کد خبر 1099975
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
زندان آمریکا

موج دوم شیوع کرونا در حالی ایالت‌های آمریکا را فرا گرفته که گزارش‌ها از روند ضعیف مراقبت‌های بهداشتی در زندان‌های این کشور حکایت دارد.

به گزارش مشرق، اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که از ماه ژوئن تاکنون، ۱۵ نفر در قدیمی‌ترین زندان ایالت کالیفرنیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

به گزارش «نیوزویک و مارشال پراجکت»، زندان «سن کوئنتین» به عنوان قدیمی‌ترین زندان ایالت کالیفرنیا به شدت در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کروناست و گزارش‌ها حاکی از آن است که شمار بالایی از زندانیان «سن کوئنتین» به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

بیشتر بخوانید:

ادامه وضعیت وخیم کرونایی زندان‌های آمریکا

زندان «سن کوئنتین» بیشترین آمار ابتلا را در میان زندان‌های ایالت کالیفرنیا به خود اختصاص داده است؛ از مجموع ۳ هزار و ۳۰۰ زندانی در «سن کوئنتین»، ۸۶۸ نفر در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا هستند و ۱۵ نفر نیز از ماه ژوئن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

اطلاعات منتشر شده از سوی مقام‎های زندان‌های کالیفرنیا نشان می‌دهد که از زمان آغاز شیوع کرونا تاکنون، ۷ هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیان این ایالت به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار مبتلایان کنونی به کرونا در زندان‌های این ایالت هزار و ۹۰۰ نفر است.

موضوع ابتلا به ویروس کرونا تنها محدود به این ایالت نبوده و تمامی زندان‌های ایالتی و فدرال در آمریکای یکی از اصلی‌ترین کانون‌های شیوع این ویروس به شمار می‌روند.

اما نکته مهم تر وضعیت درمانی و مراقبت‌های بهداشتی ضعیف در زندان هاست که تاکنون با انتقادات زیادی به ویژه از سوی خانواده زندانیان و گروه‌های حامی حقوق زندانیان در آمریکا مواجه شده است.

به عنوان مثال روز چهارشنبه گذشته یک قاضی فدرال در آمریکا اجازه انتشار گزارش درباره درمان‌هایی را که زندانیان در زندان‌های ایالت کالیفرنیا دریافت می‌کنند، صادر کرد.

بر اساس گزارشی که منتشر شده، یکی از زندان‌ها خدمات درمانی بسیار پایین تری از سطح استاندارد به زندانیان ارائه می‌دهد.

موسسه «مارشال پراجکت» طی روزهای گذشته، گزارش جامعی از وضعیت ابتلا به کرونا در زندان‌های آمریکا منتشر کرده که این گزارش نشان می‌دهد تا روز ۳۱ تیر، ۷۰ هزار و ۷۱۷ نفر در زندان‌های سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

بر اساس این گزارش، شیوع کرونا در زندان‌ها از اواسط ماه جولای به بالاترین سطح خود از زمان آغاز پاندمی رسیده است و ایالت‌هایی مانند تگزاس، کالیفرنیا، اوهایو، آیووا، اورگن و کارولینای جنوبی آمار بالایی از ابتلا به کرونا در میان زندانیان را گزارش داده اند.

«مارشال پراجکت» می‌گوید «از زمان آغاز پاندمی کرونا تاکنون دست کم ۷۱۳ نفر در زندان‌های آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.»

پایگاه این موسسه آمریکایی در بخش دیگری از گزارش خود به ابتلای کارکنان زندان‌های آمریکا پرداخته و می‌نویسد «از زمان آغاز شیوع کرونا تاکنون ۱۵ هزار و ۷۰۷ نفر از کارکنان زندان‌ها به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۵۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.»

تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۱۴۹ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس