کد خبر 106624
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۹

با وجود در نظر نگرفتن قانون که از سوی سازمان بازرسی کشور تذکر داده شد و باید مراعات می شد انتخابات خوبی داشتیم، یکی از موضوعاتی که به چشم می خورد این است که مردم نگران تعلیق فدراسیون هستند ولی این اطمینان را می دهیم که هیچ موضوع و شرایطی وجود ندارد که سازمانی خارج از کشور بخواهد در کار ما دخالت کند و ما را تعلیق کند.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، با توجه به شرایط ملی دولت مجوز فعالیت علی کفاشیان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال را صادر خواهد کرد.

عباسی خاطرنشان کرد: ما با دوستان توافق کرده بودیم که انتخابات در یک جو آرام صورت گیرد نمی خواستیم همه افراد بازنشسته را به صورت یکدفعه و عاجل از ورزش پس بزنیم به همین منظور تصمیم گرفتیم هر زمان که نوبت به تغییر در رشته های دیگر رسید آن زمان قانون سازمان بازرسی را عملی کنیم.

 وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به شرایط ملی دولت مجوز فعالیت علی کفاشیان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال را صادر خواهد کرد.

محمد عباسی که مهمان گفتگوی ویژه شنبه شب شبکه دوم سیما بود ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: انتخابات در همه فدراسیون ها از جمله فوتبال انجام می شود. انتخابات این فدراسیون به صورت طبیعی و در عین حال با حاشیه برگزار شد. برخی افراد در قالب اشکال سازماندهی شده رسانه ای تبلیغاتی انجام دادند که این در انتخابات به دفعات صورت می گیرد. عده ای در انتخابات فدراسیون فوتبال ادای جریان فتنه را درآوردند.

وی افزود: جو سنگینی در انتخابات فوتبال نسبت به سایر فدراسیون ها وجود داشت که شرایط آن بر اساس تبلیغات مسموم به وجود آمده متفاوت بود اما در فضای بازی برگزار شد.
 
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: 20 روز قبل از برگزاری انتخابات قانونی توسط سازمان بازرسی کشور به وزارت ورزش و جوانان رسید مبنی بر ممنوعیت حضور بازنشسته ها در انتخابات ما هم این موضوع را به فدراسیون فوتبال ابلاغ کردیم. این قانون در بسیاری از فدراسیون ها انجام می شد ولی بعضی افراد که تصمیم داشتند وانمود کنند وزارت ورزش نظر به حضور فرد خاصی در فدراسیون دارد این اتهام را به ما زدند که منع قانونی وجود ندارد ولی معتقدم این افراد خود را به جاهلیت می زدند زیرا از اخبار آگاهی داشتند و قانون را می دانستند.
 
عباسی خاطرنشان کرد: ما با دوستان توافق کرده بودیم که انتخابات در یک جو آرام صورت گیرد نمی خواستیم همه افراد بازنشسته را به صورت یکدفعه و عاجل از ورزش پس بزنیم به همین منظور تصمیم گرفتیم هر زمان که نوبت به تغییر در رشته های دیگر رسید آن زمان قانون سازمان بازرسی را عملی کنیم.
 
وی افزود: درچند سال گذشته به دلیل اختلافات داخلی در فدراسیون فوتبال و گزارش های کاذبی که بعضی از افراد به مجامع بین المللی مانند AFC و فیفا فرستادند زمینه ای فراهم شد که اساسنامه فدراسیون فوتبال مجزا از فدراسیون های دیگر وضع شود و مسولیت انتخابات به عهده فدراسیون فوتبال باشد به همین دلیل برگزار کننده مجمع و فدراسیون بود و ما فقط ناظر بودیم.
 
وی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان هم به دلیل جوسازی کاذب توسط افراد، علاقه مند بود خارج از گود باشد که بی طرفی این سازمان مشخص شود به همین خاطر مسولیت انتخابات را به مجمع و فدراسیون واگذار کردیم و اعلام داشتیم افراد بازنشسته حق شرکت در انتخابات را ندارند البته نامزدها گمان می کردند قانون شامل حالشان نمی شود در حالی که تشخیص دهنده مرجع ذی ربط بود و مجمع بود که باید قانون را بررسی می کرد.
 
عباسی در ادامه گفت: وزارت ورزش گمان می کرد که مجمع قانون را رعایت می کند که متاسفانه مجمع خلاف قانون عمل کرد و ما نیز در آن فضای سنگین حق دخالت نداشتیم زیرا متهم می شدیم و در جریان انتخابات التهاب به وجود می آمد.
 
وی افزود: با وجود در نظر نگرفتن قانون که از سوی سازمان بازرسی کشور تذکر داده شد و باید مراعات می شد انتخابات خوبی داشتیم، یکی از موضوعاتی که به چشم می خورد این است که مردم نگران تعلیق فدراسیون هستند ولی این اطمینان را می دهیم که هیچ موضوع و شرایطی وجود ندارد که سازمانی خارج از کشور بخواهد در کار ما دخالت کند و ما را تعلیق کند.
 
وی تصریح کرد: افراد ورزشی به من گوشزد می کردند برگ برنده یک وزیر تغییر و تحولی فوری در فوتبال است ولی من به هیچ یک از این گفته ها توجه نکردم و صلاح دیدم که این موضوع در انتخابات و به صورت قانونی صورت گیرد با اینکه موج اجتماعی نیز توقع یک تغییر را داشت.
 
وی در خصوص دادن رای سفید در انتخابات گفت: در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال رسانه های ورزشی حضور داشتند ، انتخابات سه مرحله ای است و قبل از برگزاری مجمع طبق اساسنامه افرادی برای ریاست فدراسیون ثبت نام می کنند و در صورت احراز صلاحیت به عنوان نامزد انتخاباتی معرفی می شوند و در مرحله دوم با برگزاری مجمع انتخابات صورت می گیرد.
 
عباسی اظهار داشت: در زمان رای گیری بنده به عنوان عضو مجمع حق دادن رای داشتم و با توجه اینکه به دنبال جانبداری نبودم به معاونانم اعلام کردم که کارت بنده سفید باشد ولی متاسفانه یکی از رسانه ها در این امر شیطنت کرد و پس از این موضوع نیز در جهت رفع آن برنیامد و این موضوع باعث ایجاد التهابی در این خصوص شدف حق بنده جانبداری در خصوص حق رایم بود تا در نهایت یکی از اعضا را تایید کنم.
 
وی در خصوص سوال مجری برنامه گفتگوی ویژه خبری در خصوص اینکه چرا وزارت ورزش در تعامل با رسانه ها کم کار است ، افزود: تعامل ما با رسانه ها بسیار خوب است اما قرار نیست هر خبرنگاری مسائل مختلف را یک جا و مستقیما به چاپ برساند و وزیر ورزش را مورد خطاب قرار دهد ، این اصلا کار درستی نیست و وزیر ورزش نباید درگیر مسائل ریز شود.
 
وی در خصوص انتخابات فوتبال اظهار داشت : متاسفانه در خصوص اتفاقات انتخابات جوسازی شده بود و بنده درگیر آن هستم و با توجه به اینکه غرور ملی به این موضوع مربوط می شود تا زمان برگزاری مجمع دولت مجوز کار آقای کفاشیان را صادر خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس