کد خبر 106627
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۳

رييس جمهور با بيان اينكه خفاشان خون آشام از نور حتي اگر نور يك شمع باشد به شدت وحشت دارند، حركت كاروان الي بيت المقدس را به پرتوهاي نور تشبيه كرد كه همچون خورشيد راه را در برابر بشريت روشن خواهد كرد و اظهار داشت : حركت كاروانيان الي بيت المقدس ، حركتي تاريخ ساز است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه رسانی دولت، دكتر محمود احمدي‌نژاد پيش از ظهر امروز(يكشنبه) در ديدار حاضران در كاروان الي بيت المقدس كه در مسير حركت خود به سوي فلسطين و بيت المقدس ، از روز پنج شنبه وارد كشورمان شده اند ، هر اقدامي براي آزادي فلسطين را، حركتي براي استقرار عدالت ، توحيد و آزادي براي همه بشريت و ملت ها برشمرد و گفت : مساله قدس و فلسطين و تلاش براي رهايي آن رمز وحدت همه آزادي خواهان و ملت هاي مستقل است .

رييس‌جمهور مساله اشغال فلسطين را فراتر از اشغال قطعه اي از خاك يك كشور عنوان كرد و افزود : مساله اشغال فلسطين و تشكيل رژيم صهيونيستي مساله اي تاريخي و انساني است كه در بررسي اشغال يك سرزمين نمي گنجد و وجود اين رژيم ، توهين به نوع بشر ، انسان ، آزادي ، عدالت و همه ملت هاي مستقل است .

دكتر احمدي‌نژاد با اشاره به اينكه در طول تاريخ اشغالگران زيادي آمده اند كه سرزمين هاي ديگر را اشغال كرده اند و همه آنها پس از مدتي به تاريخ پيوسته اند ، اما اشغال فلسطين با همه نظائر آن در تاريخ متفاوت است ، اظهار داشت : همه شعارهاي حقوق بشري ، دمكراسي خواهي و به ظاهر انساني و عدالت طلبانه و آزادي خواهانه دولت هاي غربي به محض رسيدن به مرز فلسطين به فراموشي سپرده شده و به ورطه تعطيلي كشيده مي شوند . سالانه دهها ميليارد دلار از ثروت اروپا و آمريكا به جيب صهيونيست ها ريخته مي شود تا اشغالگري رژيمي جنايتكار و بخشي از سرزميني كه فقط 127 هزار كيلومتر مربع يعني به اندازه مساحت يكي از استانهاي متوسط ايران ، مساحت دارد ، تداوم يابد .

رييس‌جمهور با اشاره به اينكه با همه ادعاهاي آزادي خواهانه دولت هاي غربي به هيچ كس اجازه داده نمي شود درباره چگونگي تشكيل رژيم صهيونيستي حتي سوال پرسيده يا تحقيق كند ، ادامه داد : مساله فلسطين ، دعواي يك قوم با قوم ديگر يا جدال پيروان يك پيامبر با پيامبر ديگر نيست كه پيروان حقيقي پيامبران با يكديگر سر جنگ و دعوا ندارند بلكه منازعه فلسطين ، منازعه بر سر حاكم شدن بر جهان و مديريت جهان است .

دكتر احمدي‌نژاد فلسطين را نقطه كليدي تحقق و تداوم تسلط بر جهان عنوان و تصريح كرد : همان كساني كه برده داري را به صورت گسترده در دنيا راه انداختند و پس از آن به استعمارگري پرداختند به اقتضاء شرايط و زمان ، شكل غارتگري خود را تغيير داده و براي تحقق اهداف خود در دوره جديد، داستان ايجاد و استقرار رژيم صهيونيستي را نه در آفريقا يا آمريكا بلكه در فلسطين طراحي و اجرا كرده اند .

رييس‌جمهور با بيان اينكه صهيونيست ها در تمام دنيا بين دولت ها و ملت ها با يكديگر و حتي بين دولت و ملت يك كشور اختلاف افكني كرده و عنان جريان تروريسم بين الملل در دست آنهاست، خاطر نشان كرد : صهيونيست ها با فرهنگ ، سنن ، هويت ، دينداري و خداپرستي ملت ها ، مشكل دارند و آموزه هاي ديني آنها كشتن ، غارت كردن ، اشغال سرزمين و تجاوز به اموال ديگران را براي آنها مجاز شمرده است .

دكتر احمدي‌نژاد اضافه كرد : جريان سلطه ، قصد دارد با تثبيت اين رژيم در فلسطين به عنوان نقطه كانوني خاورميانه كه قلب منابع و انرژي دنياست ، روند تاريخي سلطه را تداوم بخشد .

رييس‌جمهور گفت : مقابله با اين توطئه نيازمند حركت و عزم جهاني است و همه بايد در اين مسير دست به دست يكديگر و با وحدت و همدلي حركت كنند كه به لطف خدا امروز شاهد آن هستيم كه اين حركت و قيام عمومي در حال شكل گيري است .

دكتر احمدي‌نژاد شكست سلطه گران و مستكبران در مديريت جهان ، فاش و رسوا شدن چهره خبيث صهيونيست هاي آدمكش براي ملت ها و شكل گيري يك بيداري عمومي در عرصه بين المللي را از نشانه هاي ، شكل گيري حركت عمومي ، براي نابودي سلطه استكبار برشمرد و افزود : امروز همه ملت ها در حال بيدار شدن بوده و مطالبه عدالت، آزادي، پاكي و كرامت انساني به سرعت در حال جهانگير شدن است و اگر چه اين حركت در ابتداي راه است اما يقيناً جنبشي كه در دل ملت ها آغاز شده در آينده نزديك به استقرار عدالت ، آزادي و پاكي و برچشيده شدن بساط استكبار منجر خواهد شد .

رييس‌جمهور اظهار داشت : اگر چه امروز مستكبران در تلاش براي نجات رژيم صهيونيستي ، تحركات گسترده اي را سامان داده اند و به ملت هاي مستقلي چون ايران فشار وارد مي كنند، اما يقيناً موفق به نجات رژيم صهيونيستي نخواهند شد .

دكتر احمدي‌نژاد تصريح كرد : البته همه بايد كاملا هوشيار و مراقب باشيم چرا كه با عده اي فريبكار و بي اخلاق مواجهيم كه به شدت مزور بوده و به راحتي چهره عوض ميكنند و بخصوص ملت هايي كه در اطراف فلسطين هستند بايد مراقب فريب هايي همچون طرح تشكيل دو دولت در سرزمين فلسطين باشند، رژيم صهيونيستي همچون سلول سرطاني بدخيمي است كه حتي يك يا دو سلول آن كافي است تا يك پيكر را به سرطان مبتلا كند .

رييس‌جمهور ادامه داد : بقاي رژيم صهيونيستي حتي در يك وجب از سرزمين فلسطين هم نامشروع است و فلسطين بايد توسط فلسطيني ها اداره شود و به لطف خدا در آينده اي نزديك چنين خواهد شد .

دكتر احمدي‌نژاد با بيان اينكه ممكن است ، برخي ها تصور كنند از چند كارواني كه حداكثر افراد حاضر در آنها به 500 نفر مي رسد، چه كاري در برابر رژيم صهيونيستي و حاميان بين المللي آن بر مي آيد ، اظهار داشت : تحولات بزرگ تاريخ را انسان هاي مومن و مصمم رقم زده اند و حركت اين كاروان نيز همچون اشعه هاي نور خورشيد است كه با طلوع آن همه جهان روشن شده و راه نجات در برابر بشريت آشكار خواهد شد .

رييس‌جمهور آزادي قدس و فلسطين را رمز وحدت همه ملت ها ذكر و خاطر نشان كرد : همه پيامبران و از جمله پيامبر عزيز اسلام (ص) وعده روزگاري را داده اند كه معتقديم ايام فعلي همان دوران و روزگار است كه در آن ملت ها عليه ستمگران و صهيونيست ها قيام كرده و در مقابل ثروت و قدرتي كه در دست سلطه گران و صهيونيست هاست، انساني آسماني و از جنس پيامبران به ياري آزادي خواهان و عدالت طلبان مي آيد و با كمك يكديگر ريشه ظلم و استكبار را مي خشكانند .

دكتر احمدي‌نژاد ادامه داد : اين وعده همه پيامبران است و اگر ما آماده ،مصمم و متحد براي آزادي قدس بايستيم يقيناً مردي از فرزندان پيامبر گرامي اسلام (ص) به ياري مومنان و عدالت طلبان خواهد آمد و اين رمز وحدت همه آزادي خواهان فارغ از مذهب ، نژاد ، رنگ و جغرافياست .

رييس‌جمهور با اشاره به اينكه هجرت پيامبر گرامي اسلام (ص ) از مكه به مدينه همه تاريخ را زير و رو و دوراني جديد را آغاز كرد ، گفت :‌ حركت امروز شما در ادامه راه صالحان است و مطمئن باشيد آينده متعلق به شماست و دشمنان هر قدر هم كه قدرتمند باشند، نابود خواهند شد و بايد براي آن روز بزرگ كه روز محو استكبار از جهان و برقراري آزادي و عدالت براي همه ملت هاست آماده شويم؛ نزديك بودن اين روز را مي توان از شدت و گستردگي عكس العمل صهيونيست ها دريافت .

كاروان الي بيت المقدس از آزادي خواهان همه جهان و در پنج قاره تشكيل شده است و قرار است همه راهيان اين كاروان در روز زمين يعني 30 مارس برابر با يازدهم فروردين در مرزهاي سرزمين فلسطين حضور يابند و به اتفاق آوارگان فلسطيني ساكن در كشورهاي همسايه خود را تا جايي كه برايشان مقدور شود به بيت المقدس نزديك كنند.

كاروان آسيايي الي بيت المقدس با عبور از كشورهاي اندونزي، هند و پاكستان به ايران رسيده و از مسير تركيه به لبنان در همسايگي فلسطين خواهد رفت.

همچنين همزمان با حضور كاروانيان الي بيت المقدس و آوارگان فلسطيني در مرزهاي سرزمين فلسطين آزادي خواهان جهان در همه كشورها در مقابل سفارتخانه هاي رژيم صهيونيستي تجمع اعتراضي برگزار خواهند كرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس