کد خبر 1049927
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
آرم سپاه

فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: سپاه برابر رسالتی که دارد در همه صحنه‌هایی که نیاز به یک حرکت عمومی و انقلابی است، حضور داشته و در این راستا قرارگاه پدافند زیستی در سپاه کربلا مازندران تشکیل شد.

به گزارش مشرق، سردار محمدحسین بابایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی سپاه استان کار را شروع کردیم و با پیشرفت این بیماری وضعیت کمی تغییر کرد و یک قرارگاه جهادی بین سپاه و دانشگاه علوم پزشکی استان تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید:

خدمات ده گانه سپاه قم برای مقابله با کرونا

  وی تصریح کرد: موضوع کرونا جدی است که اگر به صورت جدی با آن برخورد کنیم، کنترل می‌شود اما اگر آسان بگیریم دچار مشکل می‌شویم.
 
فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه استانداری به صورت جهادی وارد شدند و تلاش خوبی داشتند، گفت: فرماندهان نواحی نسبت به کار توجیح شدند و امروز سربازان خط مقدم ما پرستاران و بهیاران هستند که در بیمارستان‌های مختلف درگیر کار  و تلاش خواهند بود.
 
بابایی خاطرنشان کرد: ما براساس ورود سازمان یافته به این موضوع با کمک عناصر مردمی با شعار همیشگی ما که "سپاه از مردم با مردم برای مردم" است، سازماندهی کردیم در چهار گروه سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ستاد پشتیانی مدافعان سلامت و گروه ناظرین تا بتوانیم خدمات لازم را ارائه دهیم.
 
وی افزود: گروه اول سفیران سلامت هستند که در مباحث آموزشی چهره به چهره و یا با استفاده از شبکه اجتماعی و موارد دیگر اقدام به آموزش همگانی می‌کنند.
 
فرمانده سپاه کربلا مازندران ادامه داد: گروه دوم مدافعان سلامت هستند که ورود مستقیم به مباحث اجرایی مانند ضدعفونی و گندزدایی و کمک به بیماران و پرستاران در بیمارستان‌ها دارند و کسانی هم که خواستار حضور در این گروه هستند از طریق سپاه شهرستانی و بسیج جامعه پزشکی اقدام کنند.
 
بابایی بیان کرد: گروه سوم ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت است که با فعال شدن بیش از ۸۰۰ خیاط در کارگاه‌های کوچک در حال دوخت و دوز هستند تا نیازهای اولیه مانند دستکش، ماسک، لباس بیمارستانی را تهیه کنند.
 
وی تاکید کرد: گروه چهارم گروه ناظرین بوده که کمک به صنعت، معدن و تجارت، نانوایی‌ها، کارگاه‌ها و یا کمک به نیروی انتظامی در مبادی ورودی استان می‌کنند.
 
فرمانده سپاه کربلا مازندران درباره تهیه لوازم بهداشتی گفت: روزی که شروع کردیم، هر روز ۵ هزار عدد تولید داشتیم و امروز به ۵۰ هزار عدد رسیدیم و هدف‌گذاری ما رسیدن به ۳۰۰ هزار عدد در روز است که در این رابطه خیرین زیادی پای کار آمدند.
 
بابایی عنوان کرد: یکی از نیازهای اساسی این روزها ماسک و دستکش است که در این مدت ۵۰۰ هزار عدد از این اقلام در استان کشف شد که به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد.
 
وی یادآور شد: با هماهنگی که با دانشگاه علوم پزشکی داشتیم بخشی از تولیدات را به مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها می‌دهیم و بخشی را به جامعه هدف خود مانند رانندگان تاکسی، پمپ بنزین‌ها، پاکبانان، دست فروشان و نیازمندان داده می‌شود.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس