کد خبر 1097905
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
یوشیرو: لغو المپیک ۲۰۲۰ یکی از گزینه‌های توکیوست/ واکسن کرونا نقشی کلیدی دارد

رئیس کمیته سازماندهی المپیک ۲۰۲۰ در توکیو مطالبی درباره سرنوشت برگزاری این رقابت‌ها با توجه به همه‌گیری جهانی ویروس کرونا بیان کرد.

به گزارش مشرق، موری یوشیرو در شبکه تلویزیونی NHK ژاپن گفت: در حال حاضر موضوع برگزاری المپیک توکیو بدون حضور تماشاگران را بررسی نمی‌کنیم، اما باید این سناریو را به‌عنوان یکی از احتمالات مورد توجه قرار دهیم.

رئیس کمیته سازماندهی المپیک 2020 در ادامه افزود: البته باید خاطرنشان کنم که حتی گزینه لغو المپیک 2020 در توکیو هم یکی از گزینه‌های ماست. کاهش تعداد تماشاگران با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و پایین آمدن هزینه‌های میزبانی نیز یک کار بسیار سخت است و نیازمند معیارهای خاصی هستیم. برای مثال یک موضوع مورد بحت پذیرش تماشاگرانی است که به طور دائم در ژاپن زندگی می‌کنند.

موری یوشیرو سپس با اشاره به تأثیر ویروس کرونا روی برگزاری المپیک 2020 گفت: کنترل شرایط مرتبط با این بیماری عامل اصلی در سرنوشت برگزاری بازی‌هاست. منظورم پیشرفت در ساخت واکسن این بیماری است. سناریوی تعویق دوباره المپیک 2020 هم شانس اندکی دارد، چون بازی‌های زمستانی 2022 به میزبانی چین برگزار خواهد شد و پاریس هم میزبان المپیک 2024 است. بعید است که پاریس بخواهد نوبت میزبانی‌اش را به ژاپن بدهد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس