فلسطین

خشونت اگرچه ریشه در تفکرات صهیونیستی دارد اما نتیجه حمایت آمریکایی‌هاست که بی‌هیچ منطق و قاعده‌ای از اقدامات فراقانونی و نژادپرستانه صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند.

به گزارش مشرق، روز یکشنبه مزدوران ارتش رژیم صهیونیستی در اقدامی وحشیانه، پیکر مطهر یک جوان فلسطینی را که در نوار مرزی نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی بر اثر اصابت تیر روی زمین افتاده بود با بیل مکانیکی از روی زمین برداشتند و تلاش جوانان فلسطینی در رساندن این جوان فلسطینی به امدادرسانان را ناکام گذاشته، جنایتی آشکار را در جلو لنز دوربین رسانه ها به ثبت رساندند.

بیشتر بخوانید:

جاسوسی نزدیکان نتانیاهو از رهبر ائتلاف «آبی و سفید»

سندرز: اسرائیل توسط نژادپرستی مانند نتانیاهو اداره می‌شود

روز شنبه نیز صهیونیست‌ها در شهر قدس ضمن هدف قرار دادن یک جوان فلسطینی، پس از آنکه وی روی زمین افتاد، پیکرش را آماج ۲۰ گلوله جنگی قرار داده، وی را به طرز فجیعی به شهادت رساندند. صهیونیست‌ها مدعی شدند این جوان فلسطینی قصد داشت با سلاح سرد به یک پلیس رژیم صهیونیستی حمله کند. مسئله‌ای که در جنایت‌های این چنینی شان همواره مورد ادعای صهیونیست‌ها بوده و هیچ گاه به اثبات نرسیده است.

وقوع این دو حادثه طی دو روز در فلسطین، در کنار تشدید مقابله با اعتراضات مردم فلسطین، روندی متفاوت را نسبت به درگیری‌های گذشته فلسطینی‌ها و ارتش رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد. روندی که از افزایش خشونت صهیونیست‌ها نسبت به جوانان و تظاهرات کنندگان فلسطینی حکایت دارد.

ریشه خشونت صهیونیست‌ها

این یک سؤال ماهوی است که چگونه صهیونیست‌ها می‌توانند جنایاتی از این دست را انجام دهند؟ فراتر از هر نوع نگاه سیاسی چگونه یک انسان می‌تواند در برابر پیکر بی جان و بی دفاع یک جوان به خود اجازه دهد چنین جنایتی را مرتکب شود؟ جنایتی که فقط ذهن سالم و عادی یک انسان از آن ابا دارد.

حقیقت و ریشه این سبعیت و خشونت در اندیشه‌ای نهفته است که بر اذهان مجری این خشونت حاکم است. اندیشه صهیونیزم به جهت درجه بالای نژادپرستی و خود برتری بینی دروغینش، مجموعه‌ای از افراد را تحت عنوان یک قوم، قوم برتر معرفی می‌کند و  نه تنها از بقیه انسان‌ها بالاتر می‌داند بلکه سایر انسان‌ها را به مثابه حیواناتی توصیف می‌کند که برای خدمت به او قوم مجعول ذهن رهبران این تفکر، خلق شده‌اند.

سربازی می‌تواند پیکر بی‌جان و بی‌دفاع یک انسان را با ابزار راهسازی از زمین بردارد که آن انسان روی زمین افتاده را هیچ می‌داند و او را قربانی وجود خود و قومش تعریف می‌کند. در حقیقت ریشه این خشونت نژادپرستی برآمده از اندیشه صهیونیزم است که به اذهان طوطیان پرورش یافته در مکتب خالی از انسانیت آن خورانده شده است و از هر گونه انسانیت و تفکر و عقلانیت خالی است.

تشدید خشونت برای اعمال نژاد پرستی

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که طی روزهای گذشته میزان خشونت ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به فلسطینی‌ها در حال افزایش است. این سؤال در اینجا مطرح است که چرا صهیونیست‌ها در این برهه به خشونت بیشتر روی آورده‌اند؟ پاسخ سؤال در وضعیت کنونی صهیونیست‌ها نهفته است.

اولاً، صهیونیست‌ها در حال اجرایی کردن یکجانبه طرح موسوم به معامله قرن هستند. طرحی که خلاصه و خروجی آن به وجود آوردن وطن قومی یهود در فلسطین است. طرحی که برآمده از همان نژادپرستی اندیشه صهیونیزم است. آنها برای آنکه این طرح را بتوانند اجرا کنند به خشونت بی حد روی آورده‌اند تا در فلسطینیان رعب و وحشت به وجود آورند و به تصور خودشان راه اجرا کردن این طرح را هموارتر کنند. غافل از آنکه آنها نمی‌توانند درک کنند چگونه فلسطینیان ۷ دهه خون خود را نثار خاک فلسطین و اماکن مقدس آن کرده‌اند و نه تنها از مردن هراسی ندارند بلکه آن را پاداشی عظیم در رسیدن به شهادت می‌دانند که آرمان هر مسلمان است.

ثانیاً، صهیونیست‌ها که به شدت از اقدام متقابل فلسطینی‌ها نسبت به معامله قرن در هراسند از این ترس و هراس موجود هرجا که خود را در آستانه کوچک ترین خطر می‌بینند به شدت نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند و این واکنش شدید نسبت به ترس منجر به اقدامات خشونت آمیز و سبعانه‌ای می‌شود که در حالت عادی از یک انسان نمی‌تواند سر بزند.

حمایت ایالات متحده، اهرمی که به صهیونیست ها جرأت می دهد

با توجه به تمامی آنچه در فوق گفته شد صهیونیست‌ها اگر از حمایت بی دریغ و بی چون چرای آمریکایی‌ها برخوردار نبودند هرگز جرأت چنین اقداماتی را نداشتند. آنها همواره با چراغ سبز آمریکا دست به اقدامات غیرقانونی و فرا قانونی زده‌اند. این رادیکال شدن صهیونیست‌ها در خشونت نیز در عرصه عملاً زمانی به اجرا رسیده است که آنها چراغ سبز آمریکا را دریافت کرده‌اند و از حمایت بی‌قید و شرط آنها برخوردار شده‌اند. به ویژه که دولتی جنگ طلب و خشونت گرا به رهبری دونالد ترامپ و مشاوران جنگ طلبش روی کار است که با هیچ منطقی سروکار ندارند.

نتیجه این دیدگاه و ایدئولوژی نژادپرستانه رژیم صهیونیستی در شرایط ویژه کنونی موجب شده صهیونیست به صورت رادیکال به خشونت روی آورند. در حقیقت صهیونیست‌ها به خشونت را با جمود خاصی روش خویش قرار داده‌اند و با این روند به نظر می‌رسد پس از این شاهد اقدامات بیشتری در این راستا باشیم. اما این رادیکال شدن در خشونت یک تکیه گاه اساسی دارد که آن هم حمایت ایالات متحده از اقدامات و خشونت‌های رژیم صهیونیستی به هر قیمت ممکن است. جریان جنگ طلب در کاخ سفید به شدت از این خشونت‌گرایی صهیونیست‌ها حمایت می‌کند و موجب شده خشونت گرایی صهیونیست‌ها در شرایط کنونی با اطمینان خاطر خاصی از سوی آنها دنبال شود. منطقاً این خشونت اگرچه ریشه در تفکرات صهیونیستی دارد اما نتیجه حمایت آمریکایی‌ها است که بی‌ هیچ منطق و قاعده‌ای از اقدامات فراقانونی و نژادپرستانه صهیونیست‌ها حمایت کرده و می‌کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس