کد خبر 1074581
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
بهتاش فریبا

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: فوتبال بی‌تماشاگر فوتبال مرده است، اما بهتر از بی‌فوتبالی است.

به گزارش مشرق، بهتاش فریبا درباره شروع دوباره تمرینات تیم‌های فوتبالی و استارت مسابقات لیگ برتر با ما همکلام شد.

آقای فریبا خبر دارید مسابقات لیگ برتر در آستانه شروع دوباره است؟
بله خوشبختانه از چند روز پیش مسابقات بوندس‌لیگا هم شروع شده و توانستیم پس از ۳ ماه یک مسابقه فوتبال را به‌صورت زنده ببینیم. البته خیلی هم زنده نبود و شاید به‌نوعی در غیاب تماشاگران یک فوتبال مرده می‌دیدیم، چون این ورزش بدون حضور تماشاگرانش مرده است ولی باز هم دل‌مان برای این ورزش تنگ شده بود و همین هم بهتر از هیچی بود.

فکر می‌کنید این موضوع اجرا شدنی است؟
خب به هر حال مشخص است که AFC تصمیمش را گرفته و ظاهراً برنامه‌ای برای انجام لیگ قهرمانان آسیا دارد. دنیا به این نقطه از رویارویی با بیماری کرونا رسیده که او را به حال خودش رها کند و زندگی را دوباره از سر بگیرد. امروز چرخ بسیاری از کارخانجات و مراکز تولیدی دوباره به حرکت درآمده و ایران هم از این قاعده مستثنی نیست.
بیشتر بخوانید:

فکر می‌کنید ما شرایط برگزاری مسابقات را داریم؟
ما اولین کشوری بودیم که تصمیم گرفتیم لیگ برتر را بدون تماشاگر برگزار کنیم. پس از ما اروپا هم این کار را کرد. بعد این ما بودیم که مسابقات‌مان را لغو کردیم و دوباره اروپایی‌ها هم پس از ما این کار را انجام دادند. بنابراین مشخصاً اهل فن و پزشکان ورزشی به این مسائل واقف هستند. فقط باید ابزار و لوازم تست کرونا و مراقبت‌های پزشکی در اختیار تیم‌ها قرار بگیرد. بالاخره هرچه باشد پای سلامتی و جان انسان‌ها در میان است. قطعاً با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری می‌توان لیگ را برگزار کرد، چون این فقط بازیکنان تیم‌ها نیستند که در میدان مسابقه حضور دارند بلکه اصحاب رسانه، فیلمبردار‌ها و بقیه هم به استادیوم می‌روند.

به نظر شما چه ابزاری برای پاک‌تر بودن مسابقه فوتبال لازم است؟
در همین هفته اخیر دیدیم که در بوندس‌لیگا بازیکنان چطور با رعایت فاصله‌گذاری روی سکو‌ها نشستند یا خبرنگاران با چوب‌های‌شان از دور میکروفون را جلو مربیان قرار می‌دادند. پس قطعاً می‌توان با مراعات همه کار کرد.

تمرینات استقلال هم که از پنج‌شنبه شروع می‌شود، خبر داشتید؟
خب استقلال از یک ماه پیش تمرینات اینترنتی اش را استارت زده و قطعاً فرهاد مجیدی و تیم مربیگری اش خودشان را برای چنین روز‌هایی آماده کرده بودند. امیدوارم استقلال با قدرت به لیگ برگردد.

اما حکم وزارت ورزش در رابطه با ممنوعیت استفاده از خارجی‌ها، دست فرهاد مجیدی را برای به خدمت‌گیری سانچز بست؟
این موضوع دو جنبه مالی و فنی دارد. بحث فنی اش به اعتقاد من خیلی مهم است، چون فدراسیون و یا سازمان لیگ باید کمیته فنی داشته باشند که هر مربی یا بازیکن بی‌کیفیتی نتواند با تیم‌های لیگ برتری قرارداد ببندد. از بحث مالی هم که بخواهیم بگوییم تاکنون به دلیل وجود دلال‌های سودجو هزینه‌های هنگفتی بر دوش استقلال باقی مانده و با کوتاه شدن دست این افراد می‌توان مانع از ضرر بیشتر استقلال شد.
منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس