رسانه‌های عربی کدام بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب را برجسته کردند؟

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های عربی منطقه داشته است.

به گزارش مشرق، روزنامه فلسطینی القدس در پایگاه اطلاع رسانی خود لحظاتی پیش بخش هایی از سخنرانی رهبر معظم  انقلاب اسلامی را منعکس و تاکید کرد آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران محصور کردن مسئله فلسطین در محدود فلسطینی آن را اشتباهی بزرگ توصیف کردند.

بیشتر بخوانید

اهمیت استراتژیک بیانات روز قدس رهبر انقلاب

این روزنامه نزدیک به تشکیلات خودگردان فلسطین در  ادامه نوشت : رهبر انقلاب اسلامی ایران در سخنرانی تلویزیونی که به مناسبت روز قدس ایراد شد تاکید کردند : هیچ جنایتی  علیه بشریت در دوره معاصر همسان غصب فلسطین  و آوارگی اهالی آن نیست .

الهدف سایت فلسطینی نزدیک به جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز با انعکاس بخش هایی از سخنرانی ولی امر مسلمین نوشت : آیت الله خامنه ای مذاکره با ایالات متحده و کشورهای غربی را تجربه ای تلخ و شکست خورده در رابطه با مسئله فلسطین توصیف و هدف از ایجاد رژیم صهیونیستی را ایجاد پایگاهی دائمی برای غرب در غرب آسیا دانسته و تاکید کردند با ظهور مقاومت چالش ها در برابر رژیم صهیونیستی روز به روز سخت و دشوارتر شد.

این پایگاه اطلاع رسانی فلسطینی در پایان گزارش خود توصیه پایانی رهبر انقلاب اسلامی را  برای خوانندگان خود منعکس کرد و به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت : توصیه  اصلی من  ادامه مبارزه و ترتیب امور در سازمان های جهادی و همکاری فیما بین است.‎

فلسطین الیوم دیگر پایگاه اطلاع رسانی فلسطینی نیز با ترجمه کامل سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی به نقل از ایشان نوشت : روز قدس طی چند دهه اخیر نقش فعالی داشته و در آینده نیز این نقش را حفظ خواهد کرد.

ملت ها از روز قدس به عنوان وظیفه اول استقبال کرده در حالی که سیاست استکبار و صهیونیسم بر پاک کردن مسئله فلسطین از حافظه جوامع اسلامی متمرکز است.

شبکه المیادین نیز با برجسته کردن سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی تحولات شکل گرفته در صحنه مبارزه با رژیم صهیونیستی  با ویژگی قدرت گرفتن روز افزون جبهه مقاومت در مقابل ضعیف تر شدن جبهه استکبار را  مورد توجه قرار داده و تیتر اسرائیل تنها زبان زور رامی فهمد و حماس ، حزب الله و جهاد اتمام حجت کرده اند را برای گزارش خود برگزید.

در این حال علاوه بر شبکه المنار که به پوشش کامل سخنان رهبر انقلاب اسلامی پرداخت رسانه های مختلف لبنانی هم به انعکاس سخنرانی ایشان در روز جهانی قدس پرداختند.

پایگاه اطلاع رسانی لبنانی النشره جمله : ممکن نیست غیرت ملت های اسلامی اجازه فراموش شده مسئله ای به عظمت فلسطین را بدهد را به عنوان تیتر خود برگزید.

در حالی که شبکه ال بی سی این کشور بر غده سرطانی بودن اسرائیل در خاورمیانه متمرکز شد.

لبنان 24 نیز علاوه بر غده سرطانی بودن اسرائیل ، تاکید رهبری بر  ادامه مبارزه برای آزادی فلسطین را به عنوان تیتر خود برگزید و تاکید کرد رهبر ایران بر مبارزه و مقابله با سازشکاری با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  1 0
  القدس لنا
 • علی IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  0 1
  شک نکنید نابودی اسرائیل کمتراز۱۵سال اتفاق خواهد افتاد؟