انتقام گیری اصلاح طلبان از مردم

مردم باید منتظر باشند تا در صبح فردای کارآمدی مجلس یازدهم؛ توجیهات جدیدی را از اصلاح‌طلبان بشنوند. توجیهاتی مثل همان که درباره کارآمدی قالیباف در شهرداری اظهار کردند که دست او باز بود و دست ما بسته!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

عضو "شورای ناکارآمدان" می‌گوید به ما اجازه کار نمی‌دهند...

محمدجواد حق‌شناس، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران در بخشی از مصاحبه با شماره چهارشنبه گذشته روزنامه آرمان امروز گفته است:

"امروز برای هر کسی که بخواهد در جامعه تحول ایجاد کند و در مسیر توسعه و اصلاح‌طلبی حرکت کند شرایطی فراهم می‌شود که باید هزینه‌های زیادی را تحمل کند. به نوعی می‌شود گفت که شاید هسته‌هایی در قدرت اجازه نمی‌دهند در حوزه‌ها و بخش‌هایی که به نفع جامعه است این تحولات به‌وقوع بپیوندند. درست اداره شدن بخش‌هایی که هسته سخت قدرت اداره می‌کند نیازمند ملزومات اصلاح‌طلبانه است. اما میل پایان‌ناپذیری که وجود دارد تا در حوزه قدرت همه قدرت را از آن خود کند طبیعتا مشکلات جدی را پیش پای هر حرکت اصلاحی می‌گذارد و کار را سخت می‌کند. این اتفاقی است که امروز می‌توانیم از آن به‌عنوان یک نقطه آسیب یاد کنیم."[1]

*اصلاح‌طلبان در حالی بصورت ناجوانمردانه از این می‌گویند که چیزی به نام هسته سخت قدرت اجازه تغییرات اصلاح‌طلبانه را نمی‌دهد که به مردم نمی‌گویند به دنبال چه تغییری بوده‌اند که اجازه نیافته‌اند؟!

تجربه دولتین اصلاحات و اعتدال نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان از برداشت از صندوق توسعه گرفته تا عبور از خطوط قرمز نظام، اصرار بر خواسته‌های غلط و اجرای آنها، به هرج و مرج کشاندن اقتصاد کشور، انتصاب چندین شهردار و سرپرست در یک دوره شورای شهر و غلطتیدن به ساحت سیاست‌بازی به جای خدمتگزاری را در کارنامه خود دارند و البته به لحاظ ساختارهای مردمسالار در نظام اسلامی نیز کسی از شاکله قدرت، مانع آنها نبوده است.

مثال بارز این قضیه عبور اعضای تیم مذاکره‌کننده دولت آقای روحانی از خطوط قرمز مصرّح نظام در ایام برجام بود که البته با سماحت رهبری نظام؛ در همین عبور هم حتی هیچ مانعی ایجاد نشد.

اما چیزی که حق‌شناس حاضر به بیان آن نیست را ما به مردم می‌گوییم...

اینکه تغییرات مورد خواست آنها در چارچوب نظام و مردم ممکن نیست و اینکه اساساً در قاموس اصلاحات خبری از خدمتگزاری ویژه به مردم نیست و از همین روست که دائماً شنوای عبارت‌هایی مثل "نمی‌گذارند" هستیم!

این مسئله اوج ناجوانمردی است که یک جریان سیاسی که نشان داده نه در مجلس، نه در دولت و نه در شورای شهر بصورت ژنتیکی کارآمد نیست؛ نظام اسلامی را مقصّر این ناکارآمدی معرفی کند.

مثلا مردم و نظام اسلامی چه گناهی دارند که اعضای شورای شهر تهران به جای نمایش کارآمدی و خدمتگزاری؛ بصورت علی‌الدوام مشغول تخریب قالیباف و تأکید بر ستاندن پول بیشتر هستند؟

گفتنیست، شهرداری تهران به تازگی به جرم گرانفروشی در اماکن ورزشی متعلق به شهرداری جریمه و محکوم شده است!

***

تمنّای سلفی حقارت در مجلس یازدهم!

علی تاجرنیا، فعال چپ و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم درباره مجلس یازدهم به ایلنا گفته است: مشکل حال حاضر مجلس مشکل ریاست و بخش‌های دیگر آن نیست بلکه مشکلش محدود شدن اختیارات پارلمان در کشور است و مشکل این است که مجلس به انحاء مختلف محدود شده و از کارآمدی لازم برخوردار نیست.

او با بیان اینکه مجلس به جای اینکه جای چهره‌های قوی و عصاره فضائل ملت باشد، تبدیل به جایگاه افرادی شده که مورد تائید شورای نگهبان هستند و نه الزاماً از افکار عمومی، ادامه داد: این مجلس با توجه به اینکه کمترین مشارکت را در طول تاریخ پیروزی انقلاب داشته طبیعا در کنار آن اختیارات محدود قرار می‌گیرد و فاقد توانایی‌های لازم است.

تاجرنیا تصریح می‌کند: چنین مجلسی به جای اینکه قانونگذار و ناظر خوبی برای امور کشور باشد بیشتر در نقش مجموعه‌هایی قرار می‌گیرد که به فکر امور اجرایی در محدوده حوزه انتخابی خودشان هستند.

تاجرنیا همچنین گفته است: یک دست شدن مجلس نه تنها منازعات را کم نخواهد کرد بلکه آن را به سطح نازلتری تعمیم خواهد داد به طوریکه اگر در مجلس ششم اختلاف نظر در مورد مباحثی چون مسائل هسته‌ای، قانون و آزادی مطبوعات و نیز اصلاح انتخابات مجلس بود در این مجلس مسائل بسیار کم اهمیت‌تری محل منازعات خواهد شد.[2]

*اصلاح‌طلبان به جای رعایت اخلاق سیاست و منطق تحزبّ پس از پیروزی رقیب، اما کمر بسته‌اند تا از تمام قیام و قعود مجلس یازدهم سیاه‌نمایی کنند.

مجلسی که هنوز نیامده اما بایستی درباره صدر تا ذیل آن سیاه‌نمایی شود تا به جای منافع مردم، منافع چپ‌های شکست خورده در انتخابات تأمین شود!

جالب است که اصلاح‌طلبان در این پروژه، جدای از تمنیّات درونی خود، با یک کارنامه ضعیف از مجلس دهم که وبال آنها شده نیز مواجه هستند و این مسئله پیچیدگی آسمان و ریسمان بافتن مربوطه را برای آنها صد چندان کرده است!

چه اینکه آنها می‌دانند مشکل اصلی مجلس دهم آنها "ناکارآمدی" بود و این گزینه در مجلس یازدهم بنا به دلایلی نخواهد بود. فلذا مردم از هم‌اکنون باید منتظر باشند تا در صبح فردای کارآمدی مجلس یازدهم؛ توجیهات جدیدی را از اصلاح‌طلبان بشنوند.

توجیهاتی مثل همان که درباره کارآمدی قالیباف در شهرداری گفتند و اظهار کردند که دست او باز بود ولی دست ما بسته!

و یا آنچه که چپ‌ها برای لجن‌پراکنی علیه طرح کارای مجلس هفتم مبنی بر "تثبیت قیمت‌ها" صورت دادند.

مسئله "عصاره فضائل ملت" بودن یا نبودن نمایندگان مجلس یازدهم نیز در معدل "مدیریت جهادی" و کارآمدی یا ناکارآمدی آنها مشخص خواهد شد...  

به سخن دیگر اینکه آقای تاجرنیا مطمئن باشند که مسئله اصلی نمایندگان اصولگرا در مجلس یازدهم؛ مدیریت جهادی، کارآمدی نظام و معیشت مردم خواهد بود نه مقولات مهمتری مثل "سلفی حقارت" و یا "استعفای جمعی نمایندگان"!

***

پیروز حناچی، شهردار اصلاح‌طلب تهران مطرح کرد:

منافع قالیباف از ساخت پارک و مترو!

محمدباقر قالیباف، فعال اصولگرا و شهردار سابق تهران به تازگی طی سخنانی در جمع فعالان جهادی اسلامشهر گفته است: اگر مردم ناراضی باشند یعنی عملکرد مسئولین ضعیف بوده است. یعنی مسئولین به جای حل مشکلات مردم و مخصوصاً مشکلات معیشتی به سراغ تخریب سیاسی رقیب رفته‌اند. یعنی برای مردم کاری نکرده‌اند و می‌خواهند حواس مردم را پرت کنند تا نپرسند چرا کار نمی‌کنید؟

به گزارش اعتمادآنلاین، او تصریح می‌کند: کار به جایی رسیده است که در تهران مردم می‌گویند اتوبان جدید نخواستیم، اگر همین چاله‌های اتوبان‌ها را پر کنید هنر کرده‌اید. اینها نتیجه دور شدن از مردم است. نتیجه بی باوری به آرمان‌های انقلاب است.[3]

در همین حال، خبرگزاری دولتی ایرنا، روز شنبه گذشته اظهاراتی از پیروز حناچی که به نظر می‌رسد واکنش به صحبت‌های به قالیباف بوده است را منتشر کرد.

شهردار اصلاح‌طلب تهران در این باره اظهار کرده است: اشخاصی به دلیل برخی منافع، پروژه‌ای را اجرا می‌کنند که تاثیرگذاری ندارد و بعد از اجرا هم مشکلات زیادی به وجود می‌آورد.

او می‌افزاید: در آغاز کار هزینه پروژه را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام می‌کنند و در عمل با هفت هزار میلیارد تومان پروژه تمام می‌شود که منطقی نیست و به‌طور قطع ایراد دارد.

شهردار تهران گفت: برخی منافعشان در اجرای پروژه‌هایی به اصطلاح «راه بنداز جابنداز» است که معمولا هزینه‌های پروژه را پیش از اجرا کم اعلام می‌کنند، همه این موارد و اعداد و ارقام در حسابرسی سالانه شهرداری مشخص است.

وی با بیان اینکه مدیریت جدید شهری اصراری به فریاد زدن میزان بدهی‌های شهرداری ندارد، گفت: شهری که اعلام کند بدهی‌هایش چند برابر بودجه‌اش است، در واقع غیر مستقیم اعلام ورشکستگی کرده است در حالی که شهرداری تهران با وجود این میزان بدهی هم می‌تواند مشکلات شهر را با همکاری همه حل کند.

وی افزود: بدهی‌های شهرداری تهران بر اساس برخی اسناد بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان است که به این رقم‌ها باید رقم ۶ هزار میلیارد تومان دعاوی حقوقی و قضایی هم که رقم درشتی است، اضافه کرد یعنی در صورتی که شهرداری محکوم به پرداخت شود، این مبلغ را هم باید پرداخت کند.[4]

*ما قضاوت درباره واکنش حناچی را به مخاطبان محترم وامی‌گذاریم.

خاصّه اینکه قالیباف بعد از مدت‌ها تخریب و هجمه اصلاح‌طلبان شورای شهر و شهرداری، فقط اقدام به بیان یک جمله کرده است!

در اشاره به اظهارات حناچی بیان دو نکته نیز ضروریست. اولا مخاطبان باید بدانند کسانی که قبل از حناچی همین ادعاها را درباره بدهی شهرداری تهران مطرح کردند به زندان و شلاق محکوم شدند. و بسا که این سرنوشت برای شهردار تهران و مدعای دروغ او نیز محتوم باشد.

و ثانیا بهتر بود حناچی توضیح می‌داد که منفعت قالیباف از ساخت خیابان و پل و مترو و پارک چه بوده است؟!

حناچی که بصورت دوره‌ای علیه قالیباف صحبت می‌کند؛ چند روز قبل نیز طی اظهاراتی در روزنامه همشهری گفته بود: ما شهرداری تهران را با انبوهی از بدهی‌های به جای مانده از مدیریت‌های‌ گذشته و در وضعیتی که کشور دشوارترین تحریم‌های اقتصادی چند دهه اخیر را پشت سر می‌گذارد تحویل گرفتیم؛ امکانات و بهره‌مندی ما از بسیاری از منابع مالی محدود شده و بارها در تنگناهای تامین منابع برای اداره شهر، در معرض این پیشنهاد قرار گرفته‌ایم که به مسیرهای قبلی بازگردیم و دست‌کم بخشی از منابع اداره شهر را به کمک شهرفروشی تامین کنیم.[5]

***

1_ http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/287622

2_ https://www.ilna.news/fa/tiny/news-899404

3_ https://etemadonline.com/content/403972

4_ www.irna.ir/news/83781118/

5_ mshrgh.ir/1069421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  17 22
  مردم نباید منتظر باشند این مجلس هم کاری نمی تواند بکند حتی اگر رئیس آن مرد عملگرایی چون قالیباف باشد خانه از پایبند ویران است.
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   14 3
   انشاءالله کار میکنند. خوب هم کار میکنند. اگر هم نتوانستند کار کنند همین که مثل آدم ندیده ها با موگرینی سلفی نیاندازند کافیست
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   15 2
   قالیباف پُل و مترو و اتوبان و پارک و فرهنگسرا میساخت اما اینها فقط نام خیابان ها را عوض می کنند و نام شهدا را حذف می کنند.
  • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   11 4
   دکتر قالیباف بعنوان هشتمین شهردار برتر جهان انتخاب شد اصلاح طلبان عمرا"همچنین مدیر جهادی توانمندی ندارند.
  • وطن پرست DE ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   10 0
   شما خانه رو از پایبند ویران می خواهید که شهدا با خون سرخشون این اجازه رو تا حالا بهتون ندادن. یک نمونه ویرانی علم و تحقیقات در دولت اصلاحات. شما چرا علوم هسته ای٫ علوم نانویی٫ علوم فضایی٫ علوم نفت و گاز و در کل با تمام علوم مشکل دارید؟ چرا علم ستیز و طرفدار بیسوادی هستید؟ شماهای جیغ بنفش نکشید این خانه زیبا تبدیل به کاخ می شه.
  • حیدر صالح IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   3 0
   هسته قدرت دست همین اصلاح چیها بوده و هست! خود تاجرنیا عضو کمسیون امنیت ملی بوده حجاریان و آشنا چهره های فوق امنیتی هستند یا سلفی بگیران مجلس فمگی سوابق امنیتی داشتند و دارند این ها هم هسته قدرت هستند و هم پوسته قدرت! این فریاد نمی گذارند اجازه نمی دهند بلند است خودشان کار نمی کنند و مشغول پچاول اموال ملت هستند بعد جیغ بنفش تا کسی جرئت سوال نداشته باشد
 • ناشناش IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  9 15
  جناب آقای مطهری لطفا یک نامه خطاب به آقای ترامپ بنویسید چرا از برجام خارج و بعد وارد شدند.
  • سید IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   15 0
   به گمانم اصلاح طلبان تهوع آور که تا همین جا هم از اقبال ملت به انقلابیون دق کرده اند، تا پایان مجلس یازده که به فضل خدا کارنامه موفقی خواهد داشت، دوام نیاورده و اکثرشان از حسادت دق مرگ شده و به سرای باقی بشتابند! انشاءاللّه!!!!!
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   5 0
   علی لاریجانی و علی مطهری باید پاسخگو باشند که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد و تحریم ها را تشدید کرد؟!
 • حسین ن IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  11 0
  اگر برای مقاماتی که برای پست هایی مثل شهردار تهران یا شهرستان های بزرگ )کلان شهرها علاوه بر شرح وظایف قانونی هم برای مجازات عدم انجام وظایف تعیین می شد اقایانی مثل جناب حناچی و یا هر کس دیگری بخودشان اجازه نمی دادند به جای کار کردن تقصیر را به گردن این و آن انداخته و از خدمات به مردم فقط گاهی اوقات تفننی دوچرخه سواری کنند آقای حناچی بهتر است قبل از اینکه حرفی راجع به موضوعی بزند اول کلمات را هجی کند تا در تلفظ بعضی حروف و واژه ها با زبان فارسی تطبیق داشته باشد
 • علی IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  14 3
  پدر سوخته تر از اصلاح طلبان خود بی وجدان و ناموسشان هستند که فقط دنبال خیانت و خود فروشی هستند
  • کامران IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   0 0
   دراین ماه مبارک داریددشنام میدهیدوادمین محترم هم چاپ میکنه ولی الان کسی محترمانه جواب بده همین مشرق نیوزحذف میکنه. دوست عزیزهمین فحش هامال خودت که ادب نداری ومیدان بدون حریف پیداکردی میتازی.اگرامثال شماهانبودیدکه چوب لای چرخ بگذاریداصلاح طلبان مثل زمان خاتمی بهترین شرایط فراهم میکردند.این گندنتیجه8سال حکومت احمدی نژادبااون هاله نوروشمااصولگرایان است که هیچکس قادربه جمع کردن آن نیست وهرچه همش بزنی بوی گندش بیشتردرمیاد.پس دست پیش نگیرید.درضمن عملکردمجلس درامسال وسال بعدریاست جمهوری که دست شمامی افته راخواهیم دید امیدوارم ادمین محترم حذف نکنه
  • IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
   0 0
   بی ادب خجالت بکش.. این اسمش نقد نیست.. این دشنام و ناسزاست... یه ذره از بزرگترهات یاد بگیر
  • IR ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
   0 0
   باور کن پدر سوخته و درو تر از این وجود نداره
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  13 0
  هرکه دراین دارمقرب تر است تهمت وزخم بیشترش میزنند درودبرقالیباف انقلابی وولایت مدار مسئولیت ترورشهیدسلیمانی به گردن مجلس دهم میباشد
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  8 1
  اصلاح طلبان بر کشور امین نیستند انها را رها کنید به کشور خیانت می کنند این مطلب در تاریخ چهل سال انقلاب روشن است انها ملت خودشان را به منفعت خودشان به دولت های خارجی می فروشند. لذا نه به امانت داری انها میشود اطمینان داشت نه به سیاست خارجی انها . طیح الله حظهم
 • IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  1 5
  در ایران هیچ کس به فکر جوانان نیست. فقط آقازاده ها و نوچه ها و دنباله هاشون حق زندگی دارند. بچه های بقیه مردم آدم نیستند. چرا اینقد بی عاطفه اید شما. اصولگرا و اصلاح طلب فقط به فکر خود و خانوده خود هستند.
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  9 1
  هر کس به جای علی مطهری بود این مقدار کر کری می خواند الحمدلله سواد که ندارد ، قیافه که ندارد شعور که ندارد ولی تا دلت بخواهد ثروت باد آورده از کتابهای شهید بزرگوار مطهری بدست آورده است والان یکی از اشراف کشور است فقط یک سوال این ادم ایا حق برادران و خواهرانش را هم از فروش کتابهای شهید مطهری داده است من شنیده ام که نه ؟ بهر حال ادم بی ادب بی عقلی است که خود را مجاز می داند با هر کس و ناکسی هم پیاله شود به هر کس دلش خواست نامه بنویسد و توهین و بی ادبی کند . طیح الله حظه
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  9 1
  سردارقالیباف ؛ سلیمانی وار پایان چپاول وشکست ننگین اطلاح طلبان وطن فروش را تا کمتراز15 ماه دیگراعلام کن انشاالله
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  5 0
  در زمان قالیباف شهرداری تهران چند هزار میلیارد از دولت طلب داشت که با روی کار آمدن اصلاح طلب ها به دولت بخشیدن !!! خوب اگر بدهی ها را میگویید طلب ها را هم بگویید و شفاف باشید ولی متاسفانه هدف فقط تخریب رقیب است !!!!!!!
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  0 2
  برایند نوشته ها نوعی کینه ورزی نسبت به بخش قابل توجهی از جامعه ایران دارد و این موضوع برای انسجام اجتماعی یک ملت خیلی خطرناک است.قدیس پروری نکنیم.
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  1 0
  قالیباف مرد اجرا هست .. بهتراست بروند سراع کارهای اجرائی ... رئیس مجلس نشوند .. صبر گنند برای ریاست جمهوری
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
   0 0
   ایول..
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  0 0
  در زبان ترکی ضرب المثلی است به این مضمون که "اسم کچل را زلفعلی می گذارند." این محمدجواد حق شناس دقیقا مصداق همین ضرب المثله.
 • DE ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  2 0
  بله اقایان اصلاح طلب میخواهید زیرا اب کشور رو از هرگوشه بزنید مردم نمی گذارند. در این مدت ریش و قیجی دستتون بود و راست می گید چرا کارخانه های بزرگ خانه های مسکونی و شبکه راه اهن مابین استانی برای مردم نساختید و فقط همه اش ناظر راند خواری یک دسته از شما بودیم؟ چون دستتون در خدمت و کار شکسته.در بحران سیل و زلزله و کرونا هم برای کار کردن مردید!
 • مجتبی IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  1 0
  مردم در عمل نه در شعار، کارهای آقای قالیباف و تاثیرات آنها را دیده اند و همه می دانند این حرف ها علیه دکتر قالیباف فقط تخریب است انشاالله اگر رئیس جمهور و یا حتی رئیس مجلس هم شود شاهد پیشرفتهای بیشتری هم می باشیم تخریب گران هم بدانند با این حرف ها نمی توانند مانع پیشرفت سردار عزیز ما جناب قالیباف شوند و این تخریب ها فقط به ضرر مردم و کشور است خوب است یاد بگیرند به جای حرف و شعار و تخریب برای ایم مردم و کشور باید کار کنند تا دیده شوند شما را به خدا بس است دیگر
 • IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  0 0
  آقای حق شناس وتاجرنیا کاملا درست می گویند وملت باگوشت وپوست خود حس می کنند که قدرت طلبان نهادهای مردمی مثل مجلس رابی اعتبار می کنند.
 • IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  0 1
  قالیباف درکل بهترازشهرداری کنونی عمل کرده مردجهادی است
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  0 0
  آقای حق شناس خیلی استفاده کردیم از بیانات شما از وجنات و چهره شکسته از کار شبانه روزی شما و انصاریان مشخص خیلی غم ملت می‌خورید واقعا شما بدرد این کشور نمی‌خورند امثال شماها را باید صادر کنند
 • IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
  0 1
  حاج باقر در کار و خروجی و مدیریت جهادی یادآور حاج قاسم است..
 • علی پوراحمد IR ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
  0 0
  ما که دیگه از دست این افساد طلبها خسته شده ایم . اینها چرا انقدر از قالیباف و مجلس اینده میترسند که هنوز مجلس اینده شروع به کار نکرده میخواهند وارد حاشیه اش کنند . کاری که با دولت احمدی نژاد کردند .
 • فرام IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
  0 1
  بادکتر درشهرداری زحمت کشیدوبایدهمان دوراول ریاست جمهوری میشود
 • پوریا IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
  1 0
  خوش بودگرمحک تجربه آیدبه کار، تاسیه روی شودهرآنکه دراوغش باشد!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس