سفیر اسبق آمریکا در تل‌آویو: الحاق کرانه باختری، صهیونیسم را به پرتگاه می‌برد

سفیر پیشین آمریکا در فلسطین اشغالی ضمن هشدار درباره طرح اشغال کرانه باختری توسط صهیونیست‌ها، گفت که اجرای این طرح باعث خواهد شد پروژه صهیونیسم به لبه پرتگاه برده شود.

به گزارش مشرق، «مارتین ایندیک» سفیر پیشین آمریکا در اراضی اشغالی نسبت به قصد رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح اشغال کرانه باختری هشدار داد.

ایندیک در گفت‌وگو با شبکه خبری صهیونیستی «آی-24» تأکید کرد که اجرای طرح اشغال کرانه باختری باعث خواهد شد که «پروژه صهیونیسم به لبه پرتگاه سوق داده شود».

وی با بیان اینکه اجرای طرح اشغالی، ممکن است هزینه سنگینی برای رژیم صهیونیستی داشته باشد، گفت: «طرح یکجانبه الحاق که در حال حاضر بررسی می‌شود، بر عکس جدا شدن است؛ ایده جدا شدن از مردم فلسطین که اسحاق رابین آن را آغاز کرد».

بیشتر بخوانید:

گوترش: اسرائیل الحاق کرانه‌باختری را متوقف کند

این دیپلمات آمریکایی ادامه داد: «الحاق یقینا به تک دولتی منجر خواهد شد که به مرور زمان، مستلزم پذیرش مردم فلسطین در اسرائیل است و همین مسئله اسرائیل را به سمت یک مشکل بنیادین سوق خواهد داد».

ایندیک در ادامه مدعی شد: «اگر [رژیم صهیونیستی] خواستار حکومتی یهودی یا دموکراتیک است، [راه حل آن] طرح صهیونیسم برای حکومت یهودی و دموکرات است. به همین دلیل می‌گویم که الحاق، طرح صهیونیسم را به لبه پرتگاه خواهد برد».

وی تصریح کرد: «شکست را می‌فهمم. به طور قطع می‌توان بگویم که هیچ کس به اندازه من در تعامل با فلسطینیها شکست نخورده است ولی صرف اینکه تصمیم بگیری که با این شیوه، در راستای الحاق حرکت کنی، این مسئله به موجب حقوق بین‌الملل، غیر قانونی خواهد بود؛ چه ترامپ آن را بپذیرد و به رسمیت بشناسد یا خیر».

سفیر پیشین آمریکا در اراضی اشغالی خاطر نشان کرد، به همین علت است که اگر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا شود، می‌تواند به رسمیت شناختن اشغال کرانه باختری را لغو کند و «اسرائیل به خاطر رفتارهای غیر قانونی خود از نظر بین‌المللی منزوی خواهد شد».

ایندیک در پایان تأکید کرد: «از خودم می‌پرسم، چرا؟ چه چیزی باعث می‌شود که الحاق، امروز ضروری باشد؟ چرا نتانیاهو بر روی تهدید واقعی ایران متمرکز نمی‌شود؟ ایران امروز در برنامه هسته‌ای خود پیشرفت می‌کند، ولی وی هیچ کاری انجام نمی‌دهد. او به جای این، کارهایی انجام می‌دهد که برای اسرائیل هزینه‌های سنگینی دارد».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس