کد خبر 106584
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۸

یک روزنامه صهیونیستی اعتراف کرد که بیشتر آنچه از ایران در اختیار تحلیلگران غربی قرار دارد اطلاعاتی مبهم و ناکافی‌ست که بعضا به‌روز هم نیست.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی به قلم "اسحاق بن‌هورین" اذعان کرد که موساد و سیا، تشکیلات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و ایالات متحده برای جمع‌آوری اطلاعات از برنامه هسته‌ای کشورمان با مشکلاتی جدی مواجه شده‌اند.

بنابراین گزارش، بن‌هورین نوشت: "ایران سخت‌ترین هدف اطلاعاتی موجود است. آن‌گونه که مقامات اطلاعاتی ایالات متحده به نیویورک‌تایمز گفته‌اند، گردآوری اطلاعات از ایران از کره شمالی نیز سخت‌تر است."

این گزارش البته ادعا کرده است که اسرائیل با استفاده از گروه‌های مخالف ایرانی توانسته است به پیشرفت‌هایی در جاسوسی از برنامه هسته‌ای ایران دست پیدا کند. به نظر می‌رسد سازمان منافقین منظور این گزارش باشد.

این گزارش همچنین مدعی‌ست که ارتباطات کشف شده بین مسوولان ایرانی این نگرانی را افزایش داده که مبادا ایران در حال تلاش برای توسعه فعالیت‌های هسته‌ای است.  این مسائل در کنار برخی اطلاعات دیگر باعث شده است که انتشار گزارش ارزیابی اطلاعات ملی آمریکا به تعویق افتد.

بر اساس گزارش فوق، بیشتر آنچه در اختیار تحلیلگران غربی قرار گرفته است اطلاعاتی مبهم و ناکافی‌ست که بعضا به‌روز هم نیست.

اخیرا نیز بار دیگر آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا اذعان کردند که برنامه هسته‌ای ایران اهداف غیرصلح آمیز دنبال نمی‌کند. چنین اعترافی در سال 2007 نیز انجام شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس