کد خبر 1040748
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
روحانی

برای شناخت دقیق انقلاب اسلامی و دلایل شکل‌گیری آن، بهترین راه رجوع به اندیشه‌ی امام خمینی (ره) است.

به گزارش مشرق، رضا سراج کارشناس مسائل راهبردی در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت:

نظریه پردازان غربی با جهان بینی مادی و نگاه سکولارِ غیردینی، "غرائز سرکوب شده افراد جامعه" "افزایش انتظارات مردم" "تضادهای موجود در جامعه" را از جمله دلایل وقوع انقلاب‌ها می‌دانند. آقای روحانی نیز با استفاده از همین آبشخور فکری، وقوع انقلاب اسلامی در ایران را از این بستر سکولار و جهان بینی مادی تحلیل و طی سخنانی در ۲۲ بهمن اظهار داشت : "اگر پهلوی به یک انتخابات سالم و آزاد تن می‌داد، انقلاب نمی‌شد."

برای شناخت دقیق انقلاب اسلامی و دلایل شکل‌گیری آن، بهترین راه رجوع به اندیشه‌ی امام خمینی (ره) است. امام راحل عظیم الشان با تمایز و تفاوت قائل شدن بین انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها می‌فرمایند : "فرق است ما بین انقلاب اسلامی ایران با انقلابهای دنیا، انقلابهای دنیا بی استثناء برای ایمان نیست برای خدا نیست. انقلاب ایران برای خداست و از اول هم برای خدا بوده است. الله اکبر بوده است و تا آخر هم همین است." (صحیفه امام ج ۱۶ ص ۹۱)  امام بزرگوار در جایی دیگر می‌فرمایند : "بنابراین شک نباید کرد که انقلاب اسلامی ایران از همه انقلابها جدا است؛ هم در پیدایش و هم‏ در کیفیت‏ مبارزه و هم در انگیزه انقلاب و قیام." (همان ج ۲۱ ص۴۰۲)

امام خمینی (ره) درباره علل وقوع انقلاب اسلامی می‌فرمایند : "تردید نیست‏ که‏ این‏ یک تحفه الهی و هدیه غیبی بوده که از جانب خداوند منان بر این ملت مظلوم غارتزده عنایت شده است." (همان ج ۲۱ ص ۴۰۲) ایشان همچنین می‌فرمایند : "انقلاب اسلامی تحفه ای است که خدای تبارک و تعالی از عالم بالا برای ملت ما هدیه فرستاد. " (همان ج ۶ ص ۲۳۰) با این شرایط، اظهار نظر آقای روحانی درباره علل وقوع انقلاب اسلامی از یک سو نمایانگر فاصله وی با اندیشه‌های نورانی حضرت امام (ره) است و از سوی دیگر موید نگاه سکولار و غیر دینی ایشان خواهد بود. #پرزیدنت با تحریف انقلاب اسلامی، در صدد تغییر هویت انقلاب اسلامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 21
 • غیر قابل انتشار: 10
 • ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  83 4
  فقط این مورد نیست که آقای روحانی حرفهایی را مطرح میکند که با مبانی مورد اعتقاد ما همخوانی ندارد ؛ برای نمونه : پیام عاشورا مذاکره است !!؟، نقد معصوم !؟و........
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  15 1
  حوزه هاي علميه بايدبررسي نمايندكه چرااينگونه شده است؟
  • ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
   10 0
   اگرفردی پای درس بهترین اساتید هم نشسته باشد ، اما خود فرد تحت تاثیر افکار دیگری باشد یا اینکه بعدها تحت تاثیر عوامل مختلف خط فکری او عوض شود ، چه باید کرد ؟ مخصوصا اینکه گفته میشود که رییس جمهور ما در کشور دیگری نیزدرس خوانده است.
 • . IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  56 0
  مرگ بر خائنین به وطن و مردم فرقی نمیکنه چه پست و چه مقامی داشته باشن
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  6 0
  اینا همه اش حرفه. خود مردم هنوز هستند میشه ازشون پرسید چی می خواستند.
 • IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
  6 0
  سکولار (secular) یک کلمه انگلیسی هست به معنی بیدین. سوال من اینه که "ضد دین" به انگلیسی چی میشه ؟
  • ناشناس IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
   0 1
   سکولاریسم سیاسی با سکولاریسم فلسفی فرق میکنه عزیز م سکولاریسم سیاسی . قایل به تفکیک دین از سیاست است . مانند نظریه آیت الله سیستانی که شان دین را بالاتر از سیاست میداند .
 • سید حسن نصرالله IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
  10 1
  بلایی که این دولت سر مردم و نظام اسلامی آورد هیچ کس نیاورد
 • مهرناز IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
  8 2
  کارشناس محترم درست بیان شد " علاقه روحانی به سفرهای خارجه وهم نشینی دلچسب او با سران کشورهای اروپائی " نشان از تفکر درونی او ونشان از پذیرش سیاست سکولار غربی ها " که بیان کننده جدائی مبانی دینی از سیاست حکومتی می باشد " را خواستارا ست " از ایشان بابت سخنرانی هایشان باید تشکر کرد " هرچه بیشنر سخنرانی می کند " زوایای درونی وپنهانی تفکر خودرا " برای ملت ایران " اشکارتر می سازد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس