آمادگی بیمارستان نیروی انتظامی برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا

رئیس بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر (عج) نیروی انتظامی گفت: آمادگی داریم در صورت نیاز با تمام ظرفیتها در امر پذیرش و درمان بیماران کرونا با سایر بیمارستانهای معین همکاری کنیم.

به گزارش مشرق، دکتر آیت‌اله عبادی در تشریح اقدامات بیمارستان ولیعصر (عج) نیروی انتظامی برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: در جریان گزارش موارد اولیه شیوع ویروس کرونا در کشور، جلسات متعدد مدیریت و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا با تدابیر معاون بهداد نیروی انتظامی در بیمارستان ولیعصر (عج) تشکیل شد و تمهیدات مراقبتی و پیشگیرانه در برابر شیوع ویروس کرونا اعم از آموزشهای چهره به چهره و مستمر به مراجعین، بیماران و کارکنان، تأمین امکانات، مواد مصرفی و تجهیزات مراقبتی در دستور کار قرار گرفت.

بیشتر بخوانید

گزارشی از عملیات نیروهای مسلح ضد کرونا+عکس

رئیس بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر (عج) نیروی انتظامی افزود: در همین راستا دستگاه چهره‌نگاری جایگزین دستگاه انگشت‌نگاری حضور و غیاب کارکنان شد و گندزدایی و ضدعفونی مستمر اماکن عمومی، تشدید نظارتها و تمهیدات بهداشتی درباره روند تهیه، پخت و توزیع غذا در آشپزخانه بیمارستان و توزیع ماسک و دستکش بین کارکنان خدماتی و درمانی به اجرا درآمد.

وی بیان کرد: با همت و ابتکار همکارانم در این مرکز درمانی، یک نمونه ماسک طبی سه لایه با ایمنی لازم و قابلیت اتوکلا و طراحی شده که روزانه به طور متوسط 200 الی 250 عدد از این نمونه ماسک در خیاط‌خانه بیمارستان تولید و در اختیار کارکنان درمانی و خدماتی قرار می‌گیرد.

عبادی با اشاره به هم‌زمانی شیوع بیماری کرونا با شیوع سرماخوردگی و آنفلوآنزای فصلی در کشور و افزایش مراجعات به اورژانس بیمارستان، گفت: به منظور کنترل ترددها به اورژانس و در راستای تدابیر مراقبتی و پیشگیرانه از شیوع بیماری، چادر تریاژ (سطح‌بندی بیماران) در محوطه بیمارستان برپا شده و بیماران با علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا به صورت سرپایی در این چادر تحت غربالگری و پایش قرار می‌گیرند.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر (عج) نیروی انتظامی ادامه داد: در صورت برخورد با موارد مشکوک به بیماری کرونا این بیماران تحت تدابیر مراقبتی و بهداشتی از طریق آمبولانس کدگذاری‌شده ویژه حمل بیماران مشکوک به کرونا به مراکز درمانی پذیرش‌کننده منتقل می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه بیمارستانهای نیروی انتظامی در همه حال به ویژه شرایط بحران در کنار کارکنان و عموم مردم هستند، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم در صورت نیاز با تمام ظرفیتها در امر پذیرش و درمان بیماران کرونا با سایر بیمارستانهای معین همکاری کنیم.

عبادی با اشاره به روحیه جهادی کارکنان درمانی و خدماتی و ظرفیتهای آزمایشگاهی این مرکز درمانی، بیان کرد: در صورت تخصیص تجهیزات و کیتهای تشخیصی، آماده همکاری با وزارت بهداشت در زمینه ارائه خدمات تشخیصی و درمانی بیماری کرونا هستیم.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر (عج) نیروی انتظامی با تأکید بر این که هر علامتی اعم از عطسه، سرفه و آبریزش نشانه بیماری کرونا نیست، گفت: افراد با داشتن این علائم لزوما به کرونا مبتلا نشده‌اند بنابراین بهتر است در منزل بمانند، استراحت کنند و مایعات گرم بنوشند و در صورت عدم بهبودی به پزشک مراجعه کنند.

وی یادآور شد: بهترین راه پیشگیری از بیماری کرونا رعایت اصول اولیه بهداشت فردی به ویژه شست‌وشوی مرتب و با دقت دستها و خودداری از رفت و آمدهای غیر ضروری در شهر و حضور در اجتماعات است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس