کد خبر 1055222
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
هواشناسی نمایه

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر جمعه ۸ فروردین سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و موجب بارش در غرب، شمال‌غرب، جنوب‌غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهد شد.

به گزارش مشرق، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: طبق پیش‌بینی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری در سه روز آینده بارش پراکنده در نوار غربی کشور، زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی، بخش‌های از مرکز کشور و بخش‌هایی از کرمان و یزد خواهیم داشت.

وی افزود: فردا ۷ فروردین با تقویت سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس، بارش در مناطقی که ذکر شد، به همان صورت پراکنده ادامه دارد که شدت بارش‌ها در شمال فارس و جنوب کرمان است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ بعدازظهر جمعه ۸ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در غرب کشور، شمال‌غرب، جنوب‌غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و  جنوبی خواهد شد.

ضیائیان افزود: روز شنبه ۹ فروردین این سامانه بارشی تقویت شده و در اغلب مناطق غرب کشور موجب بارش باران و وزش باد نسبتاً شدید خواهد شد، ضمن آنکه بارش برف در ارتفاعات این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: روز یکشنبه ۱۰ فروردین در شمال‌غرب و غرب کشور بارش‌ها تضعیف می‌شود و این سامانه به سمت شرق حرکت می‌کند و در شرق، شمال‌شرق و جنوب‌شرق کشور فعال خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز یکشنبه ۱۰ فروردین شدت بارش‌ها در استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمان و شرق خوزستان خواهد بود.

ضیائیان افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد، اردبیل با کمینه دمای یک‌درجه بالای صفر و همدان با کمینه دمای صفر درجه سردترین مراکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا پنج‌شنبه نیمه‌ابری همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۵ و ۶ درجه خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس