کد خبر 1045525
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
حرم حضرت عبدالعظیم

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در آستان مقدس سید الکریم (ع) واقع در شهرری محدودیت‌هایی برای رفت‌وآمد زائران در این آستان در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش مشرق، محدودیت‌هایی برای زائران آستان حرم حضرت عبدالعظیم (ع)  ایجادشده  است. از جمله تعطیلی و بستن همه درهای آستان حضرت عبدالعظیم (ع) از ساعت ۲۲ هر شب تا صبح روز بعد؛ برای اینکه نیروهای خدماتی و کارشناسان بهداشتی بتوانند تمام مکان‌های حساس بخصوص معابر، دیوارها و ضریح‌های امام‌زاده‌ها را با مواد مخصوص ضدعفونی کنند.

ببینید:

عکس/ درهای ورودی حرم امام علی بسته شد

«مجنبی محمد بیگی» کارشناس روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) طی بیانیه‌ای که ستاد بحران آستان مقدس تنظیم کرده است گفت: «از روز پنجم اسفندماه برای جلوگیری از پیشگیری شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت زائران تمام مراسم‌های مذهبی و برنامه‌های فرهنگی مربوط به آستان حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تعطیل می‌شود همچنین مراسم ولادت امام محمدباقر (ع) در اولین روز ماه رجب انجام نخواهد شد.

چند روزی است که نرده‌های حائلی به دور ضریح‌های حضرت عبدالعظیم(ع)، امام‌زاده حمزه (ع) و امام‌زاده طاهر (ع) کار گذاشته‌شده است تا مردم به‌صورت فشرده زیارت نکنند و همچنین به ضریح نزدیک نشوند.

خادمان حرم توصیه‌های لازم را به زائران دارند که سطوح را لمس نکنند و همچنین به نرده‌های حائل ضریح نیز نزدیک نشوند و از دور زیارت کنند.

 مجتبی محمد بیگی در ادامه توضیح داد:« تمام برنامه‌های حاشیه‌ای آستان به‌وقت دیگری موکول شده است و حتی کتابخانه آستان که موردتوجه بسیاری از کنکوری‌های شهرستان ری است  تعطیل ‌می‌شود.

طبق بیانیه‌ای که آستان مقدس اعلام کرده است موزه، خانه علم و آسمان و رصدخانه آستان، و کلاس‌های بسیار فعال آموزش قران نیز تا اطلاع ثانویه تعطیل‌شده است. با این اقدامات تلاش می‌شود تا از میزان جمعیت در این آستان کاسته شود و از بروز بیماری و شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha