کد خبر 1085210
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
آرامکوی عربستان صدها کارگر خود را اخراج می کند

شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان به دنبال کاهش تقاضای نفت به خاطر همه گیری ویروس کرونا و سقوط قیمت آن، صدها کارمند خود را اخراج می کند.

 به گزارش مشرق به نقل از رویترز، شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان در این ماه صدها کارمند خود را اخراج می کند. شرکت های انرژی در سراسر جهان در پاسخ به بحران کرونا، نیروی کار خود را کاهش می دهند.

 آرامکو هم مانند سایر شرکت‌های بزرگ نفتی پس از کاهش تقاضای نفت به خاطر همهگیری ویروس کرونا و سقوط قیمت آن، هزینه های سرمایه ای خود را در 2020 پایین آورده است. شرکت های بزرگ نفتی 10 تا 15 درصد نیروی کار خود را کاهش داده اند تا هزینه های خود را پایین آورده و تجدید ساختار کنند.

بیشتر بخوانید:

قطار تغییرات عربستان به بن بست خورد

سرمایه‌گذاری‌های واهی عربستان سعودی در عراق

شاهکار گرانفروشی دولت آمریکا به گاوهای شیرده منطقه بابت «هزینه تسلیم شدن»

کرونا، سقوط نفت و رویای برباد رفته ولیعهد عربستان

پشت پرده پروژه ابرشهر «نئوم» چیست؟

 اکثر کسانی که در شرکت آرامکو شغل خود را از دست داده‌اند، کارگران خارجی هستند. تخمین زده می شود تا حالا 500 نفر اخراج شده باشند.

 بیش از 70 هزار نفر برای شرکت آرامکو کار میکنند.

 شرکت آرامکو طی بیانیه ای اعلام کرد:« ما تلاش می کنیم خود را با فضای پیچیده و متغیر تجاری که به خاطر همهگیری ویروس کرونا به وجود آمده تطبیق دهیم. ما به طور مداوم هزینه های خود را بررسی می کنیم و در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد جزئیات فعالیت خود ارائه نمی دهیم ولی هدف از تمام اقدامات ما رسیدن به تاب آوری و رقابت پذیری بیشتر با تمرکز بر رشد بلند مدت است».

 قطر پترولیوم، یکی دیگر از شرکت های بزرگ انرژی دنیا هم کارگران خارجی خود را اخراج کرده و هزینه های خود را برای مقابله با کاهش تقاضای نفت و گاز پایین آورده است.

کویت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت خلیج فارس هم قصد دارد استخدام کارگران خارجی را در بخش نفت خود به مدت یک سال متوقف کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس