به فینال رسیده قهرمان شده است. در واقع سپاهان یا به فینال نرفته یا اگر رفته حتما قهرمان شده است.


*استقلال تیم ۱۲۰ دقیقه ای!
تیم استقلال این روزها با بازیکنانی سرحال و پرقدرت در لیگ برتر حضور دارد. این تیم در دقایق پایانی مسابقاتش هم مانند دقایق ابتدایی به میدان می رود و مجید نامجومطلق نیز گفته بود که حالا ثابت شده تیم استقلال چه بدنسازی درستی انجام داده است. از این رو اگر دیدار استقلال و سپاهان در وقت های قانونی به تساوی برسد استقلالی ها دغدغه ای از این بابت برای رسیدن به وقت های اضافه و ضربات پنالتی ندارند.


*پرسپولیس نزدیک به رکورد استقلال!
دیدار تیم های استقلال و سپاهان در حالی برگزار می شود که در سوی دیگر جدول تیم پرسپولیس حضورش در دور نیمه نهایی را قطعی کرده و همراه با تیم های تراکتور و نفت مسجد سلیمان منتظر تعیین دیدار ۲۰ مرداد در استادیوم آزادی است. پرسپولیس با ۶ بار قهرمانی در جام حذفی و ۲ دوره حضور دیگر در فینال امید دارد که با کسب قهرمانی این فصل به رکورد استقلال رسیده و از این نظر با این تیم برابری کند.


*قلعه نویی هم هست!
با توجه به اینکه تا روز بازی جام حذفی شرایط جسمانی امیرقلعه نویی هم به مراتب بهتر از امروز شده است این احتمال نیز زیاد است که او در دیدار دوباره تیمش با استقلال این بار روی نیمکت نشسته و تیمش را از نزدیک همراهی کند.


*بازی مرگ و زندگی!
دیدار استقلال و سپاهان در جام حذفی حساسیتی به مراتب بیشتر از دیدار این دو تیم در لیگ برتر را داراست. دو تیم در جام حذفی برای کسب سهمیه مستقیم با انگیزه و روحیه ای دوبرابر به میدان خواهند رفت تا در دیدار مرگ و زندگی برنده از زمین خارج شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس