کد خبر 1072400
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
ترامپ نمایه

بر اساس گفته خبرنگار آسوشیتدپرس، رئیس‌جمهور آمریکا معمولا در جلسه‌های کارگروه کرونا در کاخ سفید حضور ندارد.

به گزارش مشرق، یک تحلیلگر آمریکایی امروز در گفت‌وگو با شبکه خبری «‌ام‌اس‌ان‌بی‌سی» گفت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، در جلسه‌های کارگروه کرونا که در کاخ سفید برگزار می‌شود شرکت نمی‌کند.

«جاناتان لِمیر»، خبرنگار خبرگزاری آسوشیتدپرس در حوزه کاخ سفید گفت: «رئیس‌جمهور (ترامپ) ظاهراً درک نمی‌کند که بازگشایی مشاغل به این زودی‌ها منجر به ایجاد موج دیگری از بیماری خواهد شد و این مسئله حتی اقتصاد (در آمریکا) را به عقب خواهد راند؛ دلیل این است که او با متخصصان بهداشت عمومی خود تعامل زیادی ندارد.»  

بیشتر بخوانید:

فشار کاخ سفید برای دستکاری آمار قربانیان کرونا

خبرنگار حوزه کاخ سفید آسوشیتدپرس در این گفت‌وگو گفت: «شما برخی از مقامات بهداشت عمومی مانند دکتر فائوچی را در اختیار دارید که علناً و به طور خصوصی در جلسه‌های کارگروه کرونا به ریاست معاون رئیس‌جمهور، (این هشدارها) را می‌گویند. اما رئیس‌جمهور خود معمولاً در این جلسه‌ها شرکت نمی‌کند. این جلسات نیز به طور مرتب برگزار نمی‌شوند و اکثراً تمرکز به جای بهداشت عمومی، بر مسائل اقتصادی است.» 

 لِمیر در ادامه گفت، اما این موضوع بدان معنا نیست که رئیس‌جمهور (ترامپ) هیچ هشداری را درباره خطرات بازگشایی اقتصاد و مشاغل نشنیده باشد. 

وی در ادامه افزود: «برخی از همکاران در کنگره و مشاوران در خارج از آن به رئیس‌جمهور (ترامپ) درباره مخرب بودن موج دوم (ویروس کرونا) هشدار می‌دهند.» 

لمیر همچنین گفت: «موج دوم (ویروس کرونا) در پاییز امسال خواهد آمد و قطعاً اقتصاد (آمریکا) را نیز به زمین خواهد زد، علاوه بر این، این مسئله خطر از دست رفتن جان هزاران آمریکایی را به همراه دارد.»  

به نوشته پایگاه خبری-تحلیل alternet، دونالد ترامپ از قدرت رهبری خود برای مقابله با ویروس کرونا استفاده نکرده است و به جای آن وظایف خود را بر دوش فرمانداران ایالت‌ها و مقامات محلی انداخته است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس