راه آهن تهران در روزهای شیوع کرونا

مرکز پژوهش‌های مجلس به نقل از کارشناسان تصریح کرده است: موج دوم شیوع کرونا رخ می‌دهد ولی زمان و بزرگی آن به‌درستی قابل تعیین نیست، زیرا موضوع داینامیک تحت تأثیر عوامل مختلف است.

به گزارش مشرق، دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان «درباره مبارزه با شیوع ویروس کرونا (۳۹) ملاحظات و الزامات کرونایی آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده ۱۴۰۰-۱۳۹۹» آورده است؛ براساس اظهارنظر مقامات رسمی وزارت بهداشت، در فصل پاییز کووید ـ ۱۹ دوباره اوج می‌گیرد، هم‌زمان آنفلونزا نیز به پیک خود می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

بساط دستفروشان در خیابان‌های تهران پهن شد

همچنین برخی کارشناسان و اپیدمیولوژیست‌ها معتقد هستند موج دوم شیوع بیماری رخ خواهد داد ولی زمان و بزرگی آن به‌درستی قابل تعیین نیست، زیرا موضوع داینامیک تحت تأثیر عوامل مختلف است.

به‌نظر می‌رسد بیماری‌هایی نظیر کووید، رفتاری فصلی داشته باشند، لذا انتظار می‌رود در فصل بعدی سرما، این بیماری را مجدد تجربه کنیم. بنابراین به‌رغم مشکلات و چالش‌های کرونایی که وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری با آنها مواجه است با توجه به پیش‌بینی آغاز موج دوم در فصل سرما یا پاییز ۱۳۹۹، در ادامه به بایسته‌های این وزارتخانه برای شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با رویکرد حفظ سلامت دانش‌آموزان و کارکنان، ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و تقویت آموزش‌های الکترونیکی و تلویزیونی پرداخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هشدار فرانسه درباره امکان بروز موج دوم شیوع کرونا

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش‌های قبلی خود به بایسته‌های سال تحصیلی فعلی (۱۳۹۸-۱۳۹۹) پرداخته است و پیشنهادهایی برای ادامه سال تحصیلی ارائه کرده است که کلیات آنها عبارت است از: آموزش‌های تلویزیونی مکمل فرایند یادگیری است و از همین رو بعد از بازگشایی مدارس، به مدت حداقل دو هفته آموزش حضوری جبرانی و رفع اشکال برگزار شود، از ظرفیت روزهای پنج‌شنبه، افزایش ساعت تدریس روزانه و شیفت مخالف مدارس تک نوبته استفاده شود. آزمون سراسری حداقل به مدت دو هفته بعد از پایان امتحانات پایه دوازدهم برگزار شود، مدارس به تناسب کنترل ویروس کرونا در استان‌های مختلف با حذف سلامت دانش‌آموزان و کاهش تراکم کلاسی برگزار شود، امتحانات و ارزشیابی‌های پایانی بر ۷۰ درصد محتوای آموزش‌دیده حضوری قبل از شیوع ویروس کرونا، تمرکز یابد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش جدید خود به ملاحظات و الزامات سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مدارس پرداخته است و در آن به مواردی همچون بازگشایی مدارس و آموزش‌های حضوری، آموزش‌های الکترونیک و مجازی آموزش و پرورش و آموزش‌های تلویزیونی پرداخته است؛ ضمن اینکه در این موارد به نکاتی همچون اصلاح قانون، کاهش تراکم کلاسی، ارزیابی کیفیت یادگیری سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸، ثبت‌نام در مدارس دولتی و غیردولتی در سال تحصیلی جدید، رعایت ملاحظات بهداشتی در مدارس، اجرای قوانین، تدوین ضوابط حکمرانی آموزش‌های مجازی، الزامات مدیریتی و اجرایی آموزش‌های مجازی، ادامه روند آموزش تلویزیونی و گسترش و کیفیت‌بخشی به آموزش‌های تلویزیونی، اشاره کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • جوجه تیغی بدنساز NL ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  2 0
  کرونا غلط کردیم گفتیم شکستت میدیم. ما باختیم. بدم باختیم. به سه هیچ راضی شو و گمشو دیگه. تا مالدیومون نکنی ول کن معامله نیستی؟
 • IR ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  2 0
  دولت تدبیر
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  2 0
  موج دوم با لوس بازی وزارت بی فکر علوم و وزارت تقلیدکارِ آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات حضوری ، رخ خواهد داد. ببینین کی گفتم!!!!!با این بی تدبیری وزارت علوم، به راحتی از همه شهرها جابجایی مجدد رخ میده. نوبرش رو که نیاوردین. انقلاب فرهنگی که نشده. چهار سال اون زمان دانشگاهها تعطیل بود تا مواد درسی تدوین بشه. الان شش ماه عقب بیفتیم بهتره یا حجم فوتی ها از دانشجو و استاد بره بالا؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس