ویژه ها

دستگاه های ذیربط باید همصدایی برخی سلبریتی ها و رسانه های اصلاح طلب با حساب های توئیتری منتسب به منافقین را بررسی کرده و با این اقدام مغایر با منافع ملی برخورد کنند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌ استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

**شرط دوستی اروپا با ما، کنارگذاشتن موشک است

«علی بیگدلی» فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «ما در شرایط بسیار حاد اقتصادی قرار داریم... ما با اتحادیه اروپا مشکل داریم و به گفته سخنگوی وزارت خارجه، ارسال سه نامه به آقای جوزف بورل بی‌جواب مانده و پاسخ از سوی اتحادیه اروپا به برآورده شدن انتظاراتی که از ما دارد، برمی‌گردد تا بتواند اینستکس را اجرایی کند».

بیگدلی در ادامه گفت: «وزیر امور خارجه آلمان به دکتر ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ از انجام سه کار به عنوان پیش‌شرط اجرایی شدن اینستکس سخن گفت که رعایت حقوق بشر در داخل و عدم دخالت در کشورهای همسایه و کنترل موشک‌ها از جمله آنهاست...درحقیقت طرف‌های اروپایی هم انتظاراتی دارند و ما نمی‌توانیم با اتحادیه اروپا وارد یک فضای دوستانه و رفع تشنج شویم».

اصلاح طلبان بارها مدعی شده اند که ایران باید ابتدا برجام موشکی و منطقه ای را اجرا کرده و سپس اروپا اینستکس را راه اندازی کند.

این ادعا در حالی است که پیش از این توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ امضا شده است. ظریف پیش از این تاکید کرده بود که اروپا در برجام ۱۱ تعهد مشخص دارد که اینستکس حتی جزو مقدمات تعهد هم نیست، چه برسد به اصل تعهدات.

اروپا پیش از آنکه زیاده خواهی های خود را اعلام کند، باید ابتدا تعهدات برجامی خود را اجرا کرده و بدهکاری خود را تسویه کند.

جالب اینجاست که اصلاح طلبان اصلا به تعهدات برجامی اروپا اشاره نمی کنند. اروپا در برجام بدهکار است و ایران طلبکار؛ اما اصلاح طلبان به دلیل ابتلا به «خودتحقیری حاد»، اصرار دارند که جای طلبکار و بدهکار را عوض کنند.

حتی اگر اروپا به ۱۱ تعهد برجامی خود نیز عمل کند، باز هم در ادامه هیچ منطقی حکم نمی کند که ایران برای دوستی با اروپا بر توان موشکی و قدرت منطقه ای خود چوب حراج بزند.

آیا فرانسه، انگلیس و آلمان حاضرند که توان دفاعی خود را تعطیل کرده و آن را به حراج بگذارند!؟

** «اعدام نکنید» بهانه است، از محبوبیت رئیسی بغض دارند

روزنامه های اصلاح طلب در شماره امروز با تیترهایی از جمله «دست نگه دارید»، «انتظار برای توقف یک حکم»، «حکم اعدام قابل تغییر است»، «انتظار از قاضی القضات» و...همصدا با ترامپ، رسانه های ضدانقلاب و منافقین از سه سارق مسلح و آشوبگر حمایت کردند.

در همین رابطه «عباس عبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب که پیش از این مدعی بود که باید مشروبخواری و خرید و فروش موادمخدر آزاد شود، در یادداشتی با عنوان «دست نگه دارید» در روزنامه اعتماد نوشت: «پس از اعلام سخنگوی قوه قضاییه درباره قطعی شدن حکم اعدام ۳ نفر از جوانانی که در جریان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ دستگیر شده‌اند، اعتراضات فراوانی نسبت به آن صورت گرفت و حتی هشتگ «اعدام نکنید» نیز میلیون‌ها بار مورد تایید قرار گرفت...همه می‌دانند که مردم نسبت به مجازات افراد حساس هستند».

عبدی در ادامه نوشت: «مساله‌ای که درباره این سه جوان دهه هفتادی جالب است اینکه هر سه نفرشان در خانواده‌های مذهبی که پایگاه این حکومت است، به دنیا آمده‌اند و در نظام آموزشی و رسانه‌ای این کشور تربیت یافته‌اند، با همه این احوال حتی اگر مرتکب جرمی هم شده باشند مردم باید درباره رفتار آنان و علل ارتکاب جرم‌شان داوری کنند و افکار عمومی نشان دهد که آیا باید حداکثر مجازات را داد یا حداقل را؟ ...شخصا با استفاده از مجازات اعدام موافق نیستم، ولی در هر حال در قانون آمده است و قضات باید مطابق آن رای دهند. ولی آیا این حق برای مردم است که بدانند چرا یک نفر محکوم به اعدام شده است؟ ...با اعدام هیچ چیزی حل نمی‌شود که بدتر هم می‌شود. پس دست نگه دارید، از ابتدا به صورت علنی دادرسی کنید با تمام تشریفاتش. نه فقط برای این افراد بلکه برای همه متهمان».

روزنامه شرق نیز در گزارشی با عنوان «انتظار از قاضی القضات» نوشت: «همه نگاه‌ها به دستان رئیس دستگاه عدلیه است تا با پذیرش درخواست اعاده دادرسی، امکان رسیدگی مجدد به پرونده سه جوان محکوم به اعدام را فراهم کند. آیا قاضی‌القضات با این درخواست میلیونی هم‌وطنانش که در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده است، موافقت خواهد کرد؟ ».

رسانه های ضدانقلاب در خارج از کشور و در ادامه برخی سلبریتی ها و رسانه های اصلاح طلب در داخل اینگونه القاء کردند که سه جوان صرفا به این علت که در آبان ۹۸ به گرانی بنزین اعتراض کرده بودند، به اعدام محکوم شده اند. آیا واقعا این ادعا صحت دارد!؟

پاسخ منفی است. امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه متهم محکوم به اعدام، اعضای باند «امیر آلمانی» هستند. باندی خلافکار که پیش از این اقدام به سرقت مسلحانه کرده اند. چندی پیش اعضای این باند خلافکار در پوشش خریدار و با هدف سرقت به محل موردنظر مراجعه می کنند. این افراد، شخص فروشنده را که یک خانم بوده است، با سلاح سرد مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

شخص فروشنده فریاد می زند و درخواست کمک می کند، مردم به کمک می آیند و یکی از سارقین مسلح که به امیرآلمانی مشهور بوده است، توسط مردم به مامورین نیروی نظامی تحویل داده می شود. دو سارق دیگر از مجل جرم فرار کرده و به ترکیه می روند.

چندی بعد آن دو سارق مسلح متواری نیز دستگیر می شوند. در جریان رسیدگی به پرونده در موبایل متهمان فیلم هایی یافت می شود که این افراد در اغتشاشات آبان ۹۸ چند بانک و یک ماشین شهرداری را به آتش کشیده اند. همچنین مستنداتی به دست می آید که اعضای این باند سرقت مسلحانه با گروهک جنایتکار منافقین نیز در ارتباط بوده و با آنها همکاری داشته اند.

دستگاه قضا به پرونده این سه سارق مسلح که سابقه آشوبگری و اغتشاش نیز دارند، رسیدگی کرده و حکم اعدام صادر می شود.

اما فضاسازی رسانه ای ضدانقلاب و منافقین و در ادامه همصدایی اصلاح طلبان و سلبریتی ها با این فضاسازی، از چند جنبه قابل بررسی است.

در یکی دوسال اخیر چند پرونده ویژه در دستگاه قضا مورد بررسی قرار گرفته است. پرونده مهم طبری، پرونده دو تن از نمایندگان سابق مجلس، حسین فریدون، شبنم نعمت زاده، هادی رضوی (داماد محمد شریعتمداری، وزیر دولت روحانی)، مدیران شرکت های خودروسازی، مدیر یک شرکت مشهور تولید قطعات یدکی خودرو، مدیر یک شرکت مشهور لیزینگ خودرو، مدیران بانک مرکزی و...این برخورد جدی و بدون مماشات قوه قضاییه با متخلفان دانه درشت، رضایت افکارعمومی را در پی داشته و این رضایت مندی در نظرسنجی ها درباره محبوبیت رئیس قوه قضاییه کاملا مشهود بوده است.

این روند قاطع و دلگرم کننده اصلا برای رسانه های معاند قابل تحمل نیست. بنابراین باید آن را تحت الشعاع قرار دهند. پس برای اینکار چه سوژه ای مناسب تر از اینکه چند سارق مسلح را که به یک بانوی ایرانی حمله کرده اند و چند بانک را نیز آتش زده اند، چند جوان مظلوم بنامیم که صرفا به خاطر اعتراض به گرانی بنزین به اعدام محکوم شده اند.

همانطور که عباس عبدی در این یادداشت صراحتا اعلام کرده است، عده ای به اصل حکم اعدام(قصاص) اعتراض دارند و این مسئله صرفا بهانه ای برای زدن اصل این حکم است. دشمن در پی آن است که با نمایش اعدام سه جوان مثلا مظلوم! اصل حکم قصاص را اقدامی غیرانسانی جا بزند. جالب اینجاست که کسانیکه اکنون به حکم اعدام سه سارق و آشوبگر مسلح اعتراض کرده اند، پیش از این تاکید داشتند که پدر رومینا اشرفی باید اعدام شود.

ترامپ با انتشار یک توئیت تاکید کرده است که ایران نباید سه سارق آشوبگر مسلح را اعدام کند. این در حالی است که وی همین چند هفته پیش در واکنش به اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا به نیروهای مسلح دستور داد که به معترضان شلیک کنند.  

رسانه های معاند در پی آن هستند تا با این فضاسازی رسانه ای برای آشوبگرانی که در پی تکرار حادثه آبان ۹۸ هستند، حاشیه امن ایجاد کرده و به آنها این دلگرمی را بدهند که اگر حتی شما دستگیر هم شوید، ما نمی گذاریم اشد مجازات اجرا شود.

اتاق فکر دشمن میخواهد اعتراضات آبان ۹۸ را به طرق مختلف زنده نگه داشته و در پی آن است تا به بهانه های مختلف، این اقدام برهم زننده امنیت و آرامش مردم را مجددا تکرار کند. مانور رسانه ای در ماجرای اعدام سه سارق مسلح نیز در همین راستا قابل تعریف است.  

دستگاه های ذیربط باید همصدایی برخی سلبریتی ها و رسانه های اصلاح طلب با حساب های توئیتری منتسب به منافقین را بررسی کرده و با این اقدام مغایر با منافع ملی برخورد کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 16
 • SE ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  11 5
  این جنایتکاران آشوبگر باید اعدام شوند تا به سزای اعمال پلید خود برسند
 • زنده باد مريم US ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  7 48
  ترور هاي دهه ٦٠ را فراموش كرديد ؟ بترسيد از آن روز كه روسري قرمز ها در كف خيابان ها به رگبار ببندنتان .
  • IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   44 7
   منافقین از کفار بدترند البته هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
  • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   32 11
   به زودی مریم رجوی را در میدان آزادی اعدام خواهیم کرد تا درس عبرت شما باشد.
  • سرباز IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   17 9
   اون وقت با ویلچر میان یا واکر؟
  • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   27 16
   چه خبر شده البانی و المان فرمانده هاتون سرتون داد میزنن فکر کنم اخراتونه یواش یواش میفرستونون لب مرزاشون با چادر افتابه تا عمرتون تموم بشه چادر هایی که بوی کثافت میدن دستشویی هایی که بوی گند میدن این اینده شماس. دنبال یه لقمه نون خشک تو سر هم دیگه میزنین ههههههه
  • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   20 6
   جرات داری پات رو بذار ایران تیکه بزرگت گوشت.!
  • IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   19 12
   نیاز نیست بیایین اینجا کفتارهای پست قراره ما بیایم اونجا تک تکتون رو سلاخی کنیم
  • GB ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   15 2
   کی بشه اون روزی که یک تیر موشک بالستیک حروم اون کمپتون در تیرانا کنیم...
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  18 13
  شرطشون معقوله
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   6 2
   البته از نظر وطن فروشها
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  12 2
  قوه قضاییه فیلم جلسات دادگاه های برگزار شده را منتشر کند
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   11 8
   سزای تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه و تخریب اموال عمومی از جمله بانک و اتوبوس و پمپ بنزین اعدام است.
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   1 4
   14:51 اول فیلم تمامی دادگاههای آمریکا رو در 40 سال اخیر که توش حکم اعدام صادر شده بصورت کامل و آنلاین در اختیار همه قرار میدن، بعد بیا با هم صحبت کنیم ماله کش جان!!!!
 • مهدی IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  13 21
  لیبی و عراق وقتی تاسیسات موشکی و هسته ای خود را بار کشتی کردند مورد حمله امریکا واقع شدند سرنوشت این دو کشور باید درس عبرت ما باشد.
 • خسارت محض IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  15 6
  تنها فایده برجام این بود که نشان داد که امریکا و اروپا پیمان شکن هستن و به هیچ وجهی قابل اعتماد نیستن .
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  11 1
  روحانی : اینستکس ساز و کاری نمایشی و توخالی است و به هیچ دردی نمی خورد.
 • ترکمنچای IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  9 18
  اصلاح طلبان بی کفایت ابتدا خسارات برجام نافرجام را تسویه کنند بعدا"درباره مذاکره مجدد بحث می کنیم !
 • سنگ پای قزوین IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  16 10
  نتیجه برجام شون دلار 23000 تومانی و سکه 11 میلیونی و تورم 500 درصدی شد بازهم خجالت نمی کشند و از رو نمی روند !
  • NL ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   4 11
   دلار ۲۴ توننی که نتیجه مجلس جهادی و دو قوه جهادیه
 • رضا IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  13 8
  هر کشوری موشک و ابزار دفاعی نداشته باشد همچون لیبی یمن سوریه افغانستان اگر نیت استقلال طلبی داشته باشند توسط کشورهای مدعی حقوق بشر مثل آمریکا بمباران واشغال می شوند پس با ابزار دفاعی داشت تا مستقل باشی
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  7 6
  ملت از اسم اصلاح طلب حالشان بهم میخورد توروخداهمه اصلاح طلبان راازایران بیرون کنیدتابروندامریکاناموسشان رادست ترامپ بدهند راحت شویم از دستشان
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  8 1
  اصلاح طلبها بارها گفتندموشک را بدهیم تا اقتصاد درست شودغلط میکننداصلاح طلبان مگه مملکت مال پدرشان است ک ازطرف ملت تصمیم میگیرند ما موشکمان مثل ناموسمان است شهیدندادیم که امریکاخلع صلاحمان کند اگه اقتصادبرانها فشاراورده همه اصلاح طلبان بروندامریکا پیش ترامپ تا وضعشان بهترشود گورشان را گم کنند
 • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  9 7
  والله بالله تالله هسته ای و موشکی و ... همه بهانست تا ایران را تجزیه نکنند و دویست سال به عقب نبرند دست برنمیدارند
  • IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   3 2
   خودشان را تجزیه میکنیم
 • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  9 13
  درود بر پاسداران وسرداران سرافراز سپاه ومشرق عزیز.
 • افشار IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  3 1
  بشرط دوستی اروپا با ایران نباید ما از برنامه موشکی دست برداریم چون بلائی که سر عراق ولیبی امد سر ما هم می اید اروپا بدون اجازه امریکا هیچ کاری بنفع ما نمی کند چه با موشک ویا بی موشک
 • IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  1 0
  وقتی مشکل اقتصاد حل نکنی برای از دست ندادن صندلی ریاست موشک رو هم میزاری کنار، فقط یه چند سال زمان لازمه چشم بهم بزنیم بهش رسیدیم
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  3 0
  شرط دوستی ما با اروپا خفه بودن و شدن انها است.
 • علی IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  3 1
  لعنت خدا و مرگ بر منافقان و خوارجان (اصلاح طلبان )این بی وجدانها قضیه موشکی که هیچ حاضرند برای منافع نا مشروح خود همسرانشان را در طبق اخلاص تقدیم ارویایی ها کنند
 • IR ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  4 0
  افساد طلبان
 • DE ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  1 0
  ترامپ با هفت جد و ابادش غلط کرده!
 • Saeed IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
  0 0
  کسی کهبه وطن و خاکخودش خیانت میکنه باید اعدام بشه. وظیفه حاکم شرعه که حکم درست و ابلاغ کنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس