جزئیات تقویم آموزشی و امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اعلام شد

دستورالعمل تقویم آموزشی و امتحانات پایان ترم رشته های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش مشرق به نقل از  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جواد علمائی، نایب رئیس ستاد آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات سال تحصیلی 99-1398 رشته های پزشکی و غیرپزشکی و اجرای طرح تعاون آزمون را به رؤسای استان­ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: امتحانات نیمسال دوم طی چهارهفته از تاریخ 99/03/24 لغایت 1399/04/19 برگزار می شود. اصلاح برنامه امتحان بر مبنای انتقال امتحانات تقویم قبل در هر روز به دو روز پیاپی در تقویم جدید انجام شود.

تعداد جلسات برگزاری امتحانات در هر روز چهار نوبت و به شرح ذیل است:

نوبت اول    10_8

نوبت دوم  13_11

نوبت سوم  16_14

نوبت چهارم  19_17

براساس بندهایی از این بخشنامه به منظور جلوگیری از سفرهای بین شهری با اجرای طرح تعاون آزمون، دانشجویان فاقد منع آموزشی با ثبت نام در سایت

azmoon99.iau.ac.ir (سایت مذکور از روز شنبه 17 خردادماه فعال می باشد.) و کسب موافقت از ستاد طرح تعاون آزمون می توانند در واحد محل زندگی خود آزمون دهند. همچنین امتحانات دوره دکتری تخصصی می تواند بر مبنای آزمون شفاهی برخط به تشخیص استاد راهنما و هماهنگی با آموزش واحد برگزار شود.

در کلاسهای ترکیبی از مقاطع ارشد و دکتری با لحاظ تعداد دانشجویان تا 10 نفر بر مبنای آخرین لیست حضور و غیاب، امتحان به روش برشمرده شده مجاز است. ضبط آزمون شفاهی برخط لازم است.

در این بخشنامه تأکید شده است: برنامه ریزی و نحوه امتحانات واحدها/مراکز دانشگاهی و آموزشکده های سما دارای دانشجو کمتر از 1000 نفر در اختیار رئیس استان است.

برنامه ریزی باید پاسخگوی طرح تعاون آزمون است. باتوجه به بهره گیری غیربرخط از کلاس های مجازی برخط، رعایت میزان حضور دانشجویان در کلاس حضوری ضروری نیست. در شهرهایی که در بازه آزمون وضعیت قرمز را داشته باشند اجرای امتحان حضوری مجاز نمی باشد.

دانشجویان متقاضی شرکت در طرح تعاون آزمون باید دستورالعمل های ابلاغی ستاد مرکزی طرح تعاون آزمون را از طریق سامانه کسب و اجرا کنند. در طول مدت آزمون تمامی کارکنان موظف به همکاری با معاونت آموزشی در اجرای هرچه بهتر و امن آزمون هستند. امتحان دروس عمومی و معارف در هر واحد با هماهنگی استان می تواند به صورت برخط برگزار شود.

دستورالعمل فنی فرآیند اجرایی نحوه برگزاری امتحانات در محل سکونت و امتحانات برخط دانشجویان، متعاقبا" از طریق مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

در این بخشنامه آمده است که با توجه به پراکندگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و نظر به این که شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در مناطق مختلف متفاوت است، شروع به تحصیل دانشجویان، علی‌الخصوص کارآموزی در عرصه و مواردی که در عرصه‌های بالینی بیمارستانی برگزار می‌شود به روسای استان‌ها تفویض تا با هماهنگی مقامات و مسئولین استانی منطقه صورت پذیرد. برای حضور دانشجویان بالینی از تاریخ 17/3/99 با اولویت کارورزان و کارآموزان رشته‌های مختلف برنامه‌ریزی و اقدام شود.

برای حضور دانشجویان رشته دندانپزشکی با اولویت دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و دانشجویان سال آخر، برنامه‌ریزی شود و به نحوی اقدام شود که آموزش سایر دانشجویان و انجام آموزش‌های عملی به خصوص در مواردی که مستلزم انجام کار درمانی با بیمار است به صورت گروهی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به نوبت در دانشگاه حضور یابند.

ارائه دروس عملی و آزمایشگاهی کلیه رشته‌ها در مواردی که مستلزم تماس با بیمار نیست در گروه‌های کوچک‌تر که امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی میسر باشد، انجام شود و برای مواردی که مستلزم کار با بیمار است به صورت گروهی و در نوبت‌های مختلف با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت پذیرد.

در رابطه با کارآموزی دانشجویان رشته پزشکی با توجه به اعلام قبلی وزارت بهداشت با استفاده حداکثری از امکانات آموزشی بخش درمانگاهی یا آموزش الکترونیک میزان بخش‌ها را می توان کاهش داد تا زمان بین 120-105 روز جبران شود و سپس آموزش به صورت روال عادی با توجه به شرایط روز ادامه یابد.

دانشجویان مقطع کارشناسی چنانچه بتوانند در خصوص کارآموزی در عرصه از بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی شهر محل سکونت خود که مورد تایید دانشکده است، پذیرش اخذ کنند، برگزاری کارآموزی با هماهنگی واحد مبدأ با واحد دانشگاهی شهر محل سکونت (جهت نظارت) بلامانع خواهد بود.

گذراندن دوره کارآموزی دانشجویان رشته دامپزشکی، در صورت ارائه با تقاضای شخصی و کسب مجوز از کلینیک یا بیمارستان مورد تایید سازمان دامپزشکی در شهر مورد تقاضا بلامانع خواهد بود.

در این بخشنامه تأکید شده است: با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم انجام مکاتبات واحدهای دانشگاهی در خصوص اخذ مجوز ادامه تحصیل برای دانشجویانی که دارای مشکل آموزشی هستند، در صورت صدور مجوز از مراجع ذیصلاح و تایید مدیر گروه و آموزش واحد دانشگاهی مربوطه مبنی بر حضور دانشجویان در کلاسهای مجازی، واحدها/مراکز دانشگاهی می­توانند نسبت به ثبت دروس اقدام کنند.

در خصوص آن دسته از دانشجویانی که حائز شرایط اخذ رساله/پایان نامه و آزمون جامع دوره دکتری تخصصی بوده و تاکنون موفق به ثبت آن نشده اند، با تایید گروه و آموزش واحد دانشگاهی و رعایت سایر ضوابط و مقررات آموزشی ثبت آنها امکان پذیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  2 0
  دانشجوها این ترم واقعا درس خوندن ها، واقعا ...!
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  3 0
  آقا مسئولان یه مدت فکر نکنند. به خدا ضرری پیش نمیاد. هر بلائی میکشیم از تفکرات و تخیلات این ناقابلهاست
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  1 2
  دانشجویانی که در امتحانات حضوری پایان ترم ، کرونا بگیرند میتوانند علیه دانشگاه آزاد شکایت قضایی کنند
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  2 0
  شهریه ها رو پس ندادید ترم رو حذف نکردید حداقل دانشجویان رو حضوری به کرونا نسپارید
 • طهمورث شیری دانشیار تهران مرکز IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  1 0
  تا کی باید زیر نظر دوستان بازنشسته و رفقای بیکار دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد تهران مرکزی باشیم ؟ اعتراضات علنی شده است
  • IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
   1 0
   متاسفانه طهرانچی انجمن بازنشستگان و رفقای بیکار در دانشگاه آزاد راه اندازی کرده است
 • سمنانی IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  2 0
  دانشگاه آزاد توسط عده ای مدیر بی کفایت وارداتی از دانشگاههای دولتی نابود شده است
  • قاسمعلی . ب هیات علمی تهران مرکز IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
   1 0
   با افشاگری رسانه ای و عزل رییس متخلف دانشکده مدیریت و بازنشسته کردن فوری او نه تنها به تخلفات او رسیدگی نشد بلکه با اساتید افشاگر تخلفات برخورد تنبیهی شد و از چاله درآمده و به چاه افتادیم زیرا طهرانچی رفیق بازنشسته 76 ساله خود رو بعنوان رییس دانشکده مدیریت تهران مرکز منصوب کرد . چرا مردم رو ناامید میکنند ؟
 • دانشجو IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  0 0
  بخدا دیوانه کردن مارو!!!! ما تو خوزستان وضعیت قرمز وحشتناک کرونا،، این اموزش بی کیفیت مجازی، بعداز24امتحان بدیم؟ ما فرجه نمیخوایم؟؟؟ ما سه چهار برابر قبل باید زمان بذاریم بفهمیم اساتید چی درس دادن؟؟!!!
 • دانیال IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  1 0
  شهریه پس نمیدید. با این سیستم آموزشی مسخره تون. در این دانشگاه باید گل بگیرن
 • دانشجو IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  0 0
  لطفا امتحانات مجازی برگزار نکنید برگزاری امتحانات بصورت حضوری و رعایت اصول بهداشتی خیلی بهتره... کسی هم که شهرش دورتر خب تو شهر خودش امتحان بده
 • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  0 0
  تدریس غیر حضوری و بدون هیچ کیفیت امتحان های حضوری و یا بر خط و ضبط و از این حرفا خدایا اگه بخای ابر قدرتی رو ازبین ببری از مسولین ما استفاده کن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس