قالیباف نمایه

رئیس مجلس با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول در مدیریت کشور، گفت: تصمیم و اقدام ما مسئولان است که شرایطی ایجاد می کند برخی مجبور می‌شوند پشت‌بام اجاره کنند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف امروز (شنبه ۷ تیرماه) با حضور در جلسه برگزاری آزمون انتخابی دبیران کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی، رکن رشد و تحول در هر مجموعه را نیروی انسانی برشمرد و گفت: اگرچه در بحث توسعه همواره بر منابع مادی و انسانی اشاره می‌شود اما منابع انسانی تنها رکن توسعه است زیرا منابع مادی هم با توان و ظرفیت انسانی فراهم می شود به این معنی که افراد با تدبیر، خلاقیت و مدیریت، منابع مادی را با خود همراه می کنند.

رئیس مجلس در ادامه با یادآوری هفته قوه قضائیه به نقل قولی از شهید بهشتی پرداخت و خاطر نشان کرد: شهید بهشتی رضوان الله علیه وجود هر حجابی بین کارگزار و مردم، کارگزار و کارمندانش را خلاف شرع می دانست یعنی بر این باور بود که تحت هیچ شرایطی در نظام اسلامی نباید ارتباط بین کارگزار و مسئول با زیردستان و مردم قطع شود و در این میان واسطه ای حتی به بهانه امنیت و حفظ جان ایجاد شود.

قالیباف افزود: در بزرگداشت شهید بهشتی از ایشان بیاموزیم که در نظام اسلامی ارتباط بین مسئول و کارگزار با مردم و کارکنان و مجموعه خود باید چگونه باشد.

بیشتر بخوانید:

ارائه گزارش اولویت‌های مجلس به قالیباف

قالیباف: رژیم صهیونیستی در حال فروپاشی سیاسی و اجتماعی است

رئیس مجلس با تاکید بر  اهمیت نیروی انسانی، وجود فساد، تبعیض وموثربودن تحریم ها را ریشه در ناکارآمدی و ضعف در مدیریت دانست و گفت: مدیریت برای حل و فصل چنین مشکلاتی باید به نیروی انسانی توجه ویژه داشته باشد؛ اساس کار در مدیریت است به طوریکه وجود مدیران به همراه منابع و ظرفیت های انسانی، خلاقیت ها، وقت گذاری ها و علم و دانش می تواند موثر واقع شود.

قالیباف با تاکید بر اینکه مشکل کشور امکانات و منابع نبوده بلکه مدیریت است افزود: قانون اساسی دو رکن صحن و کمیسیون برای مجلس شورای اسلامی تعریف می کند به طوریکه تمامی پشتوانه فنی و محتوایی صحن در اختیار کمیسیون ها است که محتوا و کار کارشناسی دقیق و خداپسندانه را تنظیم و به صحن ارسال می‌کنند، همین جاست که به نقش مهم دبیران و تیم کارشناسی پی می بریم. 

رئیس مجلس نقش تیم دبیران و کارشناسان کمیسیون ها را در انجام کار محتوایی پراهمیت و اساسی برشمرد و تاکید کرد: بار سنگینی بر دوش دبیران کمیسیون ها است، همانگونه که بنده در پیشگاه خداوند مسئول هستم شما دبیران نیز مسئول هستید که آیا وظایف خود را تحت نفوذ و با بده بستان انجام می دهید یا براساس قوانین، با تخصص و بر اساس انصاف و تشخیص درست عمل می کنید؟ 

وی با یادآوری جایگاه مجلس، ادامه داد: مجلس باید در راس امور باشد، اما هم اکنون نیست و باید در راس امور قرار گیرد. 

قالیباف تاکید کرد: در حوزه مدیریتی به دلیل ضعف موجود به سمت شایسته‌گزینی، شایسته‌پروری و شایسته‌سالاری نمی‌رویم؛ واقعیت آن است که در نظام اسلامی برای حل مسئله در هر کار، ساختار و رفتاری باید از پایین به بالا حرکت کنیم.

دکتر قالیباف با تاکید بر شایسته گزینی در انتصاب دبیران کمیسیون های تخصصی مجلس،  تصریح کرد: برای حرکت در مسیر شایسته پروری، باید زمینه آموزش و کارورزی را فراهم کنیم البته دبیران هم باید تلاش کنند تا این قابلیت ایجاد شود. 

وی با یادآوری اختیارات رئیس مجلس در انتخاب دبیران کمیسیون ها مطابق آئین نامه داخلی مجلس تاکید کرد: هرگز چنین اختیاری را قبول ندارم که با سلیقه شخصی و بدون ضابطه دست به گزینش بزنم و بر این باورم  که باید شایسته گزینی اتفاق بیفتد، شایسته گزینی به معنی ایجاد فرصت برای شرکت ۲۰۰ نفر در آزمون به طوریکه فرصت برای همه فراهم شود و این طور نباشد که با دایره بسته چند نفری که می شناسیم یا چند نفری که توصیه می کنند حجت بر ما تمام شود که فردی را برداریم یا بگذاریم.

قالیباف با تاکید بر اینکه کارمندان اهمیتی کمتر از نمایندگان ندارند، افزود: بستر کار را شما کارمندان فراهم می‌کنید، در نتیه رفتار و تعامل شما و نمایندگان است که در حوزه کارکرد و ساختار شاهد خروجی هستیم. تصمیم و اقدام ما مسئولان و کارگزاران نظام و شمای کارمند و کارشناس است که مردم کشور را فقیر یا ثروتمند می کند، آن ها را به سمت آسایش و آرامش می برد یا شرایطی ایجاد می کند که برخی مجبور می شوند پشت‌بام اجاره کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر باور جوانگرایی افزود: زمینه و فرصت جوان‌گرایی باید فراهم شود البته به معنای آن نیست که به نیروهای باتجربه در محیطی مانند مجلس نیازی نداریم یا همه جوان‌ها بی تجربه هستند ولی نباید پست ها و مسئولیت ها را در اختیار کسانی قرار داد که قابلیت آن کار را ندارند. 

وی چرخش و تغییر را اصلی انکارناپذیر توصیف کرد و ادامه داد: باید با شایسته‌گزینی و اجرای قانون به سمت عادلانه بودن حرکت کنیم، به طور طبیعی هر آمدنی، رفتنی دارد. ممکن است تغییرات در برخی موارد سخت باشد ولی لازمه کار است.

رئیس مجلس گفت: کارهای زیادی در مجلس وجود دارد که با دست شما کارکنان باید انجام شود، ان‌شاء الله دست به دست هم دهیم و با تحول در مجلس شورای اسلامی، باعث ایجاد تحول در اداره کشور شویم و بتوانیم پیگیر مسائل مردم باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  27 1
  عیب نداره ما تو جوی آب هم می خوابیم. در عوض نظام هم به رافت اسلامیش با عناصر نفوذ که دیگه دم خروس نیست خود خروس هست ادامه بده. خجالت بکشین دیگه.........
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  21 4
  خیلی بد است که شما رئیس مجلس باشید و به پشت بام خوابی اذعان نمایید اگر بنده جای شما بودم تا مشکل مردم حل نمی شد پا در منزل نمی گذاشتم انقلابی گری یعنی این نه گفتار درمانی ملت شما و امثالهم را برای همدردی انتخاب نکردند بلکه برای اقدام و عمل برگزیدند..
  • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   4 12
   ایشون گاهی در مجلس می مونن و به منزل برنمی گردن. عجله نکن تازه شروع کردن. خوش بین باشیم هفت سالی خرابی هست که باید درست بشه. و نگران هم نباش. درست می شه.
  • IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   6 2
   این بنده خدا چکار کنه اقتصاد باید از بنیه درست می بود
  • IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
   1 2
   حرف مفت نزن برو سراغ شیخ حسن که هفت ساله با کلیدش بازی میکنه ! قالیباف تو این ۷ سال چکاره بود که زبونت رو براش دراز کردی؟؟؟
  • IR ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
   1 0
   توقع ما از قالیباف اینه جلوی همه اینا بایسته
  • عنابستاني IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
   0 1
   اقاي قاليباف به مجلس رسيده اي وبر كرسي رياست آن هم تكيه زده اي قدري مراقب باش اين حرف را رئيس يك قوه زدن يعني مهر تاييد بر نظريه مخالفان نظام است كه ميگويند اين نظام كارامد نيست وبهترين دليلش را سخن شما مي دانند برادرم براي اينكه رقيب را از صحنه خارج كنيددست به هر كاري نزنيد
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  6 0
  فعلا که گند زدید باداین دولت خوش خیال
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  9 1
  الان دقیقا همون وقتیه که مجلس بخواد عرض اندام کنه. معیار کار کردن مجلس و شخص قالیباف که سال اینده رییس جمهور هم میشه دقیقا یکیش همین کمنترل مسکنه. ببنیم چه میکنید اقای قالیباف و مجلس جدید
 • NL ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  10 0
  همین اجاره اپارتمانها و مشکل مسکن و زمین حل بشه نصف مشکل حله
  • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   10 0
   اتفاقا ساده تر و راحت تر و زودتر از همه مشکلات هم قابل رفعه فقط باید امثال اخوندی را دور کرد
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  10 0
  حل خیلی از مشکلات با کمی نطارت و قانون و تلاش قابل انجام اما انگار برخی نمیخواهند مردم راحت باشند شاید مسولان میانی میخواهند مردم را ناراضی کنند
 • IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  6 0
  برای حل مشکلات اقتصادی از پایین به بالا و برای مقابله با مفاسد حتما از بالا به پایین حرکت کنید.
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  0 0
  آقای قالیباف اشتباه کردید این حرف رو زدید شما تو این ۷ سال کاره ای نبودید ولی با این حرفتون باعث شدید سایتهای کثیف اسهال طلب و در راس آنها سایت برترین ها با وقاحت تمام پشت بام خوابی برخی رو نتیجه ی عملکرد شما ببینن نه دسته گل ۷سال سیاست بازی کثیف خودشون!!
 • محمدایوب IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  1 0
  به جای افسوس وحرف بیایید مسبب آنرا روحانی ..دروغگو واخوندی بی شرف رومحاکمه کنید حداقل دل مردم خنک میشه
 • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  1 1
  فقط همین....
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  1 1
  ایول حاج باقر..
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  0 0
  اقایان هنوز برای اداره مجلس مشکل دارند ودعوا چطور میتوانند مشکلات مردم را حل کنند تهران را تو به این روز انداختی سردار غارتگر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس