گرشاسبی

مسئولان فوتبالی هر بار در مصاحبه‌هایشان اعلام می‌کنند که برای تصمیم در خصوص سرنوشت لیگ کشورمان نیازی به راهکارهای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست اما گویی فدراسیون منتظر تصمیم از این نهادهاست.

به گزارش مشرق، با اینکه مدیران مختلف فوتبالی در فدراسیون و سازمان لیگ بارها عنوان کرده‌اند که قصد دارند در نشستی با مدیران عامل باشگاه‌ها درخصوص لیگ کشورمان تصمیم بگیرند، اما هنوز این اتفاق رخ نداده و مدیران باشگاهی هم از این نشست و زمان احتمالی‌اش بی‌خبر هستند. نکته جالب‌تر اینکه مسئولان فوتبالی هر بار در مصاحبه‌هایشان اعلام می‌کنند که برای تصمیم در خصوص سرنوشت لیگ کشورمان نیازی به راهکارهای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست و آنها می‌توانند به صورت مجزا برای فوتبال در کشور تصمیم بگیرند، اما ظاهرا ماجرا این‌گونه هم نیست و بیشتر دلایل تعویق تصمیم برای لیگ نوزدهم، انتظار برای راهکارهای فیفاست. حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پیکان در همین خصوص دیروز دقایقی با ما هم‌کلام شد که ماحصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

در این روزهای قرنطینه و مبارزه با ویروس کرونا چه می‌کنید؟

فعلا که تمام فعالیت‌های ورزشی به حالت تعلیق درآمده و ما هم منتظر هستیم که ببینیم افراد تصمیم‌گیرنده چه فکری برای ادامه مسابقات می‌کنند و تا آن موقع صبر می‌کنیم.

موضع باشگاه پیکان درخصوص ادامه بازی‌های لیگ چیست؟ موافق ادامه بازی‌ها هستید یا تعطیلی را ترجیح می‌دهید؟

خب اینکه ما چه موضعی داریم چندان مهم نیست و افراد تصمیم‌گیرنده هستند که مشخص می‌کنند باید چه کار کنیم. البته ما هم قطعا به‌دنبال حقوق باشگاه هستیم و بعد از اینکه تصمیم اعلام شود درصورت تضاد با منافع باشگاه پیکان قطعا با آن مخالفت می‌کنیم و راهکارمان را هم ارائه می‌کنیم.

ظاهرا قرار بود در این روزها نشستی با حضور مدیران عامل باشگاه‌ها و سازمان لیگ برگزار شود. این موضوع به شما هم اعلام شده؟

خیر، من اطلاعی از این جلسه و زمان برگزاری‌اش ندارم و فکر نمی‌کنم قرار باشد چنین جلسه‌ای برگزار شود، اما اگر جلسه‌ای بگذارند حتما در آن شرکت می‌کنم.

خود شما هم برای سرنوشت لیگ با مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون صحبتی نکرده‌اید؟

قطعا حرف زده‌ام، اما خب جوابی نگرفته‌ام چرا که هنوز خودشان هم نمی‌دانند باید چه کار کنند و آن‌طور که من می‌دانم آنها هم منتظر هستند تا ببینند فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تصمیمی برای ادامه لیگ‌های مختلف می‌گیرند و ما هم از همین تصمیمات تبعیت کنیم. به همین دلیل است که می‌گویم جلسه و حرف زدن تا آن روز که فیفا نظرش را نگفته بی‌فایده است و حرف‌های ما تاثیری نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

کشمکش بر سر جام در هیاهوی کرونا

اما فکر می‌کنم باشگاه پیکان موافق تعطیلی بدون نتیجه لیگ برتر باشد چون شما شرایط خوبی در جدول ندارید؟

نه، این طور هم نیست که شما می‌گویید. ما این توانایی را داریم که در بازی‌های باقی‌مانده نتایج خوبی بگیریم و خودمان را در لیگ برتر حفظ کنیم. در کل فکر می‌کنم برای پیکان چندان فرقی نداشته باشد که بازی‌ها تعطیل شود یا اینکه ادامه پیدا کند.

بازیکنان شما هم این روزها در ورزشگاه اختصاصی‌تان حاضر می‌شوند تا تمرینات انفرادی را پشت‌سر بگذارند؟

نه، با توجه به اعلام ستاد مبارزه با ویروس کرونا حضور در ورزشگاه‌ها ممنوع است و ما هم از آن تبعیت می‌کنیم. البته کادر فنی به بازیکنان برنامه داده‌اند و بازیکنان ما به‌صورت انفرادی مشغول این تمرینات هستند که البته چندان هم در فوتبال به کار نمی‌آید و تنها برای این است که نفس بازیکنان چاق باشد و اضافه‌وزن نیاورند.

در پایان اگر صحبتی باقی‌مانده بفرمایید.

فقط این را بگویم که ورزش برای ایجاد شور و نشاط در جامعه است و اگر قرار باشد سلامت افراد را به خطر بیندازد بهتر است تا زمانی که همه‌چیز به روال عادی برمی‌گردد تعطیل بماند.

منبع: روزنامه فرهیختگان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس