کد خبر 1054351
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
کرونا/ بی بی سی

بی‌بی‌سی تمام اتفاقات مثبتی که ماندن در خانه ممکن است داشته باشد را درز می‌گیرد و این‌گونه القا می‌کند که قرنطینه به تنهایی محض و افسردگی و ... می‌انجامد.

به گزارش مشرق، بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از پایگاه خبری BBC مشخص می شود که این رسانه، در دو عرصه داخلی و خارجی خط رسانه‌ای مشخصی را دنبال می‌کند و اخبار را به صورت جهت‌دار و گزینشی به مخاطب عرضه می‌کنند.

بی‌بی‌سی با تولید ادبیات شبه‌علمی و پروپاگاندای رسانه‌ای، اتهامِ ساختگی بودن ویروس کرونا توسط دولت آمریکا و انگلیس را زیر سؤال می‌برد و با برجسته کردن مبدأ جغرافیایی این ویروس یعنی چین و بزرگ کردن اتهامات به ایران در شیوع این بیماری در جهان؛ ذهن‌ها را از خود منحرف می‌کند.

بیشتر بخوانید:پس از طی این مرحله، بی‌بی‌سی با سانسور اخبار مهار این ویروس و یا کم‌رنگ کردن آن و هم‌چنین بزرگ‌نمایی اخبار خسارات ناشی از شیوع این بیماری؛ از ویروس کرونا یک ویروس غیرقابل مهار و هول‌ناک می‌سازد که ابرقدرت‌ها را به زانو درآورده و اقتصاد و انواع تجمعات بشری و مذهبی و تفریحی و کاری و... را بلعیده است و دولت‌ها و حتی افراد بشر را به انزوای مطلق کشانده است و این‌گونه القا می‌کند برای مقابله با این ویروس هیچ راهی جز قرنطینه نیست.

بی‌بی‌سی تمام اتفاقات مثبتی که ماندن در خانه ممکن است داشته باشد را درز می‌گیرد و این‌گونه القا می‌کند که اگر قرنطینه در خانه باشد به تنهایی محض، افسردگی، مشغولیت شدید ذهنی، بی‌تکلیفی و حیرت، وسواس فکری و روحی می‌انجامد و اگر در بیمارستان باشد علاوه بر موارد قبل؛ نبود امکانات بهداشتی و رفاهی هم اضافه می‌شود.

اگرچه شکی نیست که ویروس کرونا در حدی که متخصصین می‌گویند مسئله‌ای جدی است اما بی‌بی‌سی با بزرگ‌نمایی غیرعلمی مستقیم یا غیرمستقیم به مخاطب خود می‌گوید کرونا ویروسی است که باعث از هم‌پاشیدگی جامعه می‌شود. این ویروس احتکار،قحطی، سرقت، حرکات تعصب‌آلود و نژادپرستانه و ... را به همراه می‌آورد و چرخ اقتصاد و زندگی اجتماعی را تعطیل می‌کند و آن‌قدر هول‌انگیز است که اگر کسی به این بیماری مبتلا شد همسایگانش در خانه‌اش را می‌بندند و پلمپ می‌کنند.

این پژوهش ۱۰۸ صفحه ای که با عنوان کرونای سیاسی، به نقشه خوانی BBC در ماجرای کرونا در ایران پراخت است.

متن کامل این پژوهش را می توانید از طریق لینک زیر دریافت کنید.

  نقشه خوانی بی بی سی در ماجرای کرونا در ایران  

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • NZ ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  0 0
  شبکه های ضد ایرانی طبق کار روزانه در تلاش هستند برای سیاه نمایی و آشوب در جهت فروپاشی ایران. بنابراین ما هم باید هر روز عمل متقابل در جهت رسوایی آنها انجام دهیم و طبق گفته رهبری اگر یکی بزنند ده تا بخورند. در این راستا رسانه های ما باید هر روز کلیپهای متنوع و آماری که خسته کننده برای عوام نباشد! تهیه کند و به این صورت آگاه سازی کند چون متأسفانه بخشی از جامعه حوصله پیدا کردن حقایق را ندارند و باید بازوی رسانه ای این مهم را انجام دهد.
 • هادی IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  0 0
  صح تا شام ایرانیهای وطن فروش دررسانه غربی بانامهای متعدد برای زندگی بی بندوبار وخفت باردست به هرنوع جوسازی وبدگویی دربد نام کردن ایران وایرانی مشغولند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس