یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که رژیم اسرائیل و آمریکا در خصوص اینکه ایران تصمیمی برای ساخت تسلیحات هسته‌ای نگرفته است با یکدیگر توافق دارند.

به گزارش مشرق، فارس به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز نوشت: مقامات اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که شواهدی مبنی بر آنکه ایران در حال ساخت تسلیحات هسته‌ای است وجود ندارد.

طبق این گزارش ارزیابی‌هایی از برنامه هسته‌ای ایران که در میان مقامات ارشد آمریکا صورت گرفته این است که ایران هنوز تصمیمی برای دنبال کردن تسلیحات هسته‌ای نگرفته است که این نتیجه‌گیری طبق یکسری تحلیل‌های اطلاعاتی به دست آمده است.

یکی از مقامات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به نیویورک‌تایمز گفت علیرغم آنکه موجودیت اسرائیل با دستیابی ایران به بمب هسته‌ای در معرض خطر قرار می‌گیرد اما تل‌آویو تقریبا با ارزیابی آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا موافق است که گفته بودند ایران هنوز تصمیمی برای ساخت بمب‌ اتمی ندارد.

روزنامه آمریکایی لس انجلس تایمز در گزارشی فاش کرد که ۱۶ آژانس اطلاعاتی – جاوسی آمریکایی بار دیگر اعتراف کرده‌اند که ایران به‌دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست.

این گزارش با گزارش سال 2007 سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مطابقت دارد. این گزارش بر این باور بود که ایران پس از سال 2003 تمام فعالیت‌های مرتبط با برنامه نظامی هسته‌ای را قطع کرده است. ایران تاکید دارد که ماهیت برنامه هسته‌ایش حتی قبل از ۲۰۰۳ نیز صلح‌آمیز بوده است.

گزارش اخیر همچنین تصریح می کند که ایران به سمتی پیش می‌رود که در زمان نیاز بتواند قدرت تولید سلاح هسته‌ای را داشته باشد.

رژیم اسرائیل طی ماه‌های اخیر جنگ روانی گسترده‌ای را تحت عنوان حمله به ایران راه انداخته است. این گزارش همچنین بار دیگر عدم صحت گزارش نوامبر آمانو، مدیر کل آژانس در خصوص ایران را نیز روشن می‌سازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس