کد خبر 1086469
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
جنایت عربستان علیه اماکن بهداشتی یمن؛ تخریب بیش از ۳۰۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی

وزیر بهداشت یمن در پی شیوع بیماری‌های خطرناک در این کشور بر اثر تجاوزات ائتلاف سعودی-آمریکایی اعلام کرد که این ائتلاف طی سالهای جنگ بیش از ۳۰۰ بیمارستان و مراکز بهداشتی را در یمن نابود کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد، «طه المتوکل» وزیر بهداشت عمومی و اسکان یمن روز گذشته اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی طی سالهای تجاوز و ویرانگری‌های خود در یمن٬ بخش بهداشت این کشور را به صورت پی در پی مورد هدف قرار داده است.

المتوکل طی نشستی با حضور کادر بهداشت استان «حجه» اظهار داشت که نتایج بررسی و گزارش‌های بیمارستان‌های دولتی و تاسیسات پزشکی خصوصی نشان می‌دهد که ائتلاف متجاوز عربستان بیش از 300 بیمارستان و مراکز بهداشتی را هدف قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

وزیر بهداشت عمومی یمن تصریح کرد که دشمن طی این سالها صدها آمبولانس را مورد هدف قرار داده و ده‌ها تن بر اثر آن زخمی و شهید شدند٬ همچنین خالی شدن کشور از کادر پزشکی مجرب و جذب آنها به سمت خارج٬ ضربه بزرگی به بخش بهداشت کشور وارد کرد.

وی ادامه داد که پزشکانی که هنوز هم در کشور خودشان خدمت می‌کنند به ملتشان ثابت کردند که به حقوق یمن متعهدند؛ درود بر پزشکان و کادر بهداشتی که با وجود قطع حقوق و دستمزد با ملت خود همدردی می‌کنند.

المتوکل اشاره کرد که در خلال هفته‌های گذشته و هم‌زمان با بحران شیوع ویروس کرونا ائتلاف متجاوز از طریق نشر اکاذیب و شایعات درصدد سلب اعتماد مردم به پزشکان و وزارت بهداشت بود.

وی تاکید کرد که حمله به بخش پزشکی یک اقدام هدفمند برای تحت تاثیر قرار دادن آگاهی و اعتماد مردم به بخش بهداشت کشور است.

وزیر بهداشت یمن خاطرنشان کرد که در حال حاضر مناطق تحت اشغال ائتلاف متجاوز سعودی بسیار دردناک و وخیم است.

المتوکل درباره پل پزشکی که سازمان ملل متحد در زمینه درمان بیماران یمنی قرار داده تاکید کرد که این پل یک دروغ بزرگ است و تنها 50 بیمار برای مداوا منتقل شده‌اند و هزاران پرونده پزشکی دشوار داریم که نیاز فوری به درمان در خارج از کشور دارند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس