پرواز

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با رد اتهامات وارده به شرکت هواپیمایی انجام دهنده پروازهای چین، دامن زدن به این اتهام در فضای مجازی را غیر منصفانه دانست.

 به گزارش مشرق، رضا جعفرزاده در خصوص شائبه‌هایی مبنی بر انتقال ویروس کرونا به کشورمان به دلیل ادامه پروازهای یک شرکت هواپیمایی به چین در ایامی که کرونا در این کشور در حال رشد بود، اظهار داشت: پس از اعلام شیوع این بیماری، محور اصلی فعالیت‌های ما در سازمان هواپیمایی کشوری، دستورات و توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان بود؛ چون ما هم باید پاسخگوی دولت باشیم و هم به سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) توضیحاتی را ارائه بدهیم.

وی افزود: ما حق نداریم در خصوص مسائل بهداشتی تصمیم بگیریم؛ تصمیم گیری در خصوص لغو یا تعلیق پروازها و نیز ادامه دار بودن آنها یا صدور مجوز پروازهای موردی در خصوص ویروس کرونا با توجه به اهمیت موضوع که یک مسأله بین المللی است، به تنهایی به سازمان هواپیمایی کشوری مربوط نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در فضای مجازی این اتهامات به یکی از شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر ادامه پروازهای این ایرلاین به چین، سبب شیوع ویروس کرونا در ایران شده، منتشر شد که این اتهامات، حقیقت ندارد.

وی یادآور شد: من نمی‌خواهم از سازمان هواپیمایی کشوری یا یک شرکت هواپیمایی دفاع کنم، بلکه می‌خواهم از حقیقت دفاع کنم؛ این اتهامات، شائبه بوده و اتفاقاً ما این شرکت هواپیمایی را به دلیل انجام چند پرواز موردی به چین تحسین و تشویق کردیم.

جعفرزاده با بیان اینکه نگاه سازمان هواپیمایی کشوری به موضوع ادامه پروازهای این ایرلاین به چین، به هیچ عنوان اقتصادی و درآمدزایی نبوده، افزود: ما نگاه انسانی به این قضیه داشتیم. شرکتی که می‌پذیرد در شرایطی که شبیه شرایط جنگی است، انجام این پروازها را پذیرفت و حتی برای انتقال کمک‌های انسان دوستانه چین به ایران برای مبارزه با این ویروس نیز اعلام آمادگی کرد، نشان دهنده داشتن نگاه انسانی به این موضوع است.

وی تصریح کرد: پس از آنکه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه وزرای راه و شهرسازی، اطلاعات، امور خارجه، کشور و بهداشت و درمان در جلسه‌ای تشخیص دادند با محوریت وزارت بهداشت و درمان، چند پرواز برای انتقال کمک‌های انسان دوستانه میان ایران و چین انجام شود، این پروازها برای انتقال ایرانیان به داخل کشور انجام شد. آیا این دانشجویانی که در چین حضور داشتند، ایرانی نبودند؟ اگر این پروازها برای انتقال ایرانیان به داخل انجام نمی‌شد، سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل کوتاهی در انتقال دانشجویان ایرانی به کشور بازخواست نمی‌شد؟

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: انجام چند پرواز این شرکت هواپیمایی میان تهران و چین با نظارت کامل وزرات بهداشت و درمان و انجام هماهنگی‌های لازم از سوی وزارت امور خارجه انجام شد؛ در جلساتی که با وزارت بهداشت شد، آنها هیچ مورد انتقادی به شرکت هواپیمایی انجام دهنده پروازها نداشتند و این حجم از تاختن ها به این شرکت هواپیمایی، بی انصافی است.

وی با بیان اینکه تشخیص انتقال کرونا به ایران نه با سازمان هواپیمایی کشوری است و نه مردم، گفت: وزارت بهداشت مسئول تشخیص این موضوع است که آنها نیز اعلام کرده اند، شرکت هواپیمایی مذکور عامل انتقال کرونا به ایران نبوده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
  6 0
  باید دادگاهی بشن
 • TR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
  9 1
  سازمان هواپیمایی کشوری همش توی اتاقاشون با دمپایی می چرخد و سر ماه حقوق میگیرن همینا میگفتن صد در صد هواپیمایی اکراینی نقص فنی داشته شواهد هم میاوردن
 • دانیال IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
  7 0
  تو این مملکت کی اشتباهش رو گردن میگیره که سازمان هواپیمایی کشوری بخواد گردن بگیره.
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
  8 0
  اونوقت این کشورهایی که پرواز به ایران را تحریم کردند جز به منافع کشورشان عمل کردند یا پروتکل های بین المللی
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
  8 0
  این آقا میگه نه هواپیمایی و نه مردم بلکه فقط وزارت بهداشت مسوول هست بگه عامل انتشار کی بوده خب وزرات بهداشت دولت نمیاد بخش دیگری از همین دولت را مقصر اعلان کنه .خصوصا دولت محترم اعتدال حتی حاضر نیست مسوولیت اعمال خودش را بپذیره . مثلا. دولت اعتدال اولش میگفت همه چی تقصیر دولت قبل هست. بعد دید مردم دیگه این دروغ رو باور نمیکنن گفت تقصیر دولت سایه هست. اون اتاق فکر که دولت قبل و دولت سایه رو ساخت نفهمید که اگه بگه دولت سایه مقصر هست یعنی مقصر بودن دولت قبل دروغ بود. به تعبیر دیگه دولت با ساختن دولت سایه اعتراف کرد اینکه ما اولش میگفتیم تقصیر دولت قبل بوده همش دروغ بود. خخخخخخ. مردم هم میگن حالا که اعتراف کردی دولت قبل دروغ بود خب لابد دولت سایه هم دروغ هست دیگه. خخخخخ
 • Mez IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  0 0
  آفرین پسر خوب . منشا و طریقه ورود این ویروس کجاست دقیقا ؟؟؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس