کد خبر 1043310
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
ونگر

«آرسن ونگر» قصد دارد تا با اعمال تغییری بزرگ در قانون آفساید، به جنجال‌ها بر سر صحنه‌های مشکوک پس از ورود فناوری کمک داور ویدئویی (VAR) به فوتبال پایان دهد.

به گزارش مشرق،‌ ونگر که چندی پیش ریاست واحد توسعه جهانی فوتبال را در فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) عهده‌دار شد، به مدت ۲۲ سال سکان هدایت آرسنال را در دست داشت.

به اعتقاد وی زمانی که هر کدام از اعضای بدن یک بازیکن که به طور قانونی می‌تواند باعث ورود توپ به دروازه و گلزنی شود، همسطح یا عقب‌تر از مدافع باشد، آفسایدی در کار نسیت.

براساس قانون کنونی یک بازیکن در منطقه آفساید قرار دارد اگر هر کدام از اعضای بدن وی که به طور قانونی قادر به گلزنی است، جلوتر از آخرین مدافع قرار داشته باشد؛ عقیده ونگر می‌تواند تغییر تاثیرگذاری را در این قانون ایجاد کند.

استفاده از ویدئو برای بازبینی صحنه‌های مشکوک از زمان ورود کمک داور ویدئویی به فوتبال همواره انتقادهای زیادی را به همراه داشته است که از جمله آنها می‌توان به نگرانی‌ها در مورد زمان مورد استفاده برای اتخاذ تصمیم و همچنین دقت تصمیم‌گیری در مورد صحنه‌های مشکوک به آفساید اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

کاریکاتور/ ونگر و پپ نگران رکوردهای تاریخی

ونگر در جریان نشست عمومی هیات بین المللی فوتبال (ایفاب – تنها نهاد قانونگذاری در فوتبال) که ۲۹ فوریه در بلفست برگزار می‌شود، تغییرات مورد نظر خود را پیشنهاد خواهد داد.

وی در این باره گفت: یک بازیکن در آفساید قرار ندارد اگر هر کدام از اعضای بدن وی که قادر به گلزنی است، با آخرین مدافع در یک خط قرار داشته باشد حتی اگر سایر اعضای بدن مهاجم جلوتر از مدافع باشد. این پیشنهاد همه چیز را سر و سامان می‌دهد و دیگر شاهد تصمیمات در مورد آفسایدهای میلیمتری و جلوتر بودن بخش از بدن مهاجم نسبت به مدافع نخواهیم بود.

کشورهای انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هر کدام یک رای دارند و چهار رای باقی مانده در دست فیفا است؛ اعمال تغییر در قوانین فوتبال نیازمند ۶ رای موافق است و اگر پیشنهاد ونگر مورد پذیرش اعضای ایفاب قرار گیرد، از اول ژوئن لازم الاجرا خواهد بود؛ یعنی ۱۲ روز قبل از آغاز یورو ۲۰۲۰.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس