کد خبر 1069590
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
اصلاح طلبان نمایه

کناره‌گیری علیرضا زاکانی منتخب مردم قم از نامزد شدن برای ریاست مجلس، اقدام وحدت‌آفرینی بود که تیر طراحان اختلاف‌افکنی در میان اصولگرایان را به سنگ زد.

به گزارش مشرق، طی روزها و هفته‌های گذشته، برخی مدعیان اصلاحات و رسانه‌های زنجیره‌ای، دستور کار خود را ایجاد تفرقه و القای قدرت‌طلبی در جریان انقلابی قرار داده بودند. با این‌ حال، شب سه‌شنبه، علیرضا زاکانی منتخب مردم قم و گزینه جدی ریاست مجلس یازدهم، انصراف خود را از کاندیداتوری برای ریاست مجلس یازدهم اعلام کرد.

وی در پیام توئیتری خود نوشت: «ایجاد تحول و کارآمدسازی مجلس به نفع مردم، اهداف مهمی است که لزوماً با ریاست مجلس به دست نمی‌آید. ضمن احترام به دعوت برخی همکاران، برای حفظ وحدت و انسجام نیروهای انقلاب در مجلس یازدهم، اجرای برنامه تحول را انشاء الله در همکاری و هماهنگی با فرد فرد نمایندگان دنبال خواهم نمود».

بیشتر بخوانید:

اظهار نظر صریح نظام الدین موسوی درباره زاکانی

واکنش قالیباف به انصراف زاکانی از ریاست مجلس

انصراف زاکانی از کاندیداتوری ریاست مجلس

مجلس همکاری و برادری با اقدامات وحدت‌آفرین

کناره‌گیری زاکانی از نامزد شدن برای ریاست مجلس، اقدام وحدت‌آفرینی بود که تیر طراحان اختلاف‌افکنی در میان جریان انقلابی را به سنگ زد و با استقبال منتخبین مجلس و همچنین فعالان توئیتری مواجه شد.

محمدباقر قالیباف در توئیتی به انصراف زاکانی از رقابت با خودش واکنش نشان داد و آن را «همکاری و برادری» خواند و نوشت: «به لطف خدا این مجلس، مجلس کار، همکاری و برادری در حل مسائل مردم خواهد بود.»

الیاس نادران منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم نیز در توئیتی نوشت: «بسیجی که در جوانی گمنام برای خدا و دفاع از شرف این کشور جانباز شد، امروز برای خدا از آزمونی سخت‌تر و پیچیده‌تر سربلند بیرون آمد. قدر نعمت حاج‌علی را خدا می‌داند و مردم.»

سید نظام‌الدین موسوی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم هم در پیامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «صریح و شفاف می‌گویم با توجه به شناخت نزدیک و دیرینه‌ام از توانمندی‌های فکری و اجرایی و سلامت اعتقادی و مالی دکتر زاکانی، انتخاب بنده برای ریاست مجلس بود. حالا هم که به‌رغم شایستگی به خاطر حفظ وحدت جریان انقلاب از این عرصه کنار رفت؛ مطمئنم جزو ارکان مؤثر تحول در مجلس آینده خواهد بود.»

علی نیکزاد، منتخب مجلس یازدهم هم در پیامی توئیتری با هشتگ «مجلس کارآمد و عمل‌گرا» اظهار داشت: «وجود افراد شاخص و اولویت شناس در مجلس یازدهم نقطه امیدی است تا بتوانیم با برادری بر سر موضوعات اصلی مردم پافشاری کرده و بدون مصلحت‌اندیشی، با هم‌اندیشی همه سلیقه‌ها، مجلسی در ترازانقلاب اراده و اداره نموده و عقب‌ماندگی‌های کشور را جبران نماییم.» همچنین سید احسان خاندوزی، یکی از راه‌یافتگان به مجلس یازدهم نیز در صفحه شخصی خود بیان کرد که «مجلس قوی بلکه ایران قوی، امروز بیش از گذشته، محتاج است به این طرز فکر و این تراز اخلاق.»

وی افزود: «بازار خودفروشی از آن‌سوی دیگر است.»

به نظر می‌رسد این‌گونه اقدامات وحدت‌آفرین که بایستی الگو و فراروی سایر منتخبان مجلس یازدهم باشد، می‌تواند امیدبخش بوده و مجلس را به پارلمان همکاری و برادری تبدیل کند.

به‌جای اختلاف‌افکنی در اصولگرایان، درگیری‌های داخلی خود را حل کنید!

گفتنی است بعد از انتخابات مجلس یازدهم، بازندگان سیاسی و رسانه‌های مدعی اصلاح‌طلبی که خود در بحران هویت به سر می‌برند، بنا را بر این گذاشتند که در مسیر وحدت جریان انقلابی سنگ‌اندازی و اختلاف‌افکنی کنند. شگردهای تبلیغی رسانه‌ای و عملیات روانی با تیترهایی مانند «نشست شبانه اصولگرایان برای تقسیم سمت‌های مجلس»، «سنگ بزرگ اختلاف بر سر راه اصولگرایان»، «سایه تمامیت‌خواهی اصولگرایان بر سر ریاست مجلس یازدهم» و ... گواهی بر این ادعاست.

جالب آنکه این روزها، صدر تا ذیل رسانه‌های زنجیره‌ای به درگیری‌ها و اختلافات داخلی اصلاح‌طلبان (دعوای کارگزاران و یاران هاشمی با شورای عالی اصلاح‌طلبان، عارف و خاتمی) اختصاص دارد؛ اختلافاتی که حاکی از بحران هویت و زد و خورد اصلاح‌طلبان بر سر قدرت و ثروت و بیگانگی آن‌ها با وحدت و خدمت است. بر همین اساس بود که چند روز پیش، مصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به اختلاف‌افکنی که از سوی بازندگان سیاسی انتخابات اخیر دنبال می‌شود واکنش نشان داد و در پیامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «راه صحیح زندگی سیاسی برای اقلیت، پس از شکست فاحش در انتخابات مجلس یازدهم، در تحلیل‌های غلط‌انداز و تخریب شخصیت‌های اکثریت و ادعای اختلاف و رقابت بین آن‌ها و تحقیر انتخاباتی که خود به دلیل ناکارآمدی سرمنشأ نتایج آن بوده‌اند نیست.»

وی همچنین افزود: «توصیه می‌کنم با استفاده از فرصت ماه رمضان، وقت خود را صرف تفکر درباره ریشه ضعف‌های جبهه سیاسی خود کنند.»

مخاطب اصلی«جمله همسر مراغه‌ای» چه کسانی‌اند؟

گفتنی است در مورد آخرین تلاش‌های آن‌ها می‌توان به ادعاهای کذب آلود مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی اشاره کرد.

وی در مقاله شنبه ۱۳ اردیبهشت خود در روزنامه جمهوری اسلامی به ذکر بخشی از خاطرات زندگی ساعد مراغه‌ای از نخست‌وزیران دوران پهلوی پرداخت و با بیان جمله همسر مراغه‌ای خطاب به او (خاک بر سر ملتی که تو نخست‌وزیرش هستی) خطاب به مسئولین نوشت: «کاری کنید که همگان به عملکرد شما در مسئولیت‌هایی که دارید افتخار کنند و نظام ارزشمند جمهوری اسلامی را به وضعیتی نرسانید که مخاطب سخن همسر ساعد مراغه‌ای شوید.» وی همچنین نوشت: «نوبت اصولگراهاست که نشان بدهند در عرصه امانت‌داری ملت چند مرده حلاج‌اند.»

گرچه اشارات ارشادی در مطلب فوق، صحیح به نظر می‌رسد اما بایستی این سؤال پرسیده شود که مخاطب اصلی جمله معروف و مورداشاره همسر مراغه‌ای چه کسی یا کسانیاند؟

مدیرمسئول روزنامه جمهوری که طی سال‌های گذشته در برابر قدرت‌طلبی و ثروت‌اندوزی مدعیان اصلاحات و تکنوکرات‌های زراندوز و باستی‌هیلزنشینان و مافیای خودرو، ارز و سکه و ضعف و ناکارآمدی فراکسیون امید مجلس (و اساساً مخاطبان اصلی جمله مورد اشاره) سکوت پیشه کرده بود حالا چرتکه به دست گرفته و در همراهی با بازندگان سیاسی، از «جنگ قدرت» اصولگرایان برای ریاست مجلس و یا «آموزش چگونه به صندلی چسبیدن» خبر می‌دهد! مهاجری نوشت: «نباید از آفاتی که در کمین نظام جمهوری هستند غفلت کرد. آفت مستی قدرت، آفت فساد مالی، آفت فاصله گرفتن از مردم، آفت جنگ قدرت، آفت تفرقه و آفت غرق شدن در زندگی اشرافی و نادیده گرفتن رنج‌های مردم. اینها آفت‌هایی هستند که متأسفانه اکنون مسئولین نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کنند. همین حالا که ماه ضیافت الهی است اخبار نگران‌کننده‌ای درباره جنگ قدرت بر سر تصاحب کرسی ریاست مجلس یازدهم و سایر کرسی‌های اسم ‌و رسم‌دار آن به گوش می‌رسد. نزدیک ۱۰ نفر، سودای ریاست مجلس در سر دارند، بعضی از آن‌ها در شب‌های ماه رمضان به‌جای خواندن دعای افتتاح و ابوحمزه، جلسات تقسیم مناصب برگزار می‌کنند و حتی آموزش چگونه به صندلی چسبیدن می‌دهند.»

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • سید IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
    7 1
    اصلاح طلبان تهوع آور را حسادتی سخت نسبت به اصولگرایان انقلابی فرا گرفته است و الحسود لایسود!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس