بی خانمان آمریکا

تصاویر ثبت‌شده نشان می‌دهد هرشب تعداد ۵۵۳هزار شهروند بی‌خانمان در ایالت‌های مختلف آمریکا شب را به صبح می‌رسانند؛ بیش از یک‌سوم آنها در ماشین‌ها، زیر پلها و یا سایر پناهگاههای خودساخته می‌خوابند.

به گزارش مشرق، عکس‌ها و صحنه‌های ثبت‌شده از  ترمینال مرکزی "گراند" و ایستگاه "پن" در نیویورک آمریکا، نشان می‌دهد که بحران بی‌خانمانی در این شهر بسیار گسترده است و افراد زیادی در این مکان عمومی زندگی می‌کنند.

پایگاه خبری "دیلی میل" در گزارشی نوشت: تصاویر نشان می‌دهد که آمریکایی‌های آواره در حالی که مسافرین و افراد بازرگان زندگی خود را سپری می‌کنند، سعی در خوابیدن روی پله‌ها، راهروها و حتی سطل آشغال را دارند.

بیشتر بخوانید:

تصاویری تکان‌دهنده از تلاش بی‌خانمان‌ها برای جای خواب

بسیاری از تصاویری که توسط این پایگاه خبری منتشر شده، نشان‌دهنده افزایش معضل بی‌خانمانی در این ایالت است.

حتی "بیل براتون"، کمیسر پیشین پلیس شهر نیویورک برای توضیح این مشکل در ترمینال‌های شهر نیویورک در صفحه شخصی خود نوشت: «مردم همیشه روی زمین و در سراسر ایستگاه می‌خوابند.»

پیشتر نیز آماری از تعداد بی‌خانمانان آمریکایی در این کشور توسط مقامات مربوطه منتشر شده بود. 

بر اساس گزارش "وزارت مسکن و توسعه شهری" آمریکا (HUD) در سال ۲۰۱۸ به‌نقل از "هافینگتون پست" هر شب تعداد ۵۵۳ هزار شهروند بی‌خانمان در این کشور شب را به صبح می‌رسانند؛ بیش از یک‌سوم آنها در ماشین‌ها، زیر پلها و یا سایر پناهگاههای خودساخته می‌خوابند؛ ۱۷ نفر از هر ۱۰ هزار نفر در آمریکا، تاکنون حداقل برای یک شب در سال ۲۰۱۸ بی‌خانمانی را تجربه کرده‌اند.

تعداد ۸۳ هزار و ۱۷۰ نفر یا به‌عبارت دیگر ۱۵ درصد از کل جمعیت افراد بی‌خانمان آمریکا، گرفتار بی‌خانمانی دائمی هستند؛ بی‌خانمانی دائمی به نوعی از بی‌خانمانی اطلاق می‌شود که در آن فرد به‌دلیل ناتوانیهای مختلف به‌مدت یک سال یا بیشتر بی‌خانمان بوده است؛ این افراد هیچ سرپناهی برای خواب به‌هنگام شب ندارند و مجبور به خیابان‌نشینی شده‌اند.

نیمی از کل افراد بی‌خانمان در یکی از این ۵ ایالت هستند؛ کالیفرنیا (۱۲۹هزار و ۹۲۷ نفر)، نیویورک (۹۱ هزار و ۸۹۷ نفر)، فلوریدا (۳۱ هزار و ۳۰۰ نفر)، تگزاس (۲۵ هزار و ۳۱۰ نفر) و واشنگتن (۲۲ هزار و ۳۰۴ نفر)؛ این موضوع عمدتاً مسئله‌ای شهری است و بیش از نیمی از جمعیت بی‌خانمان، در سرتاسر ۵۰ شهر بزرگ این کشور پراکنده شده‌اند؛  تقریباً یک‌چهارم از آنها در شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس زندگی می‌کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس