رسانه های معاند

هرچند این روزها احتمال جنگ بیولوژیک آمریکا از طریق ویروس کرونا به عنوان یک گمانه زنی مطرح شده و قطعیت ندارد، اما جنگ رسانه‌ای آمریکاییها و انگلیسیها واقعیت بدون تردیدی است.

به گزارش مشرق، رهبر معظم انقلاب برخلاف سنت هرساله که در ابتدای سال جدید در حرم مطهر امام رضا (ع) و در جمع مردم مشهد و زوار سخنرانی می‌کردند، امسال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و عمل به توصیه‌های ستاد مقابله ملی با کرونا از طریق تلویزیون و به‌صورت زنده بیاناتی را درباره شعار سال و همچنین بعثت حضرت محمد (ص) بیان داشتند. 

با اتمام سخنان رهبر انقلاب، برخی شبکه‌ها و رسانه‌های فارسی‌زبان و برخی اکانت های توئیتری در فضای مجازی که بخش عمده آنها از آلبانی اداره می‌شوند، شروع به سوءاستفاده و تحریف بیانات ایشان کردند. در ماه‌های گذشته هجمه و تحریف بیانات رهبری از سوی رسانه‌های تروریسم شدت بیشتری گرفته است و سعی دارند با دادن اطلاعات غلط و گمراه کردن مخاطب از آنچه حقیقت است، مقصود ایشان را وارونه جلوه داده و به تحلیل همان ادعاهای دروغ خود بپردازند! امری که قصد آن بیش از هرچیز ممانعت از رسیدن واقعیت بیانات رهبر انقلاب به مردم است.

ببینید:

فیلم/ تفاوت عجیب کرونا در ایران و غرب از نگاه ضدانقلاب!

در بیانات اخیر رهبر انقلاب، دو نکته بیش از همه دستمایه تحریف قرار گرفت. اولین مورد، اشاره ایشان به  واقعیت وجود دشمنان جن و انس در مسیر حرکت انبیا با اشاره به آیه‌ای از قران کریم بود ( سوره‌ی انعام، بخشی از آیه‌ی 112). بر این اساس فرمودند نباید از دشمنی دشمنان علیه انقلاب اسلامی تعجب و یا از آن غفلت کرد.

ایشان به دشمنی دشمنان از طریق سرویس‌های اطلاعاتی کشورهایی اشاره کردند که علیه ایران دسیسه می‌کنند. سرویس‌های اطلاعاتی که ناپیدا هستند و به یکدیگر کمک می‌کنند و در طول 40 سال گذشته دشمنی‌ها و جنایات فراوانی را علیه ملت ایران مرتکب شدند و بازوی کشورهایی بودند که انواع و اقسام عداوت اعم از تحریم تا جنگ و ترور را علیه ایران در دستور کار دارند. 

بااین‌حال، این رسانه‌ها با وارونه نمایی تلاش داشتند القاء کنند منظور رهبر انقلاب بهره‌گیری دشمنان ما از اجنه برای اهدافشان بوده است! تحریفی که دست‌کم از هیچ کجای بیانات روز گذشته رهبر انقلاب برداشت نمی‌شود. 

بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب که مورد تحریف رسانه‌های فارسی‌زبان و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت، احتمال دست داشتن آمریکا در ساخت ویروس کرونا و جنگ بیولوژیک بودن این بیماری است. زیر سؤال بردن این بخش از سخنان رهبر انقلاب و منتفی دانستن آن در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر برخی مقامات دولت چین که کشور آنان اولین کشوری بود که گرفتار ویروس کرونا شد دراین مورد اظهاراتی بر زبان آورده بودند و رهبری نیز تنها از احتمال آن و نه {فعلاً} قطعیت این مسئله سخن گفتند. 

همچنین یک روزنامه دولتی چین از ارتش آمریکا خواست تا فعالیت‌های آزمایشگاه میکروبی‌اش را که مدت کوتاهی قبل از شیوع ویروس کرونا، تعطیل شد افشا کند و نوشته بود، ابهام زیادی در مورد فعالیت آزمایشگاه میکروبی ارتش آمریکا در ارتباط با شیوع ویروس کرونا وجود دارد.

ژائو لیان سخنگوی وزارت خارجه چین در یک پیام توییتری این ادعا را مطرح کرده بود که این امکان وجود دارد ارتش آمریکا موجب اپیدمی کروناویروس جدید در ووهان چین شده باشد. همچنین شائبه‌هایی هم وجود دارد که آمریکا تولیدکننده این ویروس باشد و آن را از طریق ورزشکارانش که به ووهان سفر کرده‌اند به چین منتقل کرده باشد. ورزشکاران نظامی آمریکا چند ماه قبل‌تر از شناسایی اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا برای شرکت در هفتمین بازی‌های جهانی نظامیان وارد ووهان شدند و در جریان آن، چند ورزشکار خارجی به بیماری واگیردار مبتلا شدند تا ماه دسامبر، نخستین مبتلای کرونا در ووهان شناسایی شد.

همچنین برخی کارشناسان از جمله پروفسور امین استاد دانشگاه مطالعات خارجی پکن و عضو شورای رهبری جبهه ملی، در یادداشتی از احتمال حمله بیولوژیک آمریکا سخن گفته و نوشته بود "در مرحله احتمال وقوع چنین جنایت سهمگینی بر ضد بشریت، وظیفه تمام حقوقدانان و نهادهای حقوقی و حقوق بشری است که این موضوع را بررسی و با جمع آوری ادله در صورت کافی بودن دلایل برای اثبات جرم، آمران و مباشران جنایت را شناسایی کنند ."

از سوی دیگر، رفتارهای گذشته آمریکا در سوءاستفاده درمانی از مردم مانند آنچه در پروژه تاسکیگی طی سال‌های 1932 تا 1972 بر سر سیاه‌پوستان ساکن آمریکا برای درمان سیفلیس نشان می‌دهد باید به آمریکا در پرونده کرونا مشکوک بود.

اگرچه سخنان رهبر انقلاب نکته غیرمنطقی نداشت، اما همچون گذشته رسانه‌هایی که در هفته‌های قبل شاهد بودیم سعی در غیرطبیعی نشان دادن اوضاع ایران داشتند و آمار بالای مرگ‌ومیر در اروپا یا کمبود لوازم بهداشتی در فروشگاه‌های اکثر کشورهای اروپایی را تخفیف می‌دادند، این بار با تحریف یا جهت دهی آشکار به قلب واقعیت پرداخته و نکته جالب‌تر اینجاست که از دیروز به تحلیل دروغ‌هایی که می‌گویند، نشسته‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 1
 • اصغر IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  65 21
  خدا دشمنا رو بکشه ایشالله...
  • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   20 20
   بلافاصله با گندی کنه در اروپا درآمده زد تو کمرشون،یعنی چقدر نامرد و پست فطرت که هموطن خودت رو بترسونی در حالی که ترس بیشترین آسیب رو به سیستم ایمنی هر جانداری وارد میکنه،چون اینها ایرانی که هیچ؛ انسانم نیستن حداقل شاید جان دار بود رو بفهمند
  • IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   5 5
   ان شاالله
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  87 23
  این کرم های پست جیره خور آمریکا و در حال خوش خدمتی به اربابشون هستن
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  31 82
  شما جواب سئوالات امیرحسین رستمی را بدید تا برسیم به توطئه دشمن
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   51 24
   جوابش داده شد. خواب بودی. یا نخواستی بشنوی. در خانه بمان و سکوت کن.
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   43 23
   10:33 امید دانا جوابش رو داد.. خیلی مشتاقی برو ورش دار :) در ضمن ایشون تو زمینه تخصصی خودشون چه گلی به سر خودش و مملکت زده که حالا بخواد برای ما تو زمینه های سیاسی، اجتماعی و بهداشتی تِز بده؟ برید اقا جون، برید تو جمع اُسکلای خودتون خوش باشین.
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   46 20
   مشکل از گوشهای شماست که نمیخواد بشنوه
  • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   32 22
   چقدر عقبی . تو بحث رستمی کار به جایی رسید که خودش هم جواب خودشو داد . بعد تو هنوز دنبال جواب می گردی ؟
  • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   33 23
   جناب 10:33 هر چی بدبختی ما می کشیم به خاطر تو و امثال تو هست که یه مشت آدم واقعا بی سواد رو کردین الگوی خودتون و هر خزعبلی که به زبون میارن براتون شده عین وحی منزل. بچه جون من بیام نظر 4 تا کارشناس و مسئول حکومتی رو ول کنم بچسبم به یه بازیگری که تو رشته ی خودش معلوم نیست چطوری سر در اورده اونوقت دیدگاه ایشون برام بشه سند؟ یه چیزی بگو بهت نخندن مرد مومن، رستمی کیه؟!! والا تو همین غرب بود چنان دهن اینا رو گِل می گرفتن که نگو، آخه مردک. تو بیجا می کنی سوادت قد نمی ده برای ما نظریه پردازی می کنی. ماها هر بلایی سرمون بیاد حقمونه. طرف امده می گه جواب رستمی رو بدین. تو رو خدا ببین مملکت کارش به کجا رسیده!!! لطفا الان که وقت آزاد بیشتر داری یه 4 تا کتاب بخون، اخبار رو هم از منابع معتبر دنبال کن، نه از بی بی سی و اینستاگرام سلبریتیا
 • DE ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  26 39
  دیروز سفیر چین توی امریکا گفته هیچ احتمالی برای جنگ بیولوژیک نمیبینه.البته از ادبیا دیگه ای استفاده که زیاد خوشایند شما نیست
  • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   5 10
   آره سُفراش میگن احتمال این وجود نداره ولی مقامات داخلیش آمریکا رو متهم میکنن عجب کارایی میکنن این چینیا!
  • سعید IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   17 15
   نفت ۲۰ دلاری و ماسک چند دلاری به نفع کیه تو دنیا الان چرا چین کرونا نداره حتی آمریکا و روسیه هم مثل اروپا نداره توطئه خیلی پیچیده تر هست تو کشور خودمون هم یک عده دوست ندارند این وضعیت تموم بشه چون ما را از مساله اصلی قوی شدن دور میکنه تمام توان ما را می گیرد خدا می داند با این وضعیت چندتا برجام را برنامه ریزی کردند
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  23 50
  در آزمایشگاه ساخته نشده ، چینی های آشغال خور با خوردن خفاش بهش آلوده شدن و به بقیه دنیا صادر کردن ، ضمن اینکه به جای توهم توطئه باید با مصیبت مقابله کرد.
  • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   45 22
   چرا چرند می گی مگه اولین باره که دارن خفاش می خورن؟!!!
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   44 14
   آره رییس سازمان پیشگیری از بیماریهای آمریکا هم متوهمه که گفته عده ای از متوفیان اعلام شده آنفولانزا در آمریکا در واقع به کرونا مبتلا بودن
 • ناشناس SE ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  30 17
  نفرت بر منافقان تروریست، سلطنت طلبان هرجایی، اصلاح طلبان افراطی، نوکران آل پلید سعود، نوکران ملکه حیله گر، و وطن فروشان ترامپی خیانت کار.
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  37 3
  البته اینهمه غیرت داشتن تریبون های ضد انقلاب روی شیاطین جن ؛ نشان دهنده نگرانی آنها از ارتباطشان با لوسیفر یا همان ابلیس و شیاطین جن است.
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  7 12
  ویروس کرونا رو همونهایی در ایران پخش کردند که قبلا قرص لای کیک ها میگذاشتن. شرح ماجرا را قبلا مفصل نوشتم ولی چون منتشر نکردین دیگه به خودم زحمت نمیدم.
 • علی IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  3 2
  سلام . توی جریان هواپیمای اوکراینی خودم از شبکه معارف رادیو از زبان استاد محمدی شاهرودی که چندین دهه است که در علوم و معارف دینی تحقیق میکنه و بهر حال علمش از من و خیلی های دیگه بیشتره شنیدم که گفت در این جریان به وضوح میشه دست شیاطین جن و انس رو دید منتهی ادم عالم و با بصیرت میخواد که بتونه دست این شیاطین رو ببینه به ایه 102 سوره بقره و ایات دیگه ای که در مورد حضرت سلیمان و یهود است مراجعه کنید اونجا میفهمید که شیاطین چه کارهایی میتونن بکنن در این مورد ایات زیادی در قران هست خدا در قران منافقین رو برادران شیاطین نامیده . از همین روست که البانی نشین ها و دیگر منافقان وطن فروش براشفته شدن چون به داداششون شیطان نسبتی داده شده..............