به گزارش مشرق، کریم باقری در این سال‌ها مهره‌ای غیر قابل انکار در پرسپولیس بود که نقش مهمی در کنترل حاشیه‌ها داشت ولی حالا آقا کریم قرار است مربیگری را در تیم ملی ادامه دهد. آن هم در کنار دراگان اسکوچیچ.

باقری به خواسته محمدمهدی نبی دیروز در فدراسیون فوتبال حاضر شد تا در مورد نحوه همکاری‌اش با تیم ملی تصمیم‌گیری شود. در این نشست دبیر فدراسیون رسما از باقری خواست برای حضور در کادرفنی تیم ملی از پرسپولیس جدا شود. در حقیقت فدراسیون فوتبال از باقری خواسته از بین تیم ملی و پرسپولیس یکی را باید انتخاب کند و امکان کار همزمان در این دو تیم ممکن نیست.البته احتمال اینکه باقری با تیم ملی همکاری کند زیاد است، این را می‌توان از لحن صحبت‌های باقری در مصاحبه با همشهری فهمید. 

حضور شما در فدراسیون فوتبال به دلیل پیوستن به کادر فنی تیم ملی بود، درست است؟

بله، من روز گذشته جلسه‌ای با آقای نبی داشتم و قرار شد فدراسیون قراردادم را آماده کند و به من بدهد تا ببینیم شرایط چگونه خواهد شد.

ظاهرا به شما گفته‌اند که از بین تیم ملی و پرسپولیس باید یکی را انتخاب کنید؟

در این جلسه کسی نبوده که بخواهد چنین پیش‌بینی‌هایی صورت بگیرد. من با پرسپولیس یک فصل دیگر قرارداد دارم ولی طبیعتا اگر بخواهم در سطح تیم‌هایی مثل تیم ملی و پرسپولیس مربیگری کنم باید یک تیم را انتخاب کنم. در این زمینه باید فدراسیون و باشگاه پرسپولیس با یکدیگر مذاکره کنند و قطعا اینکه در یک جا باشم خیلی بهتر است. 

بعد از سال‌ها حضور در پرسپولیس، فکر می‌کنید تیم ملی آنقدر برایتان جذابیت دارد که پرسپولیس را رها کنید؟

هدف من این است که به فوتبال ایران کمک کنم. من چند سال در پرسپولیس هستم و خودم را مدیون این تیم می‌دانم، خیلی چیزها را هم در زندگی خودم از این تیم به دست آوردم و نمی‌توانم این را انکار کنم. همیشه هم از طرف باشگاه و هواداران مورد احترام و حمایت قرار گرفتم ولی بحث کمک کردن به تیم ملی کشورم هم مطرح است. در این شرایط از من خواسته شده که کمک کنم و خوشحال می‌شوم که کاری برای تیم ملی انجام دهم. در این زمینه هم فدراسیون باید با باشگاه پرسپولیس صحبت کند.

خیلی‌ها معتقدند که پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی نمی‌توانند جانشینی برای شما پیدا کنند. نظرتان چیست؟

گل‌محمدی چند سال است که  در تیم‌های مختلف مربیگری می‌کند و در کارش هم موفق بوده است. اینطور نیست که اگر من نباشم مشکلی ایجاد شود و پرسپولیس بدون من هم راهش را ادامه خواهد داد.

شما با پرسپولیس در آستانه یک قهرمانی دیگر در لیگ برتر قرار دارد. حتما این موضوع برایتان خوشایند است؟

اعتقاد من این است که هنوز قهرماتنی پرسپولیس قطعی نشده و هشت بازی مهم دیگر باقی مانده است. ما در جدول شرایط خوبی داریم ولی نباید کار را تمام شده بدانیم، بازیکنان باید تلاش کنند تا در نهایت به هدفی که داریم دست پیدا کنیم. طبیعتا کسب چهارمین قهرمانی پیاپی بسیار با ارزش است.

تیم ملی برای رفتن به جام جهانی با شرایط سختی مواجه شده است. به نظر شما می‌توانیم در نهایت صعود کنیم؟

از این ۴ بازی ۲ بازی برابر عراق و بحرین سخت است ولی اینطور نیست که نشدنی باشد. اعتبار ایران در آسیا بالا است و نباید بیش از حد نگران باشیم. ما ۴ بازی داریم که باید بدون توجه به شرایط دیگر تیم‌ها هر ۴ بازی را ببریم. تیم ملی بازیکنان مستعد و خوبی دارد و با این پتانسیل می‌توانیم صعود کنیم. 

وقتی دراگان اسکوچیچ انتخاب شد، خیلی‌ها از فدراسیون بابت این انتخاب انتقاد کردند. فکر نمی‌کنید باید مربی بزرگتری برای تیم ملی انتخاب می‌شد؟

وقتی مربی انتخاب می‌شود طبیعتا موافقان و مخالفان خاص خودش را دارد. در حال حاضر انتقاد از اسکوچیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد و مسئله مهم تیم ملی ایران است. اعتقاد من این است که همه باید از دراگان و تیم ملی حمایت کنند. رسانه‌ها و مردم باید از تیم ملی حمایت کنند، نباید در این شرایط حساس دنبال انتقاد باشیم.

آیا از وضعیت وحید هاشمیان برای همکاری با تیم ملی مطلع هستید؟

من نمی‌دانم آیا وحید با فدراسیون صحبت کرده یا خیر و اطلاعی در این زمینه ندارم.

اخیرا با اسکوچیچ صحبت کردید؟

قبلا صحبت‌های لازم را با اسکوچیچ داشتیم. مشکل خاصی  از این بابت وجود ندارد.

شما همیشه با علی دایی رابطه‌ای صمیمی داشتید. در مورد دوری او از فوتبال چه صحبتی دارید؟

شخصیت‌هایی مثل علی دایی، علی کریمی و خداداد عزیزی بزرگان فوتبال ما هستند که می‌توانند در هر بخشی به این فوتبال کمک کرده و تجربیاتشان را انتقال دهند. آنها به هر دلیلی دور هستند ولی باید در این فوتبال باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس