نیم دانگ پیونگ یانگ - رضا امیرخانی - نشر افق - کراپ‌شده

تازه‌ترین اثر رضا امیرخانی با عنوان «نیم‌دانگ پیونگ‌یانگ» که حاصل سفر ۹ روزه او به کشور کره‌شمالی است از سوی نشر افق منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر مشرق، تازه‌ترین اثر رضا امیرخانی با عنوان «نیم‌دانگ پیونگ‌یانگ» که سفرنامه این نویسنده به کشور کره‌شمالی است توسط انتشارات نشر افق منتشر شد.

رضا امیرخانی در گفتگویی کوتاه با خبرنگار مشرق گفت: این کتاب تلخی های خاص خودش را دارد و به طور مثال مثل سفرنامه جانستان کابلستان، شیرین نیست. من در سفر به افغانستان با شیرینی هایی روبرو بودم که در کتابم انعکاس داشته اما در سفر به کره شمالی، از آن شیرینی ها خبری نیست.

وی افزود: بیشتر از هر چیز خواسته ام اثر تحریم ها بر وضعیت این کشور را نشان بدهم. بسیاری از مسائلی که در این کشور می بینیم، ناگزیر و بر اثر تحریم هایی است که سالهاست بر این کشور تحمیل شده است.

گفتنی است آخرین اثر امیرخانی پیش از این، رمان «رهش» بود که انتشار آن با بازخوردهای مختلفی همراه بود. این نویسنده رمان‌های «من او»، «ارمیا»، «قیدار» و سفرنامه‌های «داستان سیستان» و «جانستان کابلستان» را نیز در کارنامه خود دارد.

این نویسنده پیش از این در گفتگو با رسانه‌ها عنوان کرده بود: زمان مذاکره اون با ترامپ و حدود ۹ روز آنجا (کره شمالی) بودم. به عنوان مستندساز در یک هیات سیاسی به کره شمالی رفته بودم. احتمالا کتاب بعدی من سفرنامه کره‌شمالی باشد البته اگر نگویند که بعد از یک کتاب تلخ چرا دوباره می‌خواهی کتاب تلخ دیگری بنویسی.

امیرخانی در ادامه گفتگوی خود آورده بود: نکته‌ای که در مورد کره شمالی وجود دارد اینکه هرچقدر هم کشور ما بسته شود، مثل کره‌شمالی نمی‌شود و حتی در مورد کره جنوبی هم همین‌طور است که اگر آمریکا ایران را هم بگیرد ما کره‌جنوبی نمی‌شویم چون نظم پذیری آنها را نداریم.

کتاب «نیم‌دانگ پیونگ‌یانگ» در ۳۴۳ صفحه با قیمت پنجاه هزار تومان از سوی انتشارات نشر افق منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس