کد خبر 1092083
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
اشغالگری شهرک سازی

یک کارشناس فلسطینی از سه هدف اصلی رژیم صهیونیستی برای الحاق شهرک‌های صهیونیستی در شرق قدس اشغالی در راستای اجرای طرح «معامله قرن» خبر داد.

به گزارش مشرق، «خلیل التفکجی» کارشناس فلسطینی در امور شهرک‌های صهیونیستی، گفت که رژیم صهیونیستی از اجرای طرح الحاق مجموعه شهرک‌های «معالیه ادومیم» و «گوش عتصیون» سه هدف اصلی را دنبال می‌کند.

بیشتر بخوانید:

شرط «محمود عباس» برای مذاکره با تل‌آویو

تلاش برای تشکیل ائتلاف بین‌المللی ضدالحاق

التفکجی تصریح کرد که این سه هدف عبارتند از:

نخست: پایان دادن به هر گونه امکان تشکیل دولت فلسطین در کرانه باختری از طریق جداسازی شمال این منطقه از جنوب آن،

دوم: نهادینه کردن عنوان «قدس بزرگ» (به عنوان پایتخت اسرائیل)،

سوم: ممانعت از تشکیل پایتخت دولت فلسطین در شرق قدس.

این کارشناس فلسطینی در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی افزود که وقتی از معالیه ادومیم اسم می‌بریم منظور مجموعه‌ای از شهرک‌های صهیونیستی است که مساحت گسترده‌ای از اراضی فلسطینی را دربرمی‌گیرد همچنانکه مسئله درباره گوش عتصیون نیز اینگونه است و منظور از آن مجموعه‌ای از شهرک‌های صهیونیستی است.

به گفته التفکجی، تعداد شهرک‌نشینان صهیونیست در معالیه ادومیم و گوش عتصیون، بیش از ۱۴۰ هزار نفر است و این دو مجموعه به اضافه شهرک ارئیل حدود ۱۰ درصد مساحت کرانه باختری را شامل می‌شوند.

او افزود که الحاق این دو شهرک صهیونیستی باعث می‌شود که طرح موسوم به قدس بزرگ اجرایی شده و از تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی ممانعت به عمل آید.

در طرح آمریکایی «معامله قرن» تشکیل پایتخت دولت فلسطین در کفرعقب یا اردوگاه شعفاط و یا شهرک ابودیس در شرق قدس پیشنهاد شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس